ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.
Sat Luncușoara, Comuna Udești, Suceava
În 2024: cifra de afaceri 5,5 mil lei, profit net 804 mii lei, 21 angajați.
Despre ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.
ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 2018 cu numărul J2018000970337 și codul unic de înregistrare (CUI) 39508234, cu sediul în Luncușoara (com. Udești), județul Suceava. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 8 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,5 mil lei (+104% față de 2023), un profit net de 804 mii lei și 21 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 679 mii lei la 5,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2020.
Date de identificare
- CUI
- 39508234
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018000970337
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 iunie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018000970337
- Cod poștal
- 727537
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 10.08.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 5,5 mil lei
- Profit net
- 804 mii lei
- Angajați (medie)
- 21
- Capitaluri proprii
- 942 mii lei
- Datorii
- 2,2 mil lei
- Active totale
- 3,1 mil lei
- Marjă netă
- 14,6%
- Cifră / angajat
- 262 mii lei
+104% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 34 mii | 147 mii | 679 mii | 2,4 mil | 3,1 mil | 2,7 mil | 5,5 mil |
| Venituri totale | 44 mii | 147 mii | 679 mii | 2,4 mil | 3,5 mil | 2,3 mil | 5,5 mil |
| Cheltuieli totale | 89 mii | 99 mii | 344 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 4,6 mil |
| Profit / pierdere brută | -45 mii | 47 mii | 335 mii | 881 mii | 1,2 mil | 151 mii | 947 mii |
| Profit / pierdere netă | -45 mii | 46 mii | 329 mii | 861 mii | 1,2 mil | 136 mii | 804 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 6 | 17 | 23 | 15 | 21 |
| Active imobilizate | — | — | 64 mii | 197 mii | 150 mii | 945 mii | 1,8 mil |
| Active circulante | 1.861 | 7.846 | 491 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 831 mii | 1,3 mil |
| din care stocuri | — | — | 42 mii | 53 mii | 600 mii | 247 mii | 146 mii |
| creanțe | 250 | — | 106 mii | 329 mii | 892 mii | 551 mii | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 1.611 | 7.846 | 344 mii | 722 mii | 111 mii | 34 mii | 101 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 0 | 0 | 544 | 857 | 18 mii |
| Datorii | 47 mii | 7.132 | 225 mii | 428 mii | 553 mii | 1 mil | 2,2 mil |
| Capitaluri proprii | -45 mii | 714 | 329 mii | 872 mii | 1,2 mil | 763 mii | 942 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 63 din 593 în județul Suceava și locul 2.009 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Suceava
- LUBO CONSTRUCT SRL · Pîrteștii De Sus (com. Cacica)5,8 mil lei · 8 ang.
- RUTH HOUSE COM S.R.L. · Suceava5,7 mil lei · 5 ang.
- SIGROMID SRL · Suceava5,7 mil lei · 14 ang.
- INSPIRO GLOBAL GROUP S.R.L. · Horodnic De Jos5,6 mil lei · 19 ang.
- OVI MANSARD SRL · Suceava5,6 mil lei · 7 ang.
- PORTIC REZIDENȚIAL S.R.L. · Dumbrăveni5,2 mil lei · 2 ang.
- ADP OPTIM DINAMIC S.R.L. · Dumbrăveni5,1 mil lei · 21 ang.
- BP ALUMINIUM INTERNAȚIONAL S.R.L. · Suceava5 mil lei · 16 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Întrebări frecvente despre ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. este 39508234, iar codul de TVA este RO39508234. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018000970337, iar codul EUID este ROONRC.J2018000970337.
Unde are sediul ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. este în Sat Luncușoara, Comuna Udești, Suceava, Luncușoara (com. Udești), județul Suceava, cod poștal 727537, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.?
ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0756 *** 920). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.?
În 2024, ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5,5 mil lei și un profit net de 804 mii lei, cu 21 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ILCIUC UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.