HERMION SOFTWARE S.R.L.
ARMONIEI, ap. B1, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 422 mii lei, profit net 346 mii lei, 1 angajați.
Despre HERMION SOFTWARE S.R.L.
HERMION SOFTWARE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2021 cu numărul J35/3539/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 44839749, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 422 mii lei (+17% față de 2024), un profit net de 346 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 95 mii lei la 422 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 44839749
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/3539/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 septembrie 2021
- EUID
- ROONRC.J35/3539/2021
- Cod poștal
- 300291
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2022
din 01.04.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 422 mii lei
- Profit net
- 346 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 346 mii lei
- Datorii
- 13 mii lei
- Active totale
- 359 mii lei
- Marjă netă
- 82%
- Cifră / angajat
- 422 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 95 mii | 514 mii | 356 mii | 361 mii | 422 mii |
| Venituri totale | 95 mii | 514 mii | 360 mii | 370 mii | 423 mii |
| Cheltuieli totale | 1.919 | 12 mii | 53 mii | 57 mii | 65 mii |
| Profit / pierdere brută | 93 mii | 503 mii | 307 mii | 313 mii | 358 mii |
| Profit / pierdere netă | 90 mii | 492 mii | 304 mii | 302 mii | 346 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 613 | — | 3.221 | 2.148 | 2.657 |
| Active circulante | 92 mii | 521 mii | 308 mii | 341 mii | 355 mii |
| creanțe | 73 mii | 394 mii | 22 mii | 249 mii | 306 mii |
| casa și conturi la bănci | 19 mii | 126 mii | 286 mii | 92 mii | 50 mii |
| Cheltuieli în avans | 177 | 177 | 461 | 273 | 979 |
| Datorii | 3.180 | 29 mii | 8.078 | 41 mii | 13 mii |
| Capitaluri proprii | 90 mii | 492 mii | 304 mii | 302 mii | 346 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 190 din 489 în județul Timiș și locul 2.551 din 8.296 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Timiș
- GLIDERCODE S.R.L. · Timișoara427 mii lei · 1 ang.
- MORF AND SONS SRL · Timișoara425 mii lei · 1 ang.
- HEHE CODING SRL · Giroc425 mii lei · 1 ang.
- ALVEDRAL SOFT S.R.L. · Giroc424 mii lei · 1 ang.
- LOGO SOFT SOLUTIONS S.R.L. · Dumbrăvița421 mii lei · 1 ang.
- CELTIC DUBTM DEVELOPMENT S.R.L. · Dumbrăvița420 mii lei · 1 ang.
- BITPOKE SOFT SRL · Timișoara420 mii lei · 1 ang.
- ITECH SYSTEM S.R.L. · Chișoda (com. Giroc)419 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre HERMION SOFTWARE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei HERMION SOFTWARE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HERMION SOFTWARE S.R.L. este 44839749, iar codul de TVA este RO44839749. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/3539/2021, iar codul EUID este ROONRC.J35/3539/2021.
Unde are sediul HERMION SOFTWARE S.R.L.?
Sediul social al firmei HERMION SOFTWARE S.R.L. este în ARMONIEI, ap. B1, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, cod poștal 300291, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HERMION SOFTWARE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei HERMION SOFTWARE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HERMION SOFTWARE S.R.L.?
HERMION SOFTWARE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HERMION SOFTWARE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 979). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HERMION SOFTWARE S.R.L.?
În 2025, HERMION SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 422 mii lei și un profit net de 346 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HERMION SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. HERMION SOFTWARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.