Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA28 ani pe piață

IULY-COM SRL

CUI 10245814J1998000057070

Sat Tătărășeni, Comuna Havârna, Botoșani

În 2025: cifra de afaceri 4,6 mil lei, profit net 288 mii lei, 9 angajați.

Despre IULY-COM SRL

IULY-COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 1998 cu numărul J1998000057070 și codul unic de înregistrare (CUI) 10245814, cu sediul în Tătărășeni (com. Havârna), județul Botoșani. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,6 mil lei (+27% față de 2024), un profit net de 288 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 860 mii lei la 4,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2015.

Date de identificare

CUI
10245814
Nr. Registrul Comerțului
J1998000057070
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 februarie 1998
EUID
ROONRC.J1998000057070
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2015

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Darabani

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,6 mil lei

+27% față de 2024

Profit net
288 mii lei
Angajați (medie)
9
Capitaluri proprii
288 mii lei
Datorii
772 mii lei
Active totale
1,1 mil lei
Marjă netă
6,2%
Cifră / angajat
514 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 403.762 lei; profit net 23.876 lei20162017: cifra de afaceri 565.389 lei; profit net 32.677 lei20172018: cifra de afaceri 564.818 lei; profit net 56.177 lei20182019: cifra de afaceri 737.129 lei; profit net 28.184 lei20192020: cifra de afaceri 666.605 lei; profit net 5.944 lei20202021: cifra de afaceri 859.729 lei; profit net 52.250 lei20212022: cifra de afaceri 1.021.540 lei; profit net 30.109 lei20222023: cifra de afaceri 2.896.768 lei; profit net 245.537 lei20232024: cifra de afaceri 3.648.480 lei; profit net 232.460 lei20242025: cifra de afaceri 4.630.432 lei; profit net 287.739 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă404 mii565 mii565 mii737 mii667 mii860 mii1 mil2,9 mil3,6 mil4,6 mil
Venituri totale404 mii565 mii565 mii737 mii687 mii860 mii1 mil2,9 mil3,6 mil4,6 mil
Cheltuieli totale376 mii527 mii503 mii702 mii675 mii799 mii982 mii2,6 mil3,4 mil4,3 mil
Profit / pierdere brută28 mii38 mii62 mii36 mii13 mii60 mii39 mii274 mii270 mii343 mii
Profit / pierdere netă24 mii33 mii56 mii28 mii5.94452 mii30 mii246 mii232 mii288 mii
Număr mediu de angajați5456666899
Active imobilizate00000378 mii365 mii360 mii347 mii373 mii
Active circulante254 mii237 mii260 mii221 mii595 mii291 mii281 mii475 mii662 mii687 mii
din care stocuri249 mii236 mii255 mii219 mii592 mii287 mii276 mii447 mii592 mii653 mii
creanțe2.576—2.5000—1.922——6.1618.203
casa și conturi la bănci2.2033492.6841.0432.5581.3165.37328 mii63 mii25 mii
Datorii288 mii238 mii205 mii138 mii506 mii528 mii515 mii559 mii500 mii772 mii
Capitaluri proprii-34 mii-1.59755 mii83 mii89 mii141 mii131 mii277 mii509 mii288 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 24 din 388 în județul Botoșani și locul 1.998 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Botoșani

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2120/99/202201.04.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Curtea de Apel Iasi · Apel · Faliment · calitate: Intimat Debitor

  • 2120/99/202212.04.2022

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Întrebări frecvente despre IULY-COM SRL

Care este CUI-ul firmei IULY-COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IULY-COM SRL este 10245814, iar codul de TVA este RO10245814. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000057070, iar codul EUID este ROONRC.J1998000057070.

Unde are sediul IULY-COM SRL?

Sediul social al firmei IULY-COM SRL este în Sat Tătărășeni, Comuna Havârna, Botoșani, Tătărășeni (com. Havârna), județul Botoșani, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are IULY-COM SRL?

Activitatea principală a firmei IULY-COM SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată IULY-COM SRL?

IULY-COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 1998, deci are 28 ani de activitate.

Cum pot contacta firma IULY-COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 528). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are IULY-COM SRL?

În 2025, IULY-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,6 mil lei și un profit net de 288 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este IULY-COM SRL plătitoare de TVA?

Da. IULY-COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează