Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare28 ani pe piață

HUMORFOREST SA

CUI 736903J1998000267332

Ciprian Porumbescu, Loc. Gura Humorului, Oraș Gura Humorului, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 622 mii lei, profit net 144 mii lei, 2 angajați.

Despre HUMORFOREST SA

HUMORFOREST SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 mai 1998 cu numărul J1998000267332 și codul unic de înregistrare (CUI) 736903, cu sediul în Gura Humorului, județul Suceava. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 622 mii lei (-33% față de 2024), un profit net de 144 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,3 mil lei la 622 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
736903
Nr. Registrul Comerțului
J1998000267332
Formă juridică
SA
Data înregistrării
04 mai 1998
EUID
ROONRC.J1998000267332
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Humorului

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
622 mii lei

-33% față de 2024

Profit net
144 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
5,1 mil lei
Datorii
258 mii lei
Active totale
5,4 mil lei
Marjă netă
23,2%
Cifră / angajat
311 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 33% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 186.637 lei; pierdere netă 12.299 lei20162017: cifra de afaceri 218.817 lei; profit net 27 lei20172018: cifra de afaceri 211.316 lei; pierdere netă 167.485 lei20182019: cifra de afaceri 237.093 lei; pierdere netă 161.968 lei20192020: cifra de afaceri 1.001.743 lei; profit net 373.950 lei20202021: cifra de afaceri 2.290.945 lei; profit net 1.407.556 lei20212022: cifra de afaceri 654.756 lei; pierdere netă 179.033 lei20222023: cifra de afaceri 181.851 lei; pierdere netă 80.788 lei20232024: cifra de afaceri 927.052 lei; pierdere netă 208.729 lei20242025: cifra de afaceri 621.932 lei; profit net 144.362 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă187 mii219 mii211 mii237 mii1 mil2,3 mil655 mii182 mii927 mii622 mii
Venituri totale426 mii226 mii289 mii1,4 mil1,2 mil3 mil769 mii178 mii950 mii627 mii
Cheltuieli totale436 mii224 mii454 mii1,5 mil837 mii1,6 mil942 mii258 mii1,2 mil445 mii
Profit / pierdere brută-10 mii2.296-165 mii-159 mii382 mii1,4 mil-173 mii-79 mii-209 mii182 mii
Profit / pierdere netă-12 mii27-167 mii-162 mii374 mii1,4 mil-179 mii-81 mii-209 mii144 mii
Număr mediu de angajați5555222222
Active imobilizate680 mii631 mii587 mii4,1 mil785 mii985 mii1,8 mil2,3 mil2,2 mil2 mil
Active circulante465 mii527 mii440 mii364 mii4,1 mil4,7 mil4,1 mil3,9 mil3,8 mil3,3 mil
din care stocuri52 mii52 mii52 mii172 mii3,4 mil3,5 mil3,4 mil3,4 mil2,6 mil2,5 mil
creanțe350 mii295 mii231 mii101 mii625 mii771 mii463 mii400 mii468 mii442 mii
casa și conturi la bănci5.562123 mii101 mii35 mii18 mii409 mii205 mii95 mii636 mii350 mii
Cheltuieli în avans——————2.3251.4255253.600
Datorii192 mii213 mii259 mii905 mii895 mii253 mii642 mii1 mil941 mii258 mii
Venituri în avans7.420——589——10 mii8.0555.9073.759
Provizioane7.5797.579————————
Capitaluri proprii937 mii937 mii768 mii3,6 mil4 mil5,4 mil5,2 mil5,2 mil5 mil5,1 mil
din care capital subscris vărsat1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 68 din 270 în județul Suceava și locul 3.869 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Firme similare din județul Suceava

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Întrebări frecvente despre HUMORFOREST SA

Care este CUI-ul firmei HUMORFOREST SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HUMORFOREST SA este 736903, iar codul de TVA este RO736903. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000267332, iar codul EUID este ROONRC.J1998000267332.

Unde are sediul HUMORFOREST SA?

Sediul social al firmei HUMORFOREST SA este în Ciprian Porumbescu, Loc. Gura Humorului, Oraș Gura Humorului, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HUMORFOREST SA?

Activitatea principală a firmei HUMORFOREST SA este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HUMORFOREST SA?

HUMORFOREST SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 mai 1998, deci are 28 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HUMORFOREST SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 348). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are HUMORFOREST SA?

În 2025, HUMORFOREST SA a raportat o cifră de afaceri de 622 mii lei și un profit net de 144 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HUMORFOREST SA plătitoare de TVA?

Da. HUMORFOREST SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează