INAQ CONSULTING SRL
NAUM RÂMNICEANU, ap. 1, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 423 mii lei, 2 angajați.
Despre INAQ CONSULTING SRL
INAQ CONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2000 cu numărul J2000003584400 și codul unic de înregistrare (CUI) 12911200, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (-20% față de 2024), un profit net de 423 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 aprilie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 12911200
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000003584400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 aprilie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000003584400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 14.04.2000
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,1 mil lei
- Profit net
- 423 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 438 mii lei
- Datorii
- 478 mii lei
- Active totale
- 916 mii lei
- Marjă netă
- 20,2%
- Cifră / angajat
- 1 mil lei
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,1 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 801 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 368 mii | 298 mii | 628 mii | 418 mii | 426 mii | 451 mii | 240 mii | 951 mii | 678 mii | 495 mii |
| Profit / pierdere netă | 307 mii | 247 mii | 608 mii | 402 mii | 412 mii | 437 mii | 226 mii | 813 mii | 565 mii | 423 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 61 mii | 44 mii | 37 mii | 19 mii | 15 mii | 19 mii | 9.325 | 6.863 | 5.325 | 8.026 |
| Active circulante | 398 mii | 636 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 922 mii | 936 mii | 524 mii | 1 mil | 844 mii | 896 mii |
| creanțe | 265 mii | 368 mii | 502 mii | 360 mii | 387 mii | 355 mii | 330 mii | 423 mii | 563 mii | 633 mii |
| casa și conturi la bănci | 134 mii | 268 mii | 830 mii | 1 mil | 536 mii | 581 mii | 194 mii | 586 mii | 282 mii | 263 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 4.693 | 2.866 | 10 mii | 8.425 | 11 mii | 13 mii | 9.701 | 12 mii |
| Datorii | 153 mii | 149 mii | 234 mii | 101 mii | 118 mii | 99 mii | 303 mii | 199 mii | 279 mii | 478 mii |
| Venituri în avans | — | — | 0 | 6.319 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Capitaluri proprii | 307 mii | 532 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 830 mii | 865 mii | 242 mii | 829 mii | 581 mii | 438 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 438 din 4.057 în județul București și locul 803 din 10.809 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul București
- TOP CRISTRANS SRL · București Sector 22,1 mil lei · 2 ang.
- MARTIN ADMINISTRARE & MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 12,1 mil lei · 1 ang.
- ENSIGHT TRANSFORMATION CONSULTING S.R.L. · București Sector 12,1 mil lei · 1 ang.
- ZENIGMA MANAGEMENT CONSULTING SRL · București Sector 12,1 mil lei · 1 ang.
- JUMPUP S.R.L. · București Sector 62,1 mil lei · 1 ang.
- PREVA CAPITAL S.R.L. · București Sector 12,1 mil lei · 1 ang.
- R.T.P. GRAVITAS SERVCOM SRL · București Sector 12,1 mil lei · 4 ang.
- MEDIA HUB CONSULTANTS SRL · București Sector 32,1 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
Întrebări frecvente despre INAQ CONSULTING SRL
Care este CUI-ul firmei INAQ CONSULTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INAQ CONSULTING SRL este 12911200, iar codul de TVA este RO12911200. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000003584400, iar codul EUID este ROONRC.J2000003584400.
Unde are sediul INAQ CONSULTING SRL?
Sediul social al firmei INAQ CONSULTING SRL este în NAUM RÂMNICEANU, ap. 1, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are INAQ CONSULTING SRL?
Activitatea principală a firmei INAQ CONSULTING SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată INAQ CONSULTING SRL?
INAQ CONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma INAQ CONSULTING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 100). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are INAQ CONSULTING SRL?
În 2025, INAQ CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 423 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este INAQ CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Da. INAQ CONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 aprilie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.