Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA16 ani pe piață

INOCARE PHARM SRL

CUI 26765015J2010001082233

BARBU MUMULEANU, et. 1, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 12,6 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 10 angajați.

Despre INOCARE PHARM SRL

INOCARE PHARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2010 cu numărul J2010001082233 și codul unic de înregistrare (CUI) 26765015, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale” (cod CAEN 4646). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,6 mil lei (+21% față de 2024), un profit net de 1,4 mil lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,3 mil lei la 12,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 2018.

Date de identificare

CUI
26765015
Nr. Registrul Comerțului
J2010001082233
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 aprilie 2010
EUID
ROONRC.J2010001082233
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 27.04.2018

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 19.12.2016

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
12,6 mil lei

+21% față de 2024

Profit net
1,4 mil lei
Angajați (medie)
10
Capitaluri proprii
2,4 mil lei
Datorii
6 mil lei
Active totale
8,6 mil lei
Marjă netă
11,1%
Cifră / angajat
1,3 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 137.389 lei; pierdere netă 218.696 lei20162017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 122.448 lei20172018: cifra de afaceri 215.747 lei; pierdere netă 269.155 lei20182019: cifra de afaceri 2.410.258 lei; pierdere netă 66.009 lei20192020: cifra de afaceri 2.864.255 lei; profit net 63.980 lei20202021: cifra de afaceri 4.327.438 lei; profit net 340.624 lei20212022: cifra de afaceri 6.474.692 lei; profit net 482.942 lei20222023: cifra de afaceri 9.430.046 lei; profit net 961.692 lei20232024: cifra de afaceri 10.425.888 lei; profit net 1.092.600 lei20242025: cifra de afaceri 12.574.358 lei; profit net 1.390.448 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă137 mii0216 mii2,4 mil2,9 mil4,3 mil6,5 mil9,4 mil10,4 mil12,6 mil
Venituri totale140 mii9.008217 mii2,4 mil2,9 mil4,3 mil6,5 mil9,5 mil10,4 mil12,6 mil
Cheltuieli totale359 mii131 mii484 mii2,5 mil2,8 mil4 mil5,9 mil8,4 mil9,2 mil11 mil
Profit / pierdere brută-219 mii-122 mii-267 mii-41 mii89 mii392 mii564 mii1,1 mil1,2 mil1,6 mil
Profit / pierdere netă-219 mii-122 mii-269 mii-66 mii64 mii341 mii483 mii962 mii1,1 mil1,4 mil
Număr mediu de angajați22145578910
Active imobilizate95 mii86 mii87 mii96 mii98 mii106 mii103 mii205 mii179 mii257 mii
Active circulante34 mii34 mii589 mii1,6 mil2,1 mil2,3 mil3,8 mil6,1 mil6,8 mil8,3 mil
din care stocuri106106169 mii300 mii614 mii622 mii1,1 mil1,1 mil1,7 mil2 mil
creanțe32 mii31 mii234 mii1,2 mil1,3 mil1,4 mil2,3 mil5 mil4,1 mil5,5 mil
casa și conturi la bănci2.0042.767185 mii100 mii170 mii251 mii376 mii70 mii1 mil789 mii
Cheltuieli în avans1.553237———14411 mii12 mii——
Datorii514 mii625 mii1,4 mil2,6 mil2,9 mil1,8 mil2,9 mil4,4 mil4,9 mil6 mil
Provizioane—————————117 mii
Capitaluri proprii-383 mii-505 mii-774 mii-840 mii-776 mii534 mii1 mil2 mil2,1 mil2,4 mil
din care capital subscris vărsat30 mii30 mii31 mii31 mii31 mii1 mil1 mil1 mil1 mil1 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 190 din 635 în județul București și locul 341 din 1.411 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2414/211/202401.02.2024

    plângere contravenţională PCJX 0548817

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Petent

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Întrebări frecvente despre INOCARE PHARM SRL

Care este CUI-ul firmei INOCARE PHARM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INOCARE PHARM SRL este 26765015, iar codul de TVA este RO26765015. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010001082233, iar codul EUID este ROONRC.J2010001082233.

Unde are sediul INOCARE PHARM SRL?

Sediul social al firmei INOCARE PHARM SRL este în BARBU MUMULEANU, et. 1, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INOCARE PHARM SRL?

Activitatea principală a firmei INOCARE PHARM SRL este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale”, cod CAEN 4646. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată INOCARE PHARM SRL?

INOCARE PHARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2010, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma INOCARE PHARM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0731 *** 908). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are INOCARE PHARM SRL?

În 2025, INOCARE PHARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,6 mil lei și un profit net de 1,4 mil lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INOCARE PHARM SRL plătitoare de TVA?

Da. INOCARE PHARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează