Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVAInactiv fiscal (ANAF)21 ani pe piață

INC FOREST SRL

CUI 17442988J04/710/2005

Sat Pogleț, Comuna Corbasca, Bacău

În 2023: cifra de afaceri 357 lei, pierdere netă 1.098 lei.

Despre INC FOREST SRL

INC FOREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2005 cu numărul J04/710/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17442988, cu sediul în Pogleț (com. Corbasca), județul Bacău. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1610). Firma are 21 ani de la înființare. În 2023, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 357 lei (+549% față de 2022), o pierdere netă de 1.098 lei. Între 2019 și 2023, cifra de afaceri a scăzut (de la 6.646 lei la 357 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.

Date de identificare

CUI
17442988
Nr. Registrul Comerțului
J04/710/2005
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J04/710/2005
Cod poștal
607123

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Da

din 04.09.2025

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Date financiare 2023

Cifra de afaceri
357 lei

+549% față de 2022

Pierdere netă
1.098 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
2.698 lei
Datorii
184 mii lei
Active totale
186 mii lei
Marjă netă
-307,6%
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; pierdere în ultimii doi ani; datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2023, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 50.047 lei; pierdere netă 11.585 lei20162017: cifra de afaceri 408.653 lei; profit net 45.625 lei20172018: cifra de afaceri 130.318 lei; pierdere netă 12.161 lei20182019: cifra de afaceri 6.646 lei; pierdere netă 127 lei20192020: cifra de afaceri 109 lei; pierdere netă 286 lei20202021: cifra de afaceri 52.210 lei; pierdere netă 14.456 lei20212022: cifra de afaceri 55 lei; pierdere netă 716 lei20222023: cifra de afaceri 357 lei; pierdere netă 1.098 lei2023
Indicator (lei)20162017201820192020202120222023
Cifra de afaceri netă50 mii409 mii130 mii6.64610952 mii55357
Venituri totale50 mii409 mii130 mii6.64610952 mii55357
Cheltuieli totale61 mii359 mii136 mii6.57339165 mii7691.455
Profit / pierdere brută-11 mii50 mii-5.30773-282-13 mii-714-1.098
Profit / pierdere netă-12 mii46 mii-12 mii-127-286-14 mii-716-1.098
Număr mediu de angajați11——————
Active imobilizate1.075775475175————
Active circulante19 mii39 mii148 mii141 mii140 mii179 mii178 mii186 mii
din care stocuri4.85431 mii147 mii141 mii140 mii175 mii175 mii175 mii
creanțe—2.306——————
casa și conturi la bănci14 mii5.0271.03574733.8452.89212 mii
Datorii34 mii7.731129 mii122 mii122 mii174 mii174 mii184 mii
Capitaluri proprii-14 mii32 mii19 mii19 mii19 mii4.5123.7962.698
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Bacău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului

  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre INC FOREST SRL

Care este CUI-ul firmei INC FOREST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INC FOREST SRL este 17442988. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/710/2005, iar codul EUID este ROONRC.J04/710/2005.

Unde are sediul INC FOREST SRL?

Sediul social al firmei INC FOREST SRL este în Sat Pogleț, Comuna Corbasca, Bacău, Pogleț (com. Corbasca), județul Bacău, cod poștal 607123, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INC FOREST SRL?

Activitatea principală a firmei INC FOREST SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată INC FOREST SRL?

INC FOREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma INC FOREST SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 127). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are INC FOREST SRL?

În 2023, INC FOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 357 lei și o pierdere netă de 1.098 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INC FOREST SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, INC FOREST SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează