Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA35 ani pe piață

INTER-COM SRL

CUI 2969581J1991000295145

Str. LT. PĂIUȘ DAVID, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna

În 2025: cifra de afaceri 341 mii lei, profit net 45 mii lei, 2 angajați.

Despre INTER-COM SRL

INTER-COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 1991 cu numărul J1991000295145 și codul unic de înregistrare (CUI) 2969581, cu sediul în Sfântu Gheorghe, județul Covasna. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 341 mii lei (+20% față de 2024), un profit net de 45 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 221 mii lei la 341 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.

Date de identificare

CUI
2969581
Nr. Registrul Comerțului
J1991000295145
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 iunie 1991
EUID
ROONRC.J1991000295145
Cod poștal
520077

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
341 mii lei

+20% față de 2024

Profit net
45 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
466 mii lei
Datorii
369 mii lei
Active totale
835 mii lei
Marjă netă
13,1%
Cifră / angajat
170 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-400 mii-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 199.694 lei; pierdere netă 224.999 lei20162017: cifra de afaceri 173.072 lei; profit net 25.909 lei20172018: cifra de afaceri 182.600 lei; pierdere netă 85.322 lei20182019: cifra de afaceri 290.025 lei; profit net 111.806 lei20192020: cifra de afaceri 197.370 lei; profit net 46.043 lei20202021: cifra de afaceri 220.822 lei; profit net 296.722 lei20212022: cifra de afaceri 225.177 lei; profit net 37.255 lei20222023: cifra de afaceri 220.689 lei; profit net 17.599 lei20232024: cifra de afaceri 283.254 lei; profit net 27.884 lei20242025: cifra de afaceri 340.808 lei; profit net 44.538 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă200 mii173 mii183 mii290 mii197 mii221 mii225 mii221 mii283 mii341 mii
Venituri totale200 mii173 mii183 mii290 mii198 mii449 mii227 mii221 mii283 mii344 mii
Cheltuieli totale423 mii145 mii266 mii173 mii150 mii148 mii187 mii201 mii253 mii296 mii
Profit / pierdere brută-223 mii28 mii-83 mii117 mii48 mii301 mii40 mii20 mii31 mii48 mii
Profit / pierdere netă-225 mii26 mii-85 mii112 mii46 mii297 mii37 mii18 mii28 mii45 mii
Număr mediu de angajați4444444332
Active imobilizate192 mii185 mii179 mii172 mii165 mii68 mii65 mii67 mii64 mii60 mii
Active circulante588 mii668 mii598 mii715 mii770 mii758 mii807 mii735 mii743 mii776 mii
din care stocuri105 mii105 mii9.7119.7119.7110————
creanțe470 mii473 mii471 mii679 mii722 mii692 mii787 mii730 mii732 mii735 mii
casa și conturi la bănci12 mii89 mii117 mii27 mii38 mii66 mii20 mii5.17211 mii40 mii
Datorii734 mii781 mii791 mii789 mii791 mii487 mii496 mii408 mii385 mii369 mii
Capitaluri proprii46 mii72 mii-14 mii98 mii144 mii339 mii376 mii394 mii422 mii466 mii
din care capital subscris vărsat193 mii193 mii193 mii193 mii193 mii193 mii193 mii193 mii193 mii193 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 26 din 89 în județul Covasna și locul 5.726 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Firme similare din județul Covasna

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 13 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 15826/245/202620.04.2026

    pretenţii

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 2005/100/2025/a125.03.2026

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor

    Tribunalul Maramures · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1543/243/202618.03.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Hunedoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 752/329/202627.02.2026

    pretenţii cheltuieli de judecată

    Judecătoria Turnumagurele · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 1189/30/2025/a130.01.2026

    antrenare raspundere

    Tribunalul Timis · Fond · Faliment · calitate: Reclamant

  • 510/100/202311.11.2025

    actiune în daune delictuale

    Curtea de Apel Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât

  • 2005/100/202516.10.2025

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Maramures · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 12102/182/202529.08.2025

    cerere de valoare redusă E-MAIL

    Judecătoria Baiamare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 1189/30/202524.03.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată procedură simplificată

    Tribunalul Timis · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1222/329/202407.11.2024

    reziliere contract

    Tribunalul Teleorman · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre INTER-COM SRL

Care este CUI-ul firmei INTER-COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTER-COM SRL este 2969581, iar codul de TVA este RO2969581. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000295145, iar codul EUID este ROONRC.J1991000295145.

Unde are sediul INTER-COM SRL?

Sediul social al firmei INTER-COM SRL este în Str. LT. PĂIUȘ DAVID, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna, județul Covasna, cod poștal 520077, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INTER-COM SRL?

Activitatea principală a firmei INTER-COM SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată INTER-COM SRL?

INTER-COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma INTER-COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0267 *** 472). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are INTER-COM SRL?

În 2025, INTER-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 341 mii lei și un profit net de 45 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INTER-COM SRL plătitoare de TVA?

Da. INTER-COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează