KAMITRANS SRL
Barajului, Loc. Milișăuți, Oraș Milișăuți, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 3,9 mil lei, profit net 21 mii lei, 9 angajați.
Despre KAMITRANS SRL
KAMITRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2004 cu numărul J2004001013331 și codul unic de înregistrare (CUI) 16808437, cu sediul în Milișăuți, județul Suceava. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,9 mil lei (+37% față de 2024), un profit net de 21 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 3,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 octombrie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16808437
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001013331
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001013331
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 11.10.2004
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,9 mil lei
- Profit net
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 882 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 0,5%
- Cifră / angajat
- 438 mii lei
+37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 704 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 3,4 mil | 3,8 mil | 2,9 mil | 3,9 mil |
| Venituri totale | 709 mii | 1,1 mil | 1,9 mil | 2 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 3,1 mil | 4 mil |
| Cheltuieli totale | 632 mii | 1 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 3,4 mil | 3,7 mil | 3,1 mil | 3,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 77 mii | 100 mii | 273 mii | 299 mii | 296 mii | 21 mii | 427 mii | 483 mii | 15 mii | 25 mii |
| Profit / pierdere netă | 71 mii | 90 mii | 254 mii | 279 mii | 279 mii | 2.067 | 389 mii | 444 mii | 9.961 | 21 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 12 mii | 126 mii | 141 mii | 284 mii | 186 mii | 418 mii | 330 mii | 554 mii | 490 mii | 547 mii |
| Active circulante | 168 mii | 361 mii | 758 mii | 982 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 7.143 | 7.143 | 72 mii | 84 mii | 97 mii | 222 mii | 253 mii |
| creanțe | 81 mii | 194 mii | 271 mii | 504 mii | 545 mii | 662 mii | 799 mii | 975 mii | 1,1 mil | 996 mii |
| casa și conturi la bănci | 86 mii | 166 mii | 485 mii | 471 mii | 703 mii | 555 mii | 294 mii | 70 mii | -66 mii | 131 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 64 mii | 82 mii |
| Datorii | 92 mii | 315 mii | 473 mii | 560 mii | 457 mii | 721 mii | 1,1 mil | 843 mii | 969 mii | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 89 mii | 172 mii | 426 mii | 705 mii | 984 mii | 986 mii | 407 mii | 851 mii | 861 mii | 882 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 249 din 1.582 în județul Suceava și locul 3.391 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Suceava
- BENEMA SPEDITION S.R.L. · Volovăț4 mil lei · 7 ang.
- TRANSIRIMESCU S.R.L. · Volovăț4 mil lei · 5 ang.
- FIRST DELI GROUP S.R.L. · Suceava4 mil lei · 5 ang.
- TRANSALINOVA S.R.L. · Suceava3,9 mil lei · 6 ang.
- ONTRACK LOGISTICS S.R.L. · Câmpulung Moldovenesc3,9 mil lei · 6 ang.
- GEORGEXPRES SRL · Dumbrăveni3,9 mil lei · 8 ang.
- MPT NORD SPEED S.R.L. · Frasin3,9 mil lei · 7 ang.
- ADELFIAGRUP S.R.L. · Podeni (com. Bunești)3,9 mil lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Întrebări frecvente despre KAMITRANS SRL
Care este CUI-ul firmei KAMITRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei KAMITRANS SRL este 16808437, iar codul de TVA este RO16808437. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001013331, iar codul EUID este ROONRC.J2004001013331.
Unde are sediul KAMITRANS SRL?
Sediul social al firmei KAMITRANS SRL este în Barajului, Loc. Milișăuți, Oraș Milișăuți, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are KAMITRANS SRL?
Activitatea principală a firmei KAMITRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată KAMITRANS SRL?
KAMITRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma KAMITRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 898). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are KAMITRANS SRL?
În 2025, KAMITRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,9 mil lei și un profit net de 21 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este KAMITRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. KAMITRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 octombrie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.