JUST IN TIME SRL
Str. PALTINULUI, Loc. Roznov, Oraș Roznov, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 4,7 mil lei, profit net 281 mii lei, 8 angajați.
Despre JUST IN TIME SRL
JUST IN TIME SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iulie 2008 cu numărul J2008001142271 și codul unic de înregistrare (CUI) 24252730, cu sediul în Roznov, județul Neamț. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,7 mil lei (+48% față de 2024), un profit net de 281 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 858 mii lei la 4,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 august 2020.
Date de identificare
- CUI
- 24252730
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008001142271
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 iulie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008001142271
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 12.08.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,7 mil lei
- Profit net
- 281 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 284 mii lei
- Datorii
- 2,3 mil lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- 6%
- Cifră / angajat
- 586 mii lei
+48% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 34 mii | 40 mii | 99 mii | 139 mii | 455 mii | 858 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 3,2 mil | 4,7 mil |
| Venituri totale | 43 mii | 45 mii | 127 mii | 159 mii | 506 mii | 908 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 3,2 mil | 4,7 mil |
| Cheltuieli totale | 32 mii | 39 mii | 85 mii | 180 mii | 405 mii | 796 mii | 960 mii | 1,2 mil | 2,4 mil | 4,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | 6.290 | 42 mii | -21 mii | 101 mii | 112 mii | 562 mii | 439 mii | 780 mii | 329 mii |
| Profit / pierdere netă | 10 mii | 4.942 | 40 mii | -23 mii | 97 mii | 104 mii | 548 mii | 424 mii | 686 mii | 281 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 8 |
| Active imobilizate | — | — | 7.528 | 8.923 | 27 mii | 96 mii | 71 mii | 242 mii | 318 mii | 2,2 mil |
| Active circulante | 4.984 | 1.311 | 35 mii | -66 mii | 43 mii | 243 mii | 1,1 mil | 261 mii | 437 mii | 376 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 14 mii | 15 mii | 17 mii | — | — | — |
| creanțe | — | 722 | 19 mii | -72 mii | -8.989 | 35 mii | 963 mii | 241 mii | 284 mii | 336 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.984 | 589 | 16 mii | 5.731 | 38 mii | 194 mii | 141 mii | 20 mii | 154 mii | 40 mii |
| Datorii | 98 mii | 89 mii | 90 mii | 13 mii | 44 mii | 208 mii | 617 mii | 234 mii | 361 mii | 2,3 mil |
| Capitaluri proprii | -93 mii | -88 mii | -47 mii | -70 mii | 26 mii | 131 mii | 574 mii | 269 mii | 394 mii | 284 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 33 din 663 în județul Neamț și locul 2.895 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Neamț
- GHIDERSA SPEDITION S.R.L. · Izvoare (com. Bahna)4,7 mil lei · 4 ang.
- CRISTLAVI EDU SRL · Podoleni4,7 mil lei · 6 ang.
- ȘIPOTEANU TRANSPORT S.R.L. · Oșlobeni (com. Bodești)4,7 mil lei · 7 ang.
- BVC ALPINA TRANS SRL · Piatra Neamț4,6 mil lei · 3 ang.
- ANTOSIA TRANSPORT S.R.L. · Timișești4,5 mil lei · 9 ang.
- DUO CRIS SRL · Dumbrava Roșie4,4 mil lei · 16 ang.
- NEAMȚ FOREST SRL · Piatra Neamț4,1 mil lei · 14 ang.
- TRANSPORT CHIRILA SRL · Piatra Neamț4,1 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 68 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1530/114/2017/a22510.08.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Curtea de Apel Ploiesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1530/114/2017/a22529.07.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului cale de atac - apel formulat de BREAHNĂ SERGIU împotriva încheierii din 23.06.2026
Tribunalul Buzau · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1530/114/2017/a46*20.07.2026
acţiune în anulare
Curtea de Apel Ploiesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 1530/114/2017/a22030.06.2026
contestaţie cerere de anulare a procesului verbal al adunării creditorilor din 16.06.2026, ora 11,00, publicat în BPI nr.16318/19.06.2026, formulata de EMERALD LAND INVEST SRL şi SERGIU BREAHNĂ
Tribunalul Buzau · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 1530/114/2017/a21929.06.2026
acţiune în anulare cerere de anulare a procesului verbal al adunării creditorilor din 16.06.2026, ora 12,00, publicat în BPI nr.16318/19.06.2026, formulata de EMERALD LAND INVEST SRL şi SERGIU BREAHNĂ
Tribunalul Buzau · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 25868/3/202625.06.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1530/114/2017/a21623.06.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor form. de Dinu,Urse şi Asociaţii,împ. hot.adunării creditorilor din 16.06.2026, ora 11,00 şi împ.procesului verbal al adunării creditorilor din 16.06.2026,ora 11,00,publicat în BPI nr.16072/17.06.2026
Tribunalul Buzau · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 1530/114/2017/a21723.06.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor form. de Dinu,Urse şi Asociaţii,împ. hot.adunării creditorilor din 16.06.2026, ora 12,00 şi împ.procesului verbal al adunării creditorilor din 16.06.2026,ora 12,00,publicat în BPI nr.6368/19.06.2026
Tribunalul Buzau · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 1530/114/2017/a21823.06.2026
contestaţie form. de Asocierea Societăţilor Pheonix Residence ş.a.împ.procesului verbal/hot. adunării creditorilor din 16.06.2026 şi a tabelului preliminar de creanţe publicat în BPI nr.15132/08.06.2026
Tribunalul Buzau · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 1530/114/2017/a21422.06.2026
contestaţie formulată de ASOCIEREA SOCIETĂŢILOR PHEONIOX RESIDENCE SRL ŞI TEAM TOTAL CONS SRL împotriva procesului verbal al adunării creditorilor, publicat în BPI nr.16072/17.06.2026
Tribunalul Buzau · Fond · Faliment · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre JUST IN TIME SRL
Care este CUI-ul firmei JUST IN TIME SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JUST IN TIME SRL este 24252730, iar codul de TVA este RO24252730. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001142271, iar codul EUID este ROONRC.J2008001142271.
Unde are sediul JUST IN TIME SRL?
Sediul social al firmei JUST IN TIME SRL este în Str. PALTINULUI, Loc. Roznov, Oraș Roznov, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JUST IN TIME SRL?
Activitatea principală a firmei JUST IN TIME SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată JUST IN TIME SRL?
JUST IN TIME SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iulie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JUST IN TIME SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 816). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are JUST IN TIME SRL?
În 2025, JUST IN TIME SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,7 mil lei și un profit net de 281 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JUST IN TIME SRL plătitoare de TVA?
Da. JUST IN TIME SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 august 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.