Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

HOLIMECANO SERVICE SRL

CUI 28462166J2011000916228

CLĂDIRE C1(GRAJD), Sat Vânători, Comuna Popricani, Iași

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 4,4 mil lei, profit net 718 lei, 6 angajați.

Despre HOLIMECANO SERVICE SRL

HOLIMECANO SERVICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 mai 2011 cu numărul J2011000916228 și codul unic de înregistrare (CUI) 28462166, cu sediul în Vânători (com. Popricani), județul Iași. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,4 mil lei (+45% față de 2024), un profit net de 718 lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,7 mil lei la 4,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 iulie 2012.

Date de identificare

CUI
28462166
Nr. Registrul Comerțului
J2011000916228
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 mai 2011
EUID
ROONRC.J2011000916228
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 25.07.2012

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,4 mil lei

+45% față de 2024

Profit net
718 lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
891 mii lei
Datorii
4,4 mil lei
Active totale
5,3 mil lei
Marjă netă
0%
Cifră / angajat
735 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 1.824.486 lei; profit net 3.078 lei20162017: cifra de afaceri 1.953.168 lei; pierdere netă 1.166.023 lei20172018: cifra de afaceri 2.160.323 lei; profit net 89.926 lei20182019: cifra de afaceri 3.624.816 lei; profit net 351.245 lei20192020: cifra de afaceri 2.518.544 lei; profit net 9.809 lei20202021: cifra de afaceri 3.725.277 lei; profit net 563.445 lei20212022: cifra de afaceri 2.001.930 lei; profit net 5.490 lei20222023: cifra de afaceri 2.326.815 lei; pierdere netă 1.290.162 lei20232024: cifra de afaceri 3.033.270 lei; profit net 16.769 lei20242025: cifra de afaceri 4.409.525 lei; profit net 718 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,8 mil2 mil2,2 mil3,6 mil2,5 mil3,7 mil2 mil2,3 mil3 mil4,4 mil
Venituri totale2,8 mil1,8 mil3 mil4,3 mil4,1 mil4 mil5 mil3 mil4,7 mil4,1 mil
Cheltuieli totale2,7 mil2,9 mil2,9 mil3,9 mil4,1 mil3,4 mil5 mil4,3 mil4,7 mil4,1 mil
Profit / pierdere brută4.831-1,2 mil90 mii351 mii9.809563 mii5.490-1,3 mil17 mii17 mii
Profit / pierdere netă3.078-1,2 mil90 mii351 mii9.809563 mii5.490-1,3 mil17 mii718
Număr mediu de angajați7768887456
Active imobilizate3,3 mil2,8 mil2 mil2,1 mil1,7 mil1,3 mil772 mii2,4 mil2,6 mil2,3 mil
Active circulante2,3 mil1,5 mil2 mil2,8 mil2,3 mil3,1 mil2,7 mil2 mil2,7 mil3 mil
din care stocuri1,2 mil669 mii955 mii1,1 mil1 mil1,1 mil1,4 mil1,5 mil1,8 mil1,7 mil
creanțe1,1 mil627 mii921 mii1,6 mil903 mii1,5 mil606 mii451 mii878 mii1,2 mil
casa și conturi la bănci67 mii210 mii76 mii95 mii337 mii559 mii651 mii90 mii38 mii177 mii
Cheltuieli în avans———8.549———11 mii203—
Datorii3 mil3,2 mil3,3 mil3,5 mil3,1 mil3,2 mil2,5 mil3,5 mil4,5 mil4,4 mil
Venituri în avans1,7 mil1,3 mil946 mii727 mii527 mii327 mii73 mii———
Capitaluri proprii929 mii-238 mii-230 mii695 mii327 mii900 mii887 mii901 mii891 mii891 mii
din care capital subscris vărsat937 mii937 mii937 mii937 mii937 mii937 mii937 mii937 mii937 mii937 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 44 din 294 în județul Iași și locul 1.359 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 5571/312/2021*09.05.2023

    pretenţii

    Judecătoria Slobozia · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Întrebări frecvente despre HOLIMECANO SERVICE SRL

Care este CUI-ul firmei HOLIMECANO SERVICE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HOLIMECANO SERVICE SRL este 28462166, iar codul de TVA este RO28462166. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000916228, iar codul EUID este ROONRC.J2011000916228.

Unde are sediul HOLIMECANO SERVICE SRL?

Sediul social al firmei HOLIMECANO SERVICE SRL este în CLĂDIRE C1(GRAJD), Sat Vânători, Comuna Popricani, Iași, Vânători (com. Popricani), județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HOLIMECANO SERVICE SRL?

Activitatea principală a firmei HOLIMECANO SERVICE SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HOLIMECANO SERVICE SRL?

HOLIMECANO SERVICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 mai 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HOLIMECANO SERVICE SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru HOLIMECANO SERVICE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vânători (com. Popricani) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are HOLIMECANO SERVICE SRL?

În 2025, HOLIMECANO SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,4 mil lei și un profit net de 718 lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HOLIMECANO SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Da. HOLIMECANO SERVICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 iulie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează