IDO NET SRL
B-dul DACIA, bl. DA2, et. 5, ap. 17, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 669 mii lei, 6 angajați.
Despre IDO NET SRL
IDO NET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 2007 cu numărul J22/1250/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21619817, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației” (cod CAEN 6209). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 669 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 21619817
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/1250/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 aprilie 2007
- EUID
- ROONRC.J22/1250/2007
- Cod poștal
- 700424
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 669 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 669 mii lei
- Datorii
- 267 mii lei
- Active totale
- 936 mii lei
- Marjă netă
- 40,9%
- Cifră / angajat
- 273 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 572 mii | 671 mii | 713 mii | 778 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 593 mii | 683 mii | 723 mii | 785 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 493 mii | 451 mii | 484 mii | 543 mii | 539 mii | 622 mii | 670 mii | 659 mii | 828 mii | 855 mii |
| Profit / pierdere brută | 100 mii | 232 mii | 239 mii | 242 mii | 566 mii | 540 mii | 636 mii | 836 mii | 860 mii | 782 mii |
| Profit / pierdere netă | 89 mii | 223 mii | 232 mii | 234 mii | 556 mii | 529 mii | 625 mii | 821 mii | 811 mii | 669 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 163 mii | 228 mii | 186 mii | 134 mii | 98 mii | 48 mii | 19 mii | 96 mii | 84 mii | 71 mii |
| Active circulante | 178 mii | 230 mii | 257 mii | 291 mii | 624 mii | 615 mii | 816 mii | 1 mil | 1 mil | 859 mii |
| din care stocuri | 7.708 | 9.148 | 3.657 | 18 mii | 8.837 | 7.004 | 21 mii | 44 mii | 49 mii | 24 mii |
| creanțe | 38 mii | 40 mii | 77 mii | 56 mii | 215 mii | 276 mii | 633 mii | 825 mii | 831 mii | 707 mii |
| casa și conturi la bănci | 132 mii | 182 mii | 176 mii | 217 mii | 400 mii | 331 mii | 161 mii | 137 mii | 128 mii | 128 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.432 | 841 | — | — | — | — | 649 | 12 mii | 6.781 | 6.584 |
| Datorii | 265 mii | 236 mii | 210 mii | 185 mii | 163 mii | 130 mii | 210 mii | 293 mii | 287 mii | 267 mii |
| Capitaluri proprii | 78 mii | 223 mii | 234 mii | 239 mii | 559 mii | 533 mii | 625 mii | 821 mii | 811 mii | 669 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 31 în județul Iași și locul 51 din 845 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6209 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației.
Firme similare din județul Iași
- DESMOND DEVELOPMENT SRL · Hlincea (com. Ciurea)2,3 mil lei · 2 ang.
- SOFT XPERT SRL · Iași1,9 mil lei · 7 ang.
- FULL TIME DEV S.R.L. · Iași1,5 mil lei · 0 ang.
- VANDER TECH S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 2 ang.
- HALFWAY UP S.R.L. · Iași727 mii lei · 1 ang.
- ITHELPS S.R.L. · Iași699 mii lei · 2 ang.
- ITON S.R.L. · Iași533 mii lei · 1 ang.
- DBA CONSULTING S.R.L. · Iași468 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6209 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
- 9604 Activități de întreținere corporală
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre IDO NET SRL
Care este CUI-ul firmei IDO NET SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IDO NET SRL este 21619817, iar codul de TVA este RO21619817. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1250/2007, iar codul EUID este ROONRC.J22/1250/2007.
Unde are sediul IDO NET SRL?
Sediul social al firmei IDO NET SRL este în B-dul DACIA, bl. DA2, et. 5, ap. 17, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700424, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IDO NET SRL?
Activitatea principală a firmei IDO NET SRL este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației”, cod CAEN 6209. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IDO NET SRL?
IDO NET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IDO NET SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 325). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IDO NET SRL?
În 2025, IDO NET SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 669 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IDO NET SRL plătitoare de TVA?
Da. IDO NET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.