INTREC SRL
CĂLUGĂRULUI, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 472 mii lei, pierdere netă 28 mii lei, 1 angajați.
Despre INTREC SRL
INTREC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1991 cu numărul J27/681/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 2040818, cu sediul în Piatra Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 472 mii lei (-1% față de 2024), o pierdere netă de 28 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 477 mii lei la 472 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 2040818
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/681/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 iunie 1991
- EUID
- ROONRC.J27/681/1991
- Cod poștal
- 610252
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 472 mii lei
- Pierdere netă
- 28 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 218 mii lei
- Datorii
- 101 mii lei
- Active totale
- 319 mii lei
- Marjă netă
- -5,8%
- Cifră / angajat
- 472 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 599 mii | 453 mii | 449 mii | 480 mii | 477 mii | 451 mii | 482 mii | 477 mii | 472 mii |
| Venituri totale | 1,3 mil | 599 mii | 453 mii | 461 mii | 482 mii | 480 mii | 455 mii | 599 mii | 491 mii | 477 mii |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 598 mii | 436 mii | 449 mii | 457 mii | 455 mii | 461 mii | 495 mii | 520 mii | 494 mii |
| Profit / pierdere brută | 156 mii | 890 | 17 mii | 12 mii | 25 mii | 25 mii | -5.475 | 104 mii | -29 mii | -18 mii |
| Profit / pierdere netă | 133 mii | 244 | 13 mii | 7.199 | 20 mii | 21 mii | -10 mii | 98 mii | -39 mii | -28 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 195 mii | 202 mii | 191 mii | 181 mii | 172 mii | 163 mii | 153 mii | 166 mii | 247 mii | 220 mii |
| Active circulante | 252 mii | 109 mii | 100 mii | 108 mii | 129 mii | 162 mii | 169 mii | 203 mii | 141 mii | 99 mii |
| din care stocuri | 66 mii | 23 mii | 19 mii | 18 mii | 30 mii | 36 mii | 34 mii | 23 mii | 22 mii | 23 mii |
| creanțe | 2.105 | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 22 mii | 35 mii | 20 mii |
| casa și conturi la bănci | 184 mii | 67 mii | 60 mii | 70 mii | 79 mii | 106 mii | 115 mii | 159 mii | 84 mii | 56 mii |
| Datorii | 60 mii | 37 mii | 55 mii | 50 mii | 53 mii | 55 mii | 115 mii | 65 mii | 143 mii | 101 mii |
| Capitaluri proprii | 386 mii | 274 mii | 235 mii | 239 mii | 249 mii | 269 mii | 207 mii | 304 mii | 245 mii | 218 mii |
| din care capital subscris vărsat | 91 mii | 91 mii | 91 mii | 91 mii | 91 mii | 91 mii | 91 mii | 91 mii | 91 mii | 91 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 65 din 192 în județul Neamț și locul 3.300 din 10.466 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Neamț
- ART TOP RUSTIC SRL · Piatra Neamț523 mii lei · 3 ang.
- CROCOLEX S.R.L. · Netezi (com. Grumăzești)511 mii lei · 5 ang.
- PREMIUM DENRON S.R.L. · Roman510 mii lei · 1 ang.
- M!R.ARRE 189 S.R.L. · Bicaz507 mii lei · 0 ang.
- PRIMULA COM SRL · Piatra Neamț498 mii lei · 1 ang.
- LEMAR GROUP SOLUTION S.R.L. · Zănești488 mii lei · 2 ang.
- PIXEL WEB S.R.L. · Piatra Neamț454 mii lei · 1 ang.
- ELECTRO SMART TECH S.R.L. · Cordun433 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre INTREC SRL
Care este CUI-ul firmei INTREC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTREC SRL este 2040818, iar codul de TVA este RO2040818. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/681/1991, iar codul EUID este ROONRC.J27/681/1991.
Unde are sediul INTREC SRL?
Sediul social al firmei INTREC SRL este în CĂLUGĂRULUI, Municipiul Piatra Neamț, Neamț, județul Neamț, cod poștal 610252, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTREC SRL?
Activitatea principală a firmei INTREC SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTREC SRL?
INTREC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTREC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 244). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTREC SRL?
În 2025, INTREC SRL a raportat o cifră de afaceri de 472 mii lei și o pierdere netă de 28 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTREC SRL plătitoare de TVA?
Da. INTREC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.