IOSANA SRL
Sat Comloșu Mare, Comuna Comloșu Mare, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 373 mii lei, profit net 107 mii lei, 1 angajați.
Despre IOSANA SRL
IOSANA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 1993 cu numărul J35/3577/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 4847351, cu sediul în Comloșu Mare, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 373 mii lei (+40% față de 2024), un profit net de 107 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 753 mii lei la 373 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1998.
Date de identificare
- CUI
- 4847351
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/3577/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 octombrie 1993
- EUID
- ROONRC.J35/3577/1993
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.1998
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 373 mii lei
- Profit net
- 107 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 549 mii lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 28,6%
- Cifră / angajat
- 373 mii lei
+40% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 354 mii | 321 mii | 220 mii | 363 mii | 407 mii | 753 mii | 603 mii | 412 mii | 266 mii | 373 mii |
| Venituri totale | 354 mii | 321 mii | 220 mii | 363 mii | 410 mii | 757 mii | 605 mii | 412 mii | 278 mii | 373 mii |
| Cheltuieli totale | 351 mii | 294 mii | 215 mii | 332 mii | 358 mii | 637 mii | 560 mii | 410 mii | 219 mii | 260 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.680 | 27 mii | 4.774 | 31 mii | 52 mii | 120 mii | 45 mii | 2.512 | 59 mii | 113 mii |
| Profit / pierdere netă | -857 | 24 mii | 2.577 | 27 mii | 49 mii | 113 mii | 40 mii | -1.181 | 55 mii | 107 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 184 mii | 177 mii | 169 mii | 161 mii | 154 mii | 146 mii | 138 mii | 208 mii | 178 mii | 149 mii |
| Active circulante | 435 mii | 457 mii | 589 mii | 669 mii | 839 mii | 801 mii | 906 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil |
| din care stocuri | 433 mii | 454 mii | 571 mii | 649 mii | 801 mii | 771 mii | 860 mii | 957 mii | 1,3 mil | 1,4 mil |
| creanțe | 2.083 | 3.316 | 14 mii | 17 mii | 36 mii | 29 mii | 42 mii | 69 mii | 94 mii | 103 mii |
| casa și conturi la bănci | 473 | 41 | 3.564 | 2.544 | 1.636 | 730 | 4.003 | 27 mii | 46 mii | 166 mii |
| Datorii | 486 mii | 477 mii | 599 mii | 643 mii | 757 mii | 598 mii | 656 mii | 861 mii | 1,1 mil | 1,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 12 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 133 mii | 157 mii | 160 mii | 187 mii | 236 mii | 349 mii | 389 mii | 387 mii | 443 mii | 549 mii |
| din care capital subscris vărsat | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 485 din 892 în județul Timiș și locul 14.787 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Timiș
- SCAFA - CRISS SRL · Cherestur (com. Beba Veche)379 mii lei · 0 ang.
- ORLOVI VEST SRL · Sânpetru Mare378 mii lei · 2 ang.
- V.N.E DISTRIBUTION S.R.L. · Timișoara377 mii lei · 1 ang.
- GENIAL POGENI S.R.L. · Toager (com. Giera)375 mii lei · 1 ang.
- ABC LUKE SRL · Lugoj373 mii lei · 1 ang.
- VALI & AMI S.R.L. · Hitiaș (com. Racovita)372 mii lei · 1 ang.
- VETRAL OLARCOM SRL · Timișoara367 mii lei · 1 ang.
- NVP FRUCT S.R.L. · Ghiroda366 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre IOSANA SRL
Care este CUI-ul firmei IOSANA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IOSANA SRL este 4847351, iar codul de TVA este RO4847351. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/3577/1993, iar codul EUID este ROONRC.J35/3577/1993.
Unde are sediul IOSANA SRL?
Sediul social al firmei IOSANA SRL este în Sat Comloșu Mare, Comuna Comloșu Mare, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IOSANA SRL?
Activitatea principală a firmei IOSANA SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată IOSANA SRL?
IOSANA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IOSANA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru IOSANA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Comloșu Mare sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are IOSANA SRL?
În 2025, IOSANA SRL a raportat o cifră de afaceri de 373 mii lei și un profit net de 107 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IOSANA SRL plătitoare de TVA?
Da. IOSANA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.