INTEND COMPUTER SRL
Iazului, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 14 mil lei, profit net 24 mii lei, 11 angajați.
Despre INTEND COMPUTER SRL
INTEND COMPUTER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 1992 cu numărul J1992000950122 și codul unic de înregistrare (CUI) 2873346, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4740). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 14 mil lei (+47% față de 2024), un profit net de 24 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 15,1 mil lei la 14 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2000.
Date de identificare
- CUI
- 2873346
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000950122
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 martie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000950122
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.08.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 14 mil lei
- Profit net
- 24 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 721 mii lei
- Datorii
- 3,3 mil lei
- Active totale
- 4 mil lei
- Marjă netă
- 0,2%
- Cifră / angajat
- 1,3 mil lei
+47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 82% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13,5 mil | 12,2 mil | 12,4 mil | 10,1 mil | 11,7 mil | 15,1 mil | 13,6 mil | 10,6 mil | 9,6 mil | 14 mil |
| Venituri totale | 13,6 mil | 12,2 mil | 12,5 mil | 10,1 mil | 14,2 mil | 15,1 mil | 13,6 mil | 10,8 mil | 9,7 mil | 14,1 mil |
| Cheltuieli totale | 12,9 mil | 12 mil | 12,2 mil | 9,9 mil | 12,7 mil | 14,5 mil | 13,4 mil | 10,6 mil | 9,7 mil | 14 mil |
| Profit / pierdere brută | 658 mii | 245 mii | 288 mii | 150 mii | 1,5 mil | 621 mii | 181 mii | 131 mii | 9.320 | 33 mii |
| Profit / pierdere netă | 547 mii | 186 mii | 236 mii | 124 mii | 1,3 mil | 538 mii | 150 mii | 105 mii | 3.530 | 24 mii |
| Număr mediu de angajați | 16 | 15 | 15 | 14 | 13 | 12 | 12 | 11 | 11 | 11 |
| Active imobilizate | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 307 mii | 225 mii | 181 mii | 36 mii | 136 mii | 263 mii |
| Active circulante | 2,2 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 3,7 mil |
| din care stocuri | 1,2 mil | 1,2 mil | 747 mii | 697 mii | 996 mii | 1,5 mil | 949 mii | 785 mii | 1,3 mil | 1,7 mil |
| creanțe | 743 mii | 706 mii | 431 mii | 465 mii | 810 mii | 557 mii | 1,1 mil | 798 mii | 649 mii | 1,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 193 mii | 528 mii | 506 mii | 506 mii | 589 mii | 607 mii | 563 mii | 143 mii | 74 mii | 153 mii |
| Cheltuieli în avans | 7.986 | 8.618 | 13 mii | 15 mii | 14 mii | 14 mii | 13 mii | 12 mii | 33 mii | 65 mii |
| Datorii | 1,4 mil | 1,5 mil | 936 mii | 755 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1 mil | 1,5 mil | 3,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | 361 | 0 | 52 mii | 6.863 | 19 mii | 900 | — | 7.169 |
| Capitaluri proprii | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 738 mii | 721 mii | 721 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | — | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 81 în județul Cluj și locul 49 din 1.482 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații.
Firme similare din județul Cluj
- BAYERN MOBILE SOLUTION S.R.L. · Cluj-Napoca14,7 mil lei · 70 ang.
- RANDOM IMPEX SRL · Dej8,5 mil lei · 19 ang.
- GAMESLINE SHOP S.R.L. · Cluj-Napoca5,8 mil lei · 3 ang.
- IT ECOSERV SRL · Cluj-Napoca5,1 mil lei · 6 ang.
- TIMEBOX GS SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca4,7 mil lei · 2 ang.
- RHS GROUP SRL · Cluj-Napoca4 mil lei · 1 ang.
- MATRIX SOLUTIONS SRL · Cluj-Napoca3,9 mil lei · 2 ang.
- ASTRA PROD SRL · Cluj-Napoca3,8 mil lei · 14 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre INTEND COMPUTER SRL
Care este CUI-ul firmei INTEND COMPUTER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INTEND COMPUTER SRL este 2873346, iar codul de TVA este RO2873346. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000950122, iar codul EUID este ROONRC.J1992000950122.
Unde are sediul INTEND COMPUTER SRL?
Sediul social al firmei INTEND COMPUTER SRL este în Iazului, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INTEND COMPUTER SRL?
Activitatea principală a firmei INTEND COMPUTER SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4740. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INTEND COMPUTER SRL?
INTEND COMPUTER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INTEND COMPUTER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 129). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INTEND COMPUTER SRL?
În 2025, INTEND COMPUTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 14 mil lei și un profit net de 24 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INTEND COMPUTER SRL plătitoare de TVA?
Da. INTEND COMPUTER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.