INRO CONSTRUCT SRL
Sat Târgșoru Vechi, Comuna Târgșoru Vechi, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 743 mii lei, 5 angajați.
Despre INRO CONSTRUCT SRL
INRO CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2006 cu numărul J2006000529299 și codul unic de înregistrare (CUI) 18470900, cu sediul în Târgșoru Vechi, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+86% față de 2024), un profit net de 743 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 507 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18470900
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000529299
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 martie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000529299
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 14.03.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 743 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 163 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 47,1%
- Cifră / angajat
- 315 mii lei
+86% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 257 mii | 332 mii | 391 mii | 402 mii | 382 mii | 507 mii | 614 mii | 681 mii | 846 mii | 1,6 mil |
| Venituri totale | 257 mii | 332 mii | 391 mii | 409 mii | 482 mii | 569 mii | 618 mii | 698 mii | 896 mii | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 264 mii | 384 mii | 386 mii | 434 mii | 411 mii | 363 mii | 483 mii | 549 mii | 618 mii | 776 mii |
| Profit / pierdere brută | -7.102 | -53 mii | 5.516 | -25 mii | 71 mii | 206 mii | 135 mii | 148 mii | 278 mii | 802 mii |
| Profit / pierdere netă | -16 mii | -56 mii | 1.605 | -29 mii | 67 mii | 201 mii | 129 mii | 142 mii | 259 mii | 743 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 204 mii | 304 mii | 168 mii | 89 mii | 50 mii | 29 mii | 30 mii | 56 mii | 42 mii | 676 mii |
| Active circulante | 134 mii | 166 mii | 391 mii | 418 mii | 498 mii | 345 mii | 425 mii | 720 mii | 1,1 mil | 1,2 mil |
| creanțe | 18 mii | 6.248 | 4.819 | 11 mii | 29 mii | 28 mii | 28 mii | 49 mii | 132 mii | 136 mii |
| casa și conturi la bănci | 116 mii | 160 mii | 386 mii | 407 mii | 469 mii | 317 mii | 397 mii | 671 mii | 949 mii | 1 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 2.408 | — | — | — | 84 mii | — |
| Datorii | 262 mii | 449 mii | 537 mii | 514 mii | 491 mii | 114 mii | 65 mii | 229 mii | 194 mii | 163 mii |
| Venituri în avans | — | 720 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 15 mii | 222 mii | 152 mii |
| Capitaluri proprii | 76 mii | 20 mii | 22 mii | -7.168 | 59 mii | 261 mii | 390 mii | 532 mii | 792 mii | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 66 din 513 în județul Prahova și locul 1.788 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Prahova
- SIMAKO CONSTRUCT SRL · Urlați1,7 mil lei · 2 ang.
- SERVTOP SRL · Ploiești1,6 mil lei · 5 ang.
- MASSIVE ELECTRIC SRL · Ploiești1,6 mil lei · 3 ang.
- POLIALFA SRL · Ploiești1,6 mil lei · 2 ang.
- INTERRA APPLICATIONS SRL · Ploiești1,5 mil lei · 4 ang.
- PAZYGEO PROIECT SRL · Zahanaua (com. Târgșoru Vechi)1,5 mil lei · 7 ang.
- GROUND LAYER SRL · Gorgota1,5 mil lei · 2 ang.
- GEREM MINERVA SRL · Ploieștiori (com. Blejoi)1,4 mil lei · 8 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Întrebări frecvente despre INRO CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei INRO CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INRO CONSTRUCT SRL este 18470900, iar codul de TVA este RO18470900. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000529299, iar codul EUID este ROONRC.J2006000529299.
Unde are sediul INRO CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei INRO CONSTRUCT SRL este în Sat Târgșoru Vechi, Comuna Târgșoru Vechi, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INRO CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei INRO CONSTRUCT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INRO CONSTRUCT SRL?
INRO CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INRO CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru INRO CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgșoru Vechi sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are INRO CONSTRUCT SRL?
În 2025, INRO CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 743 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INRO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. INRO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.