COFARO SRL
Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 3,3 mil lei, profit net 11 mii lei, 17 angajați.
Despre COFARO SRL
COFARO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 decembrie 1994 cu numărul J04/2517/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6775286, cu sediul în Faraoani, județul Bacău. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1610). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,3 mil lei (+13% față de 2024), un profit net de 11 mii lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 3,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 ianuarie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 6775286
- Nr. Registrul Comerțului
- J04/2517/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J04/2517/1994
- Cod poștal
- 607170
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 10.01.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,3 mil lei
- Profit net
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- 17
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 2 mil lei
- Active totale
- 4,4 mil lei
- Marjă netă
- 0,3%
- Cifră / angajat
- 194 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,3 mil | 3,4 mil | 2,6 mil | 3 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 4,8 mil | 3 mil | 2,9 mil | 3,3 mil |
| Venituri totale | 3,5 mil | 3,5 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 5 mil | 3,7 mil | 3,6 mil | 3,3 mil |
| Cheltuieli totale | 2,7 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 3,4 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 3,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 809 mii | 418 mii | 54 mii | 44 mii | 32 mii | 40 mii | 1,5 mil | 35 mii | 25 mii | 16 mii |
| Profit / pierdere netă | 693 mii | 362 mii | 27 mii | 12 mii | 8.402 | 15 mii | 1,5 mil | -28 mii | 18 mii | 11 mii |
| Număr mediu de angajați | 29 | 33 | 34 | 32 | 29 | 26 | 25 | 25 | 25 | 17 |
| Active imobilizate | 2 mil | 2 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 901 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 3,1 mil |
| din care stocuri | 554 mii | 232 mii | 640 mii | 1,2 mil | 793 mii | 692 mii | 594 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 1,9 mil |
| creanțe | 412 mii | 473 mii | 374 mii | 449 mii | 419 mii | 361 mii | 710 mii | 430 mii | 261 mii | 396 mii |
| casa și conturi la bănci | 875 mii | 1,1 mil | 492 mii | 483 mii | 381 mii | 525 mii | 969 mii | 978 mii | 703 mii | 840 mii |
| Datorii | 938 mii | 2,4 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2 mil |
| Venituri în avans | 549 mii | 459 mii | 369 mii | 279 mii | 190 mii | 100 mii | 353 mii | 299 mii | 253 mii | 207 mii |
| Capitaluri proprii | 2,4 mil | 1 mil | 701 mii | 713 mii | 721 mii | 736 mii | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 24 în județul Bacău și locul 85 din 1.028 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Bacău
- DINGOTRANS SRL · Târgu Ocna3,6 mil lei · 19 ang.
- BABILON LOGO S.R.L. · Onești3,2 mil lei · 1 ang.
- XX TAB SRL · Dărmănești2,8 mil lei · 4 ang.
- VICFOREST PROD SRL · Târgu Trotuș2,5 mil lei · 13 ang.
- ASAN-COM SRL · Apa Asău (com. Asău)1,1 mil lei · 5 ang.
- CARIBIC IMPEX SRL · Onești765 mii lei · 6 ang.
- ALBER-MON SRL · Târgu Ocna605 mii lei · 4 ang.
- D.M. LEMN SRL · Bârsănești476 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 14 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8532/180/202404.06.2026
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Bacau · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 2669/180/202417.02.2026
obligatia de a face
Tribunalul Bacau · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 979/110/2024/a123.01.2026
contestaţie cerere de repunere in termen si admiterea la masa credală
Tribunalul Bacau · Fond · Faliment · calitate: Contestator
- 2669/180/2024/a114.11.2025
contestaţie tergiversare cauză -CAMERA DE CONSILIU
Tribunalul Bacau · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2669/180/2024/a113.11.2025
contestaţie tergiversare cauză
Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 7127/180/202223.10.2025
Infracţiuni la regimul silvic (Legea nr.46/2008)
Curtea de Apel Bacau · Apel · Penal · calitate: Apelant Inculpat
- 2132/110/202525.06.2025
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Bacau · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 9654/180/202406.06.2024
plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP) DS. UO. 3863/113/P/2022
Judecătoria Bacau · Fond · Penal · calitate: Petent
- 8532/180/202422.05.2024
plângere contravenţională CCS NR. 0864420/30.04.2024
Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Petent
- 979/110/202416.04.2024
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Bacau · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre COFARO SRL
Care este CUI-ul firmei COFARO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COFARO SRL este 6775286, iar codul de TVA este RO6775286. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/2517/1994, iar codul EUID este ROONRC.J04/2517/1994.
Unde are sediul COFARO SRL?
Sediul social al firmei COFARO SRL este în Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607170, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COFARO SRL?
Activitatea principală a firmei COFARO SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COFARO SRL?
COFARO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COFARO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 004). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COFARO SRL?
În 2025, COFARO SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,3 mil lei și un profit net de 11 mii lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COFARO SRL plătitoare de TVA?
Da. COFARO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 ianuarie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.