Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare12 ani pe piață

IDEAL CROM S.R.L.

CUI 33479580J12/2415/2014

LACUL ROȘU, ap. 41, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 163 mii lei, pierdere netă 60 mii lei, 0 angajați.

Despre IDEAL CROM S.R.L.

IDEAL CROM S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 august 2014 cu numărul J12/2415/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33479580, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 163 mii lei (-41% față de 2024), o pierdere netă de 60 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 190 mii lei la 163 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
33479580
Nr. Registrul Comerțului
J12/2415/2014
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 august 2014
EUID
ROONRC.J12/2415/2014
Cod poștal
400614

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2016

TVA la încasare
Da

din 01.01.2016

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.11.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
163 mii lei

-41% față de 2024

Pierdere netă
60 mii lei
Angajați (medie)
0
Capitaluri proprii
-354 mii lei
Datorii
477 mii lei
Active totale
123 mii lei
Marjă netă
-36,6%
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (387%); cifra de afaceri a scăzut cu 41% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 235.086 lei; profit net 116.373 lei20162017: cifra de afaceri 126.455 lei; pierdere netă 52.578 lei20172018: cifra de afaceri 119.669 lei; pierdere netă 45.800 lei20182019: cifra de afaceri 152.818 lei; pierdere netă 41.591 lei20192020: cifra de afaceri 124.128 lei; pierdere netă 81.289 lei20202021: cifra de afaceri 190.192 lei; pierdere netă 95.071 lei20212022: cifra de afaceri 52.924 lei; pierdere netă 126.774 lei20222023: cifra de afaceri 11.944 lei; pierdere netă 102.788 lei20232024: cifra de afaceri 276.706 lei; profit net 30.843 lei20242025: cifra de afaceri 162.713 lei; pierdere netă 59.512 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă235 mii126 mii120 mii153 mii124 mii190 mii53 mii12 mii277 mii163 mii
Venituri totale236 mii130 mii124 mii162 mii128 mii238 mii66 mii12 mii277 mii166 mii
Cheltuieli totale113 mii181 mii166 mii199 mii205 mii326 mii191 mii115 mii244 mii226 mii
Profit / pierdere brută123 mii-51 mii-42 mii-37 mii-77 mii-88 mii-125 mii-103 mii34 mii-60 mii
Profit / pierdere netă116 mii-53 mii-46 mii-42 mii-81 mii-95 mii-127 mii-103 mii31 mii-60 mii
Număr mediu de angajați2100010000
Active imobilizate9.9137.4805.04789 mii69 mii101 mii81 mii58 mii39 mii59 mii
Active circulante246 mii182 mii137 mii61 mii56 mii49 mii66 mii82 mii129 mii64 mii
din care stocuri27431220 mii8.0929.07215 mii15 mii18 mii——
creanțe134 mii105 mii108 mii10 mii12 mii30 mii47 mii59 mii36 mii45 mii
casa și conturi la bănci112 mii76 mii9.41942 mii35 mii3.9953.7415.06593 mii19 mii
Datorii31 mii17 mii16 mii66 mii122 mii242 mii365 mii462 mii462 mii477 mii
Capitaluri proprii224 mii172 mii126 mii84 mii3.170-92 mii-219 mii-321 mii-294 mii-354 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 30.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5224 Manipulări
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Întrebări frecvente despre IDEAL CROM S.R.L.

Care este CUI-ul firmei IDEAL CROM S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IDEAL CROM S.R.L. este 33479580, iar codul de TVA este RO33479580. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2415/2014, iar codul EUID este ROONRC.J12/2415/2014.

Unde are sediul IDEAL CROM S.R.L.?

Sediul social al firmei IDEAL CROM S.R.L. este în LACUL ROȘU, ap. 41, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400614, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are IDEAL CROM S.R.L.?

Activitatea principală a firmei IDEAL CROM S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată IDEAL CROM S.R.L.?

IDEAL CROM S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 august 2014, deci are 12 ani de activitate.

Cum pot contacta firma IDEAL CROM S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 203). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are IDEAL CROM S.R.L.?

În 2025, IDEAL CROM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 163 mii lei și o pierdere netă de 60 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este IDEAL CROM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. IDEAL CROM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 noiembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/33479580

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează