Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare20 ani pe piață

INAXCOM SRL

CUI 18101423J40/18570/2005

Str. ARMENEASCĂ, et. 1, ap. 11, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 225 mii lei, pierdere netă 5.934 lei, 1 angajați.

Despre INAXCOM SRL

INAXCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2005 cu numărul J40/18570/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 18101423, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale holdingurilor” (cod CAEN 6420). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 225 mii lei (-16% față de 2024), o pierdere netă de 5.934 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 165 mii lei la 225 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 noiembrie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
18101423
Nr. Registrul Comerțului
J40/18570/2005
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 noiembrie 2005
EUID
ROONRC.J40/18570/2005
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 07.11.2005

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
225 mii lei

-16% față de 2024

Pierdere netă
5.934 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
368 mii lei
Datorii
109 mii lei
Active totale
477 mii lei
Marjă netă
-2,6%
Cifră / angajat
225 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 43.446 lei; profit net 27.733 lei20162017: cifra de afaceri 49.411 lei; profit net 31.610 lei20172018: cifra de afaceri 115.873 lei; profit net 46.476 lei20182019: cifra de afaceri 153.822 lei; profit net 66.535 lei20192020: cifra de afaceri 156.838 lei; profit net 71.575 lei20202021: cifra de afaceri 165.456 lei; profit net 67.622 lei20212022: cifra de afaceri 212.643 lei; profit net 106.365 lei20222023: cifra de afaceri 218.141 lei; profit net 60.813 lei20232024: cifra de afaceri 268.587 lei; profit net 100.072 lei20242025: cifra de afaceri 224.814 lei; pierdere netă 5.934 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă43 mii49 mii116 mii154 mii157 mii165 mii213 mii218 mii269 mii225 mii
Venituri totale43 mii49 mii116 mii154 mii157 mii165 mii213 mii239 mii303 mii225 mii
Cheltuieli totale14 mii16 mii68 mii86 mii84 mii96 mii104 mii176 mii200 mii229 mii
Profit / pierdere brută29 mii33 mii48 mii68 mii73 mii69 mii108 mii63 mii103 mii-3.798
Profit / pierdere netă28 mii32 mii46 mii67 mii72 mii68 mii106 mii61 mii100 mii-5.934
Număr mediu de angajați——11111111
Active imobilizate—————3.8062.7391.6724.1519.307
Active circulante63 mii98 mii137 mii213 mii296 mii359 mii473 mii373 mii487 mii468 mii
din care stocuri4.6025.2452.360———6261.0816.92910 mii
creanțe14 mii29 mii96849 mii110 mii136 mii167 mii155 mii219 mii230 mii
casa și conturi la bănci44 mii64 mii133 mii164 mii187 mii223 mii305 mii217 mii261 mii227 mii
Cheltuieli în avans——982———45454545
Datorii46 mii50 mii75 mii83 mii95 mii94 mii101 mii101 mii117 mii109 mii
Capitaluri proprii17 mii48 mii63 mii130 mii201 mii269 mii375 mii274 mii374 mii368 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 13 din 26 în județul București și locul 31 din 61 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6420 – Activități ale holdingurilor.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6420 – Activități ale holdingurilor

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre INAXCOM SRL

Care este CUI-ul firmei INAXCOM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INAXCOM SRL este 18101423, iar codul de TVA este RO18101423. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/18570/2005, iar codul EUID este ROONRC.J40/18570/2005.

Unde are sediul INAXCOM SRL?

Sediul social al firmei INAXCOM SRL este în Str. ARMENEASCĂ, et. 1, ap. 11, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INAXCOM SRL?

Activitatea principală a firmei INAXCOM SRL este „Activități ale holdingurilor”, cod CAEN 6420.

Când a fost înființată INAXCOM SRL?

INAXCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma INAXCOM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 425). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are INAXCOM SRL?

În 2025, INAXCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 225 mii lei și o pierdere netă de 5.934 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INAXCOM SRL plătitoare de TVA?

Da. INAXCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 noiembrie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează