ITCWIND OPS S.R.L.
POVESTEI, et. 10, ap. B102, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 753 mii lei, profit net 649 mii lei, 1 angajați.
Despre ITCWIND OPS S.R.L.
ITCWIND OPS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 noiembrie 2022 cu numărul J2022023136409 și codul unic de înregistrare (CUI) 47208220, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 3 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 753 mii lei (-30% față de 2024), un profit net de 649 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9.892 lei la 753 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 47208220
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022023136409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 noiembrie 2022
- EUID
- ROONRC.J2022023136409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 753 mii lei
- Profit net
- 649 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 142 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 86,2%
- Cifră / angajat
- 753 mii lei
-30% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 30% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9.892 | 838 mii | 1,1 mil | 753 mii |
| Venituri totale | 9.892 | 839 mii | 1,1 mil | 761 mii |
| Cheltuieli totale | 261 | 122 mii | 247 mii | 89 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.631 | 717 mii | 834 mii | 672 mii |
| Profit / pierdere netă | 9.334 | 710 mii | 801 mii | 649 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 213 mii | 602 mii | 977 mii |
| Active circulante | 12 mii | 530 mii | 359 mii | 455 mii |
| creanțe | 12 mii | 230 mii | 134 mii | 97 mii |
| casa și conturi la bănci | 20 | 300 mii | 225 mii | 358 mii |
| Datorii | 2.437 | 24 mii | 39 mii | 142 mii |
| Capitaluri proprii | 9.354 | 719 mii | 923 mii | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 20 | 20 | 20 | 20 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.071 din 4.333 în județul București și locul 2.870 din 14.292 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul București
- FROSTBITE STUDIO S.R.L. · București Sector 4757 mii lei · 1 ang.
- NEDORA TECHNOLOGIES S.R.L. · București Sector 2756 mii lei · 1 ang.
- NOIAN SOFTWARE S.R.L. · București Sector 3754 mii lei · 0 ang.
- NISINDO RESEARCH S.R.L. · București Sector 2754 mii lei · 1 ang.
- BUSINESS DEVELOPMENT TOGETHER SRL · București Sector 3754 mii lei · 2 ang.
- ONTIC CONTROL SRL · București Sector 1752 mii lei · 1 ang.
- METADATA LABS S.R.L. · București Sector 6751 mii lei · 1 ang.
- BITLINE SOLUTIONS SRL · București Sector 2750 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ITCWIND OPS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ITCWIND OPS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ITCWIND OPS S.R.L. este 47208220, iar codul de TVA este RO47208220. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022023136409, iar codul EUID este ROONRC.J2022023136409.
Unde are sediul ITCWIND OPS S.R.L.?
Sediul social al firmei ITCWIND OPS S.R.L. este în POVESTEI, et. 10, ap. B102, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ITCWIND OPS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ITCWIND OPS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ITCWIND OPS S.R.L.?
ITCWIND OPS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 noiembrie 2022, deci are 3 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ITCWIND OPS S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ITCWIND OPS S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ITCWIND OPS S.R.L.?
În 2025, ITCWIND OPS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 753 mii lei și un profit net de 649 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ITCWIND OPS S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ITCWIND OPS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.