ITEM-V CONSTRUCȚII SRL
NICOLAE FILIPESCU, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 2,3 mil lei, pierdere netă 737 mii lei, 19 angajați.
Despre ITEM-V CONSTRUCȚII SRL
ITEM-V CONSTRUCȚII SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2012 cu numărul J2012012145406 și codul unic de înregistrare (CUI) 30810645, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,3 mil lei (-36% față de 2024), o pierdere netă de 737 mii lei și 19 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,9 mil lei la 2,3 mil lei).
Date de identificare
- CUI
- 30810645
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012012145406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 octombrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012012145406
- Cod poștal
- —
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,3 mil lei
- Pierdere netă
- 737 mii lei
- Angajați (medie)
- 19
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 4,4 mil lei
- Active totale
- 6,4 mil lei
- Marjă netă
- -31,5%
- Cifră / angajat
- 123 mii lei
-36% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 36% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13,1 mil | 1,1 mil | 4,6 mil | 6 mil | 3,2 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 17,5 mil | 3,7 mil | 2,3 mil |
| Venituri totale | 13,1 mil | 2,8 mil | 3,8 mil | 5,8 mil | 3,4 mil | 2,2 mil | 3 mil | 18,2 mil | 3,2 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 8,4 mil | 3,2 mil | 3,8 mil | 4,1 mil | 3,6 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 14,6 mil | 3 mil | 3,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 4,7 mil | -420 mii | -44 mii | 1,7 mil | -173 mii | -169 mii | 295 mii | 3,6 mil | 280 mii | -737 mii |
| Profit / pierdere netă | 3,8 mil | -420 mii | -90 mii | 1,7 mil | -173 mii | -188 mii | 268 mii | 3 mil | 192 mii | -737 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 4 | 5 | 4 | 6 | 11 | 11 | 17 | 8 | 19 |
| Active imobilizate | 483 mii | 228 mii | 102 mii | 739 mii | 614 mii | 347 mii | 400 mii | 217 mii | 130 mii | 330 mii |
| Active circulante | 6,9 mil | 4,4 mil | 4 mil | 5,4 mil | 3,6 mil | 3,4 mil | 4,1 mil | 13 mil | 7,5 mil | 6 mil |
| din care stocuri | 44 mii | 1,9 mil | 976 mii | 618 mii | 722 mii | 792 mii | 1 mil | 1,5 mil | 878 mii | 924 mii |
| creanțe | 4,7 mil | 899 mii | 2 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,9 mil | 10,8 mil | 6,3 mil | 5 mil |
| casa și conturi la bănci | 2,2 mil | 1,7 mil | 1 mil | 2,5 mil | 569 mii | 394 mii | 286 mii | 745 mii | 331 mii | 106 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.497 | 7.015 | 5.020 | 2.023 | 12 mii | 5.966 | 24 mii | 14 mii | 18 mii | 24 mii |
| Datorii | 3,6 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 9,2 mil | 4,4 mil | 4,4 mil |
| Venituri în avans | — | — | 5.241 | 1.747 | — | 4.311 | 10 mii | 3.883 | 2.884 | 1.154 |
| Capitaluri proprii | 3,8 mil | 2,1 mil | 2 mil | 3,6 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 4,1 mil | 3,3 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 745 din 2.888 în județul București și locul 3.792 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- GAMA DE LUXE S.R.L. · București Sector 12,4 mil lei · 7 ang.
- STAR TRUST CONSTRUCT SRL · București Sector 32,4 mil lei · 16 ang.
- TOP ROOFING&CONSTRUCTION SRL · București Sector 12,4 mil lei · 7 ang.
- BOZ STONE SRL · București Sector 22,4 mil lei · 3 ang.
- SANCO MAR SAFE CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 62,3 mil lei · 3 ang.
- M & S CONSTRUCT 2001 SRL · București Sector 12,3 mil lei · 14 ang.
- PREMIUM HOME CENTER S.R.L. · București Sector 42,3 mil lei · 3 ang.
- MEIJERS BUILDING SYSTEMS SRL · București Sector 12,3 mil lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu
Întrebări frecvente despre ITEM-V CONSTRUCȚII SRL
Care este CUI-ul firmei ITEM-V CONSTRUCȚII SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ITEM-V CONSTRUCȚII SRL este 30810645. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012012145406, iar codul EUID este ROONRC.J2012012145406.
Unde are sediul ITEM-V CONSTRUCȚII SRL?
Sediul social al firmei ITEM-V CONSTRUCȚII SRL este în NICOLAE FILIPESCU, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ITEM-V CONSTRUCȚII SRL?
Activitatea principală a firmei ITEM-V CONSTRUCȚII SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 63 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ITEM-V CONSTRUCȚII SRL?
ITEM-V CONSTRUCȚII SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ITEM-V CONSTRUCȚII SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 926). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ITEM-V CONSTRUCȚII SRL?
În 2025, ITEM-V CONSTRUCȚII SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil lei și o pierdere netă de 737 mii lei, cu 19 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.