Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare14 ani pe piață

JFA CONF SRL

CUI 30130207J12/1156/2012

FABRICII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 786 mii lei, profit net 25 mii lei, 10 angajați.

Despre JFA CONF SRL

JFA CONF SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2012 cu numărul J12/1156/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30130207, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (cod CAEN 1413). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 786 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 25 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 702 mii lei la 786 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 mai 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
30130207
Nr. Registrul Comerțului
J12/1156/2012
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 aprilie 2012
EUID
ROONRC.J12/1156/2012
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 09.05.2012

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
786 mii lei

+3% față de 2024

Profit net
25 mii lei
Angajați (medie)
10
Capitaluri proprii
25 mii lei
Datorii
67 mii lei
Active totale
92 mii lei
Marjă netă
3,2%
Cifră / angajat
79 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 540.864 lei; profit net 86.867 lei20162017: cifra de afaceri 592.707 lei; profit net 153.945 lei20172018: cifra de afaceri 587.396 lei; profit net 131.880 lei20182019: cifra de afaceri 653.192 lei; profit net 110.844 lei20192020: cifra de afaceri 624.904 lei; profit net 164.382 lei20202021: cifra de afaceri 702.027 lei; profit net 144.867 lei20212022: cifra de afaceri 614.179 lei; profit net 60.359 lei20222023: cifra de afaceri 653.866 lei; profit net 42.146 lei20232024: cifra de afaceri 766.988 lei; profit net 94.465 lei20242025: cifra de afaceri 786.225 lei; profit net 24.839 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă541 mii593 mii587 mii653 mii625 mii702 mii614 mii654 mii767 mii786 mii
Venituri totale541 mii594 mii587 mii654 mii647 mii706 mii614 mii654 mii774 mii787 mii
Cheltuieli totale431 mii431 mii450 mii537 mii477 mii554 mii548 mii605 mii660 mii742 mii
Profit / pierdere brută110 mii164 mii138 mii117 mii170 mii152 mii67 mii49 mii114 mii44 mii
Profit / pierdere netă87 mii154 mii132 mii111 mii164 mii145 mii60 mii42 mii94 mii25 mii
Număr mediu de angajați14161212121110101010
Active imobilizate4.05412 mii31 mii135 mii127 mii93 mii76 mii38 mii25 mii23 mii
Active circulante118 mii172 mii128 mii88 mii116 mii139 mii137 mii75 mii125 mii69 mii
din care stocuri—————6.776—206——
creanțe6.046—8.5712.1854.72219 mii56 mii5.5909.5536.697
casa și conturi la bănci112 mii172 mii120 mii85 mii111 mii114 mii81 mii70 mii116 mii62 mii
Cheltuieli în avans393—————————
Datorii36 mii30 mii28 mii83 mii59 mii50 mii152 mii66 mii55 mii67 mii
Capitaluri proprii87 mii154 mii132 mii140 mii184 mii182 mii61 mii47 mii95 mii25 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 49 în județul Cluj și locul 139 din 1.185 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1413 – Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 32401/211/202526.11.2025

    plângere contravenţională PL 089341

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 32402/211/202526.11.2025

    plângere contravenţională PL 088988

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Petent

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1413 – Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Întrebări frecvente despre JFA CONF SRL

Care este CUI-ul firmei JFA CONF SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JFA CONF SRL este 30130207, iar codul de TVA este RO30130207. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1156/2012, iar codul EUID este ROONRC.J12/1156/2012.

Unde are sediul JFA CONF SRL?

Sediul social al firmei JFA CONF SRL este în FABRICII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are JFA CONF SRL?

Activitatea principală a firmei JFA CONF SRL este „Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)”, cod CAEN 1413.

Când a fost înființată JFA CONF SRL?

JFA CONF SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma JFA CONF SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 669). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are JFA CONF SRL?

În 2025, JFA CONF SRL a raportat o cifră de afaceri de 786 mii lei și un profit net de 25 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este JFA CONF SRL plătitoare de TVA?

Da. JFA CONF SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 mai 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează