Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare18 ani pe piață

KIADEL SRL

CUI 24568467J2008000521147

SÂNCRAIU, Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 406 mii lei, 5 angajați.

Despre KIADEL SRL

KIADEL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 octombrie 2008 cu numărul J2008000521147 și codul unic de înregistrare (CUI) 24568467, cu sediul în Sîncraiu (com. Ilieni), județul Covasna. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+76% față de 2024), un profit net de 406 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 626 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
24568467
Nr. Registrul Comerțului
J2008000521147
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 octombrie 2008
EUID
ROONRC.J2008000521147
Cod poștal
527107

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 28.02.2017

TVA la încasare
Da

din 01.03.2024

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 17.01.2017

Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,8 mil lei

+76% față de 2024

Profit net
406 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
408 mii lei
Datorii
635 mii lei
Active totale
1,3 mil lei
Marjă netă
22%
Cifră / angajat
369 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 12.826 lei; pierdere netă 23.895 lei20162017: cifra de afaceri 97.780 lei; pierdere netă 23.656 lei20172018: cifra de afaceri 337.943 lei; profit net 91.091 lei20182019: cifra de afaceri 594.904 lei; profit net 137.193 lei20192020: cifra de afaceri 739.015 lei; profit net 224.237 lei20202021: cifra de afaceri 625.572 lei; profit net 56.513 lei20212022: cifra de afaceri 713.251 lei; pierdere netă 28.306 lei20222023: cifra de afaceri 1.346.838 lei; profit net 352.901 lei20232024: cifra de afaceri 1.050.473 lei; profit net 11.822 lei20242025: cifra de afaceri 1.846.296 lei; profit net 406.211 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă13 mii98 mii338 mii595 mii739 mii626 mii713 mii1,3 mil1,1 mil1,8 mil
Venituri totale13 mii98 mii347 mii647 mii804 mii655 mii713 mii1,3 mil1,1 mil1,8 mil
Cheltuieli totale36 mii119 mii252 mii504 mii573 mii593 mii735 mii982 mii1 mil1,4 mil
Profit / pierdere brută-24 mii-21 mii94 mii143 mii232 mii62 mii-21 mii365 mii33 mii478 mii
Profit / pierdere netă-24 mii-24 mii91 mii137 mii224 mii57 mii-28 mii353 mii12 mii406 mii
Număr mediu de angajați1115534445
Active imobilizate———180 mii211 mii389 mii317 mii246 mii212 mii259 mii
Active circulante4.95047 mii96 mii188 mii299 mii306 mii257 mii637 mii369 mii924 mii
din care stocuri4182.36311 mii9.85368 mii123 mii128 mii149 mii149 mii135 mii
creanțe1.34426 mii19 mii37 mii46 mii136 mii125 mii440 mii204 mii632 mii
casa și conturi la bănci3.18819 mii66 mii141 mii186 mii47 mii3.87547 mii16 mii157 mii
Cheltuieli în avans——7.3665.8154.2642.7141.163667159 mii104 mii
Datorii31 mii98 mii62 mii188 mii127 mii423 mii439 mii451 mii525 mii635 mii
Venituri în avans———8.5008.5008.5008.50026 mii—243 mii
Capitaluri proprii-27 mii-50 mii41 mii178 mii379 mii267 mii128 mii407 mii215 mii408 mii
din care capital subscris vărsat200200200250250250250250250250

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 10 din 45 în județul Covasna și locul 1.600 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.

Firme similare din județul Covasna

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice

  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre KIADEL SRL

Care este CUI-ul firmei KIADEL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KIADEL SRL este 24568467, iar codul de TVA este RO24568467. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000521147, iar codul EUID este ROONRC.J2008000521147.

Unde are sediul KIADEL SRL?

Sediul social al firmei KIADEL SRL este în SÂNCRAIU, Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna, Sîncraiu (com. Ilieni), județul Covasna, cod poștal 527107, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are KIADEL SRL?

Activitatea principală a firmei KIADEL SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată KIADEL SRL?

KIADEL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 octombrie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma KIADEL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 499). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are KIADEL SRL?

În 2025, KIADEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 406 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este KIADEL SRL plătitoare de TVA?

Da. KIADEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează