JAJIN SRL
Spl. Independentei, bl. 11, sc. A, ap. 7, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 78 mii lei, pierdere netă 6.378 lei, 1 angajați.
Despre JAJIN SRL
JAJIN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 2003 cu numărul J2003000307380 și codul unic de înregistrare (CUI) 15376713, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare” (cod CAEN 4727). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 78 mii lei (-24% față de 2024), o pierdere netă de 6.378 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 240 mii lei la 78 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 aprilie 2003 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15376713
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000307380
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 aprilie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000307380
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 18.04.2003
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 78 mii lei
- Pierdere netă
- 6.378 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 112 mii lei
- Datorii
- 96 mii lei
- Active totale
- 208 mii lei
- Marjă netă
- -8,2%
- Cifră / angajat
- 78 mii lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 200 mii | 173 mii | 205 mii | 183 mii | 240 mii | 90 mii | 111 mii | 103 mii | 78 mii |
| Venituri totale | 200 mii | 175 mii | 205 mii | 184 mii | 242 mii | 90 mii | 112 mii | 105 mii | 78 mii |
| Cheltuieli totale | 189 mii | 185 mii | 158 mii | 137 mii | 166 mii | 136 mii | 122 mii | 133 mii | 85 mii |
| Profit / pierdere brută | 10 mii | -10 mii | 47 mii | 47 mii | 76 mii | -46 mii | -11 mii | -28 mii | -6.378 |
| Profit / pierdere netă | 7.472 | -12 mii | 45 mii | 45 mii | 74 mii | -47 mii | -12 mii | -28 mii | -6.378 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 172 mii | 200 mii | 183 mii | 166 mii | 153 mii | 136 mii | 118 mii | 108 mii | 108 mii |
| Active circulante | 72 mii | 61 mii | 113 mii | 116 mii | 182 mii | 98 mii | 122 mii | 109 mii | 101 mii |
| din care stocuri | 52 mii | 47 mii | 74 mii | 74 mii | 50 mii | 39 mii | 59 mii | 45 mii | 45 mii |
| creanțe | 5.692 | 11 mii | 21 mii | 14 mii | 54 mii | 23 mii | 39 mii | 55 mii | 48 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 3.357 | 18 mii | 27 mii | 78 mii | 36 mii | 24 mii | 8.805 | 7.540 |
| Datorii | 181 mii | 211 mii | 201 mii | 141 mii | 121 mii | 68 mii | 93 mii | 98 mii | 96 mii |
| Capitaluri proprii | 62 mii | 50 mii | 95 mii | 140 mii | 213 mii | 166 mii | 146 mii | 118 mii | 112 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 10 în județul Vâlcea și locul 654 din 807 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4727 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare.
Firme similare din județul Vâlcea
- PRODORIS TRANS SRL · Racovița (com. Budești)2,3 mil lei · 6 ang.
- STUPARUL MAG S.R.L. · Ulmetu (com. Copăceni)1 mil lei · 1 ang.
- NYRA NATURA S.R.L. · Râmnicu Vâlcea310 mii lei · 1 ang.
- CARMINA ELEONORA S.R.L. · Bălcești254 mii lei · 1 ang.
- MATYAS SRL · Dezrobiți (com. Frâncești)240 mii lei · 0 ang.
- FERSIL SRL · Râmnicu Vâlcea154 mii lei · 1 ang.
- ORBU PREST S.R.L. · Ocnele Mari8.602 lei · 0 ang.
- GO GREEN VISION S.R.L. · Râmnicu Vâlcea0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4727 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
- 5210 Depozitări
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre JAJIN SRL
Care este CUI-ul firmei JAJIN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei JAJIN SRL este 15376713, iar codul de TVA este RO15376713. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000307380, iar codul EUID este ROONRC.J2003000307380.
Unde are sediul JAJIN SRL?
Sediul social al firmei JAJIN SRL este în Spl. Independentei, bl. 11, sc. A, ap. 7, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are JAJIN SRL?
Activitatea principală a firmei JAJIN SRL este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare”, cod CAEN 4727. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată JAJIN SRL?
JAJIN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma JAJIN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 552). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are JAJIN SRL?
În 2025, JAJIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 78 mii lei și o pierdere netă de 6.378 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este JAJIN SRL plătitoare de TVA?
Da. JAJIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 aprilie 2003 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.