KARVILAN SRL
Sat Lăzărești, Comuna Cozmeni, Harghita
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 355 mii lei, pierdere netă 198 mii lei, 1 angajați.
Despre KARVILAN SRL
KARVILAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 februarie 2005 cu numărul J19/172/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17224967, cu sediul în Lăzărești (com. Cozmeni), județul Harghita. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 355 mii lei (-54% față de 2024), o pierdere netă de 198 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 411 mii lei la 355 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 februarie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17224967
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/172/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 februarie 2005
- EUID
- ROONRC.J19/172/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 14.02.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 355 mii lei
- Pierdere netă
- 198 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 669 mii lei
- Datorii
- 605 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- -56%
- Cifră / angajat
- 355 mii lei
-54% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 54% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 448 mii | 479 mii | 569 mii | 442 mii | 714 mii | 411 mii | 546 mii | 585 mii | 771 mii | 355 mii |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 993 mii |
| Cheltuieli totale | 869 mii | 857 mii | 1,1 mil | 997 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 366 mii | 355 mii | 171 mii | 59 mii | 72 mii | 51 mii | 86 mii | 19 mii | 80 mii | -186 mii |
| Profit / pierdere netă | 307 mii | 296 mii | 165 mii | 54 mii | 65 mii | 46 mii | 80 mii | 13 mii | 59 mii | -198 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 789 mii | 1 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1 mil | 765 mii | 585 mii |
| Active circulante | 319 mii | 334 mii | 252 mii | 610 mii | 473 mii | 656 mii | 585 mii | 674 mii | 714 mii | 689 mii |
| din care stocuri | 96 mii | 50 mii | 161 mii | 365 mii | 512 mii | 572 mii | 497 mii | 630 mii | 569 mii | 612 mii |
| creanțe | 149 mii | 64 mii | 104 mii | 246 mii | 53 mii | 76 mii | 73 mii | 53 mii | 179 mii | 106 mii |
| casa și conturi la bănci | 74 mii | 219 mii | -13 mii | -1.777 | -92 mii | 8.564 | 16 mii | -8.011 | -35 mii | -29 mii |
| Datorii | 45 mii | 426 mii | 688 mii | 828 mii | 920 mii | 1,1 mil | 839 mii | 660 mii | 522 mii | 605 mii |
| Venituri în avans | 686 mii | 331 mii | 622 mii | 617 mii | 347 mii | 175 mii | 9.159 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 378 mii | 599 mii | 764 mii | 818 mii | 884 mii | 930 mii | 1 mil | 1 mil | 957 mii | 669 mii |
| din care capital subscris vărsat | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 11 în județul Harghita și locul 6.284 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Harghita
- I.B.32 SRL · Miercurea Ciuc600 mii lei · 2 ang.
- REMIK TRANS SRL · Sânmartin433 mii lei · 3 ang.
- DEKAMINRODAN SRL · Zetea243 mii lei · 2 ang.
- SOC.AGR.TSC S.R.L. · Livezi (com. Mihăileni)159 mii lei · 2 ang.
- LANDA COMTEC SRL · Ciucsângeorgiu88 mii lei · 0 ang.
- ANDI CRI AGROTUR S.R.L. · Izvoru Mureșului (com. Voșlăbeni)59 mii lei · 1 ang.
- HARLIN SRL · Joseni34 mii lei · 0 ang.
- DRON-AGROTECH S.R.L. · Sânmartin0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
Întrebări frecvente despre KARVILAN SRL
Care este CUI-ul firmei KARVILAN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KARVILAN SRL este 17224967, iar codul de TVA este RO17224967. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/172/2005, iar codul EUID este ROONRC.J19/172/2005.
Unde are sediul KARVILAN SRL?
Sediul social al firmei KARVILAN SRL este în Sat Lăzărești, Comuna Cozmeni, Harghita, Lăzărești (com. Cozmeni), județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KARVILAN SRL?
Activitatea principală a firmei KARVILAN SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată KARVILAN SRL?
KARVILAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 februarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KARVILAN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 143). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are KARVILAN SRL?
În 2025, KARVILAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 355 mii lei și o pierdere netă de 198 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KARVILAN SRL plătitoare de TVA?
Da. KARVILAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 februarie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Lăzărești (com. Cozmeni)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Harghita
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Harghita
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Harghita
- Beneficiari de fonduri din județul Harghita
- Compară KARVILAN SRL cu alte firme