Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

HMA MUNITY SRL

CUI 37264230J2017001129120

FABRICII, bl. B5, sc. 3, et. 6, ap. 75, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 298 mii lei, profit net 136 mii lei, 1 angajați.

Despre HMA MUNITY SRL

HMA MUNITY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2017 cu numărul J2017001129120 și codul unic de înregistrare (CUI) 37264230, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 298 mii lei (+10% față de 2024), un profit net de 136 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 342 mii lei la 298 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2020.

Date de identificare

CUI
37264230
Nr. Registrul Comerțului
J2017001129120
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 martie 2017
EUID
ROONRC.J2017001129120
Cod poștal
400620

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2020

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
17.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
298 mii lei

+10% față de 2024

Profit net
136 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
136 mii lei
Datorii
92 mii lei
Active totale
228 mii lei
Marjă netă
45,6%
Cifră / angajat
298 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii400 mii2017: cifra de afaceri 142.009 lei; profit net 45.494 lei20172018: cifra de afaceri 223.732 lei; profit net 93.117 lei20182019: cifra de afaceri 370.386 lei; profit net 153.536 lei20192020: cifra de afaceri 266.029 lei; profit net 61.570 lei20202021: cifra de afaceri 342.323 lei; profit net 72.350 lei20212022: cifra de afaceri 162.036 lei; profit net 18.491 lei20222023: cifra de afaceri 269.001 lei; profit net 98.866 lei20232024: cifra de afaceri 269.796 lei; profit net 101.036 lei20242025: cifra de afaceri 297.990 lei; profit net 135.894 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă142 mii224 mii370 mii266 mii342 mii162 mii269 mii270 mii298 mii
Venituri totale142 mii301 mii391 mii287 mii371 mii183 mii273 mii270 mii298 mii
Cheltuieli totale95 mii206 mii234 mii223 mii296 mii163 mii172 mii166 mii159 mii
Profit / pierdere brută47 mii95 mii157 mii64 mii75 mii20 mii102 mii104 mii139 mii
Profit / pierdere netă45 mii93 mii154 mii62 mii72 mii18 mii99 mii101 mii136 mii
Număr mediu de angajați122221211
Active imobilizate14374 mii53 mii24 mii74 mii50 mii100 mii47 mii47 mii
Active circulante52 mii150 mii190 mii153 mii105 mii55 mii41 mii97 mii181 mii
din care stocuri—4.76010 mii11 mii5.08412 mii5.83107.733
creanțe1.20726 mii19 mii19 mii16 mii2.85328 mii74 mii158 mii
casa și conturi la bănci51 mii119 mii160 mii123 mii83 mii40 mii7.56523 mii15 mii
Datorii6.88014 mii16 mii19 mii51 mii52 mii39 mii43 mii92 mii
Venituri în avans—70 mii49 mii29 mii0————
Capitaluri proprii46 mii139 mii177 mii130 mii128 mii53 mii103 mii101 mii136 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 356 din 931 în județul Cluj și locul 4.710 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate

  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
  • 7420 Activități fotografice
  • 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
  • 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
  • 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Întrebări frecvente despre HMA MUNITY SRL

Care este CUI-ul firmei HMA MUNITY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HMA MUNITY SRL este 37264230, iar codul de TVA este RO37264230. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001129120, iar codul EUID este ROONRC.J2017001129120.

Unde are sediul HMA MUNITY SRL?

Sediul social al firmei HMA MUNITY SRL este în FABRICII, bl. B5, sc. 3, et. 6, ap. 75, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400620, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HMA MUNITY SRL?

Activitatea principală a firmei HMA MUNITY SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HMA MUNITY SRL?

HMA MUNITY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HMA MUNITY SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0730 *** 036). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are HMA MUNITY SRL?

În 2025, HMA MUNITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 298 mii lei și un profit net de 136 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HMA MUNITY SRL plătitoare de TVA?

Da. HMA MUNITY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 18 octombrie 2026.

Explorează