Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare21 ani pe piață

IMPECABIL SRL

CUI 17038050J2004001714272

PROF.DUMITRU TRIFAN, Sat Gura Văii, Comuna Girov, Neamț

În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 147 mii lei, 22 angajați.

Despre IMPECABIL SRL

IMPECABIL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 decembrie 2004 cu numărul J2004001714272 și codul unic de înregistrare (CUI) 17038050, cu sediul în Gura Văii (com. Girov), județul Neamț. Activitatea principală este „Activități specializate de curățenie” (cod CAEN 8122). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (-4% față de 2024), un profit net de 147 mii lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 decembrie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
17038050
Nr. Registrul Comerțului
J2004001714272
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 decembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004001714272
Cod poștal
617218

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 16.12.2004

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,4 mil lei

-4% față de 2024

Profit net
147 mii lei
Angajați (medie)
22
Capitaluri proprii
148 mii lei
Datorii
172 mii lei
Active totale
332 mii lei
Marjă netă
10,3%
Cifră / angajat
65 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 694.261 lei; profit net 29.834 lei20162017: cifra de afaceri 762.865 lei; profit net 49.067 lei20172018: cifra de afaceri 996.154 lei; profit net 171.692 lei20182019: cifra de afaceri 1.103.108 lei; profit net 132.104 lei20192020: cifra de afaceri 1.053.911 lei; profit net 124.606 lei20202021: cifra de afaceri 1.124.144 lei; profit net 269.342 lei20212022: cifra de afaceri 1.170.554 lei; profit net 147.115 lei20222023: cifra de afaceri 1.320.694 lei; profit net 165.288 lei20232024: cifra de afaceri 1.486.420 lei; profit net 165.450 lei20242025: cifra de afaceri 1.429.762 lei; profit net 146.977 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă694 mii763 mii996 mii1,1 mil1,1 mil1,1 mil1,2 mil1,3 mil1,5 mil1,4 mil
Venituri totale727 mii771 mii1 mil1,1 mil1,1 mil1,3 mil1,2 mil1,3 mil1,5 mil1,5 mil
Cheltuieli totale691 mii715 mii823 mii982 mii984 mii1,1 mil1 mil1,2 mil1,3 mil1,3 mil
Profit / pierdere brută36 mii56 mii182 mii143 mii133 mii279 mii155 mii176 mii198 mii173 mii
Profit / pierdere netă30 mii49 mii172 mii132 mii125 mii269 mii147 mii165 mii165 mii147 mii
Număr mediu de angajați21212327252624242322
Active imobilizate359 mii317 mii291 mii278 mii246 mii20 mii14 mii152 mii129 mii106 mii
Active circulante175 mii187 mii210 mii236 mii181 mii461 mii307 mii214 mii233 mii226 mii
din care stocuri1.9321901.8622.480250267141240210253
creanțe137 mii152 mii160 mii153 mii153 mii422 mii284 mii165 mii189 mii176 mii
casa și conturi la bănci36 mii34 mii48 mii81 mii28 mii38 mii22 mii49 mii43 mii50 mii
Cheltuieli în avans————————812886
Datorii111 mii167 mii92 mii95 mii121 mii208 mii167 mii176 mii181 mii172 mii
Venituri în avans———————17 mii15 mii12 mii
Capitaluri proprii423 mii337 mii409 mii419 mii306 mii273 mii154 mii174 mii167 mii148 mii
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 9 în județul Neamț și locul 75 din 788 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8122 – Activități specializate de curățenie.

Firme similare din județul Neamț

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 65 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1601/90/2024/a3.111.09.2026

    contestaţie la tabelul preliminar al creanţelor

    Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Apelant Intimat

  • 36738/245/202631.08.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 1601/90/2024/a1327.08.2026

    intrare/trecere faliment la cererea creditorului

    Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Debitor

  • 1601/90/2024/a3.107.08.2026

    contestaţie

    Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Lichidator

  • 1601/90/2024/a1305.08.2026

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) creat pentru a fi înaintat în cale de atac

    Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1601/90/2024/a1220.03.2026

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar respingerea cererii de plată VLG-DEX834/16.01.2026

    Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1725/245/202622.01.2026

    validare poprire

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 1726/245/202622.01.2026

    validare poprire

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 1601/90/2024/a1019.12.2025

    contestaţie creanţe tabel preliminar actualizat nr.III al creanţelor

    Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Apelant Debitor

  • 1601/90/2024/a1114.10.2025

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar Respingerea parţială a cererii de plată nr.15523/26.08.2025

    Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8122 – Activități specializate de curățenie

  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
  • 9691 Activități de servicii personale la domiciliu

Întrebări frecvente despre IMPECABIL SRL

Care este CUI-ul firmei IMPECABIL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IMPECABIL SRL este 17038050, iar codul de TVA este RO17038050. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001714272, iar codul EUID este ROONRC.J2004001714272.

Unde are sediul IMPECABIL SRL?

Sediul social al firmei IMPECABIL SRL este în PROF.DUMITRU TRIFAN, Sat Gura Văii, Comuna Girov, Neamț, Gura Văii (com. Girov), județul Neamț, cod poștal 617218, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are IMPECABIL SRL?

Activitatea principală a firmei IMPECABIL SRL este „Activități specializate de curățenie”, cod CAEN 8122. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată IMPECABIL SRL?

IMPECABIL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma IMPECABIL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0233 *** 224). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are IMPECABIL SRL?

În 2025, IMPECABIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 147 mii lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este IMPECABIL SRL plătitoare de TVA?

Da. IMPECABIL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 decembrie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează