IP CAM - SHOP.RO SRL
Principală, Sat Cârbești, Comuna Drăguțești, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 923 mii lei, profit net 66 mii lei, 2 angajați.
Despre IP CAM - SHOP.RO SRL
IP CAM - SHOP.RO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2011 cu numărul J2011000335188 și codul unic de înregistrare (CUI) 28664246, cu sediul în Cârbești (com. Drăguțești), județul Gorj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 923 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 66 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 740 mii lei la 923 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iulie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28664246
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000335188
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 iunie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000335188
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 12.07.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 923 mii lei
- Profit net
- 66 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 224 mii lei
- Datorii
- 667 mii lei
- Active totale
- 891 mii lei
- Marjă netă
- 7,1%
- Cifră / angajat
- 462 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 75% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 728 mii | 918 mii | 857 mii | 1 mil | 854 mii | 740 mii | 578 mii | 914 mii | 904 mii | 923 mii |
| Venituri totale | 897 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 917 mii | 754 mii | 653 mii | 936 mii | 1 mil | 999 mii |
| Cheltuieli totale | 868 mii | 1,1 mil | 996 mii | 1 mil | 892 mii | 741 mii | 635 mii | 853 mii | 916 mii | 908 mii |
| Profit / pierdere brută | 28 mii | 14 mii | 23 mii | 48 mii | 24 mii | 13 mii | 18 mii | 84 mii | 108 mii | 91 mii |
| Profit / pierdere netă | 19 mii | 5.518 | 14 mii | 37 mii | 16 mii | 6.795 | 12 mii | 75 mii | 81 mii | 66 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 7 | 6 | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 104 mii | 196 mii | 166 mii | 345 mii | 274 mii | 192 mii | 127 mii | 75 mii | 45 mii | 9.973 |
| Active circulante | 253 mii | 397 mii | 515 mii | 364 mii | 430 mii | 473 mii | 402 mii | 685 mii | 813 mii | 881 mii |
| din care stocuri | 119 mii | 163 mii | 238 mii | 82 mii | 102 mii | 43 mii | 92 mii | 376 mii | 480 mii | 514 mii |
| creanțe | 124 mii | 232 mii | 270 mii | 281 mii | 271 mii | 350 mii | 304 mii | 276 mii | 328 mii | 354 mii |
| casa și conturi la bănci | 9.906 | 2.349 | 7.804 | 827 | 57 mii | 80 mii | 6.053 | 33 mii | 4.987 | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 13 mii | — | — | — | 81 mii | 12 mii | — | 9.992 | — |
| Datorii | 316 mii | 561 mii | 635 mii | 625 mii | 604 mii | 652 mii | 527 mii | 673 mii | 700 mii | 667 mii |
| Capitaluri proprii | 40 mii | 45 mii | 47 mii | 84 mii | 100 mii | 94 mii | 13 mii | 87 mii | 168 mii | 224 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 128 din 750 în județul Gorj și locul 8.795 din 32.875 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Gorj
- LIVISAND SRL · Motru951 mii lei · 5 ang.
- IULBADEM S.R.L. · Cocoreni (com. Bâlteni)949 mii lei · 4 ang.
- ELVIROXAN COM SRL · Runcu944 mii lei · 6 ang.
- DECA COMPROD SRL · Licurici944 mii lei · 3 ang.
- LA ELOKIN S.R.L. · Bumbești-Jiu929 mii lei · 3 ang.
- BENDAVISAR COM SRL · Prigoria917 mii lei · 3 ang.
- DELCRO MARKET S.R.L. · Moi (com. Bâlteni)904 mii lei · 1 ang.
- IZACAROLINA SRL · Motru Sec (com. Padeș)898 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre IP CAM - SHOP.RO SRL
Care este CUI-ul firmei IP CAM - SHOP.RO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IP CAM - SHOP.RO SRL este 28664246, iar codul de TVA este RO28664246. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000335188, iar codul EUID este ROONRC.J2011000335188.
Unde are sediul IP CAM - SHOP.RO SRL?
Sediul social al firmei IP CAM - SHOP.RO SRL este în Principală, Sat Cârbești, Comuna Drăguțești, Gorj, Cârbești (com. Drăguțești), județul Gorj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IP CAM - SHOP.RO SRL?
Activitatea principală a firmei IP CAM - SHOP.RO SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IP CAM - SHOP.RO SRL?
IP CAM - SHOP.RO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IP CAM - SHOP.RO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0786 *** 740). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IP CAM - SHOP.RO SRL?
În 2025, IP CAM - SHOP.RO SRL a raportat o cifră de afaceri de 923 mii lei și un profit net de 66 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IP CAM - SHOP.RO SRL plătitoare de TVA?
Da. IP CAM - SHOP.RO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iulie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.