INTER ACULAR S.R.L.
ROMÂNEȘTI, Sat Romanești, Comuna Romanești, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 3,2 mil lei, profit net 208 mii lei, 6 angajați.
Despre INTER ACULAR S.R.L.
INTER ACULAR S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 2020 cu numărul J7/142/2020 și codul unic de înregistrare (CUI) 42288082, cu sediul în Romanești, județul Botoșani. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,2 mil lei (+16% față de 2024), un profit net de 208 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 3,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 martie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 42288082
- Nr. Registrul Comerțului
- J7/142/2020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 februarie 2020
- EUID
- ROONRC.J7/142/2020
- Cod poștal
- 717340
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 10.03.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,2 mil lei
- Profit net
- 208 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 655 mii lei
- Datorii
- 572 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 6,5%
- Cifră / angajat
- 532 mii lei
+16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 47% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 694 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 3,2 mil |
| Venituri totale | 695 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 3,2 mil |
| Cheltuieli totale | 602 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 2,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 93 mii | 189 mii | 303 mii | 274 mii | 261 mii | 254 mii |
| Profit / pierdere netă | 88 mii | 177 mii | 287 mii | 258 mii | 217 mii | 208 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 3.374 | 2.387 | 5.811 | 11 mii | 342 mii | 272 mii |
| Active circulante | 222 mii | 426 mii | 494 mii | 639 mii | 900 mii | 955 mii |
| din care stocuri | 189 mii | 296 mii | 434 mii | 490 mii | 824 mii | 920 mii |
| creanțe | 9.812 | 5.160 | — | 304 | 12 mii | 7.006 |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 124 mii | 60 mii | 149 mii | 64 mii | 28 mii |
| Datorii | 137 mii | 186 mii | 213 mii | 159 mii | 565 mii | 572 mii |
| Capitaluri proprii | 88 mii | 242 mii | 287 mii | 491 mii | 678 mii | 655 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 32 din 388 în județul Botoșani și locul 2.993 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Botoșani
- VANDERA COM SRL · Fundu Herții (com. Cristinești)3,7 mil lei · 7 ang.
- PROD COM UNGUREANU SRL · Leorda3,3 mil lei · 6 ang.
- IULI - ASI TRADEMANIA SRL · Botoșani3,1 mil lei · 7 ang.
- COMPLEX APRODES SRL · Botoșani3 mil lei · 6 ang.
- FIRST MANAGE MENTOR SRL · Botoșani3 mil lei · 8 ang.
- IDEAL INTERN PARTENER SRL · Botoșani3 mil lei · 10 ang.
- SIMA VIP TAXI SRL · Botoșani2,7 mil lei · 4 ang.
- CAFFETEO DAILY VENDING S.R.L. · Botoșani2,6 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
Întrebări frecvente despre INTER ACULAR S.R.L.
Care este CUI-ul firmei INTER ACULAR S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTER ACULAR S.R.L. este 42288082, iar codul de TVA este RO42288082. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J7/142/2020, iar codul EUID este ROONRC.J7/142/2020.
Unde are sediul INTER ACULAR S.R.L.?
Sediul social al firmei INTER ACULAR S.R.L. este în ROMÂNEȘTI, Sat Romanești, Comuna Romanești, Botoșani, județul Botoșani, cod poștal 717340, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTER ACULAR S.R.L.?
Activitatea principală a firmei INTER ACULAR S.R.L. este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTER ACULAR S.R.L.?
INTER ACULAR S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTER ACULAR S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru INTER ACULAR S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Romanești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are INTER ACULAR S.R.L.?
În 2025, INTER ACULAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3,2 mil lei și un profit net de 208 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTER ACULAR S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. INTER ACULAR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10 martie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Romanești
- Firme cu CAEN 4711 din județul Botoșani
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Botoșani
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Botoșani
- Compară INTER ACULAR S.R.L. cu alte firme