HUMAN LABORATOR SRL
NICOLAE BĂLCESCU, Loc. Tășnad, Oraș Tășnad, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 591 mii lei, profit net 14 mii lei, 2 angajați.
Despre HUMAN LABORATOR SRL
HUMAN LABORATOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2009 cu numărul J2009000216307 și codul unic de înregistrare (CUI) 25262082, cu sediul în Tășnad, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale” (cod CAEN 8691). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 591 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 14 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 895 mii lei la 591 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 25262082
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000216307
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 martie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000216307
- Cod poștal
- 445300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 14.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Tăşnad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 591 mii lei
- Profit net
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 97 mii lei
- Datorii
- 132 mii lei
- Active totale
- 228 mii lei
- Marjă netă
- 2,4%
- Cifră / angajat
- 296 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 371 mii | 448 mii | 424 mii | 458 mii | 598 mii | 895 mii | 635 mii | 624 mii | 571 mii | 591 mii |
| Venituri totale | 374 mii | 448 mii | 425 mii | 459 mii | 598 mii | 896 mii | 639 mii | 628 mii | 576 mii | 591 mii |
| Cheltuieli totale | 361 mii | 401 mii | 376 mii | 398 mii | 482 mii | 767 mii | 600 mii | 593 mii | 548 mii | 559 mii |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | 47 mii | 49 mii | 60 mii | 117 mii | 129 mii | 39 mii | 35 mii | 27 mii | 32 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.725 | 43 mii | 44 mii | 56 mii | 111 mii | 120 mii | 33 mii | 29 mii | 10 mii | 14 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 116 mii | 136 mii | 138 mii | 90 mii | 169 mii | 139 mii | 270 mii | 223 mii | 176 mii | 106 mii |
| Active circulante | 33 mii | 44 mii | 119 mii | 32 mii | 98 mii | 146 mii | 154 mii | 189 mii | 208 mii | 122 mii |
| din care stocuri | 4.381 | 12 mii | 18 mii | — | 52 mii | 26 mii | 60 mii | 137 mii | 199 mii | 115 mii |
| creanțe | 24 mii | 31 mii | 101 mii | 25 mii | 34 mii | 28 mii | 44 mii | 52 mii | 1.240 | — |
| casa și conturi la bănci | 4.557 | 1.937 | 11 | 7.409 | 12 mii | 92 mii | 50 mii | 24 | 7.121 | 7.104 |
| Cheltuieli în avans | — | 4.854 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 102 mii | 94 mii | 121 mii | 67 mii | 140 mii | 100 mii | 296 mii | 287 mii | 278 mii | 132 mii |
| Capitaluri proprii | 46 mii | 91 mii | 136 mii | 56 mii | 127 mii | 185 mii | 127 mii | 125 mii | 106 mii | 97 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 220 | 220 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 8 în județul Satu Mare și locul 214 din 341 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8691 – Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale.
Firme similare din județul Satu Mare
- BOTI SERV SRL · Satu Mare3 mil lei · 8 ang.
- CLINICA KORALL INVESTMENT SRL · Batarci2,8 mil lei · 21 ang.
- CITY MED SRL · Satu Mare2,1 mil lei · 9 ang.
- UROMED SRL · Negrești-Oaș1,7 mil lei · 10 ang.
- LABORATOR KORALL SRL · Satu Mare1,6 mil lei · 7 ang.
- MEDSERV SRL · Satu Mare1,1 mil lei · 6 ang.
- CEZAR MED SRL · Satu Mare1 mil lei · 8 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8691 – Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Întrebări frecvente despre HUMAN LABORATOR SRL
Care este CUI-ul firmei HUMAN LABORATOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HUMAN LABORATOR SRL este 25262082. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000216307, iar codul EUID este ROONRC.J2009000216307.
Unde are sediul HUMAN LABORATOR SRL?
Sediul social al firmei HUMAN LABORATOR SRL este în NICOLAE BĂLCESCU, Loc. Tășnad, Oraș Tășnad, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 445300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HUMAN LABORATOR SRL?
Activitatea principală a firmei HUMAN LABORATOR SRL este „Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale”, cod CAEN 8691.
Când a fost înființată HUMAN LABORATOR SRL?
HUMAN LABORATOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HUMAN LABORATOR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0757 *** 248). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HUMAN LABORATOR SRL?
În 2025, HUMAN LABORATOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 591 mii lei și un profit net de 14 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HUMAN LABORATOR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, HUMAN LABORATOR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.