HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.
GURA ARIEȘULUI, et. 3, ap. 27, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 408 mii lei, profit net 286 mii lei, 1 angajați.
Despre HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.
HARPCODE INNOVATIONS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 ianuarie 2024 cu numărul J2024000052403 și codul unic de înregistrare (CUI) 49355294, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 408 mii lei (-11% față de 2024), un profit net de 286 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 49355294
- Nr. Registrul Comerțului
- J2024000052403
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 ianuarie 2024
- EUID
- ROONRC.J2024000052403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.2024
din 01.07.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 408 mii lei
- Profit net
- 286 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 287 mii lei
- Datorii
- 149 mii lei
- Active totale
- 436 mii lei
- Marjă netă
- 70,3%
- Cifră / angajat
- 408 mii lei
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 458 mii | 408 mii |
| Venituri totale | 458 mii | 408 mii |
| Cheltuieli totale | 67 mii | 111 mii |
| Profit / pierdere brută | 391 mii | 297 mii |
| Profit / pierdere netă | 378 mii | 286 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 182 mii | 152 mii |
| Active circulante | 244 mii | 282 mii |
| creanțe | 191 mii | 252 mii |
| casa și conturi la bănci | 53 mii | 31 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.418 | 1.794 |
| Datorii | 49 mii | 149 mii |
| Capitaluri proprii | 378 mii | 287 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.971 din 4.333 în județul București și locul 5.808 din 14.288 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul București
- CODABIT CONSULTING S.R.L. · București Sector 2409 mii lei · 1 ang.
- ALGOWIZZ S.R.L. · București Sector 1409 mii lei · 1 ang.
- INNOPRIMUS SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 6409 mii lei · 1 ang.
- LIVE SOLUTIONS COMPANY SRL · București Sector 3408 mii lei · 2 ang.
- CYBERNANA S.R.L. · București Sector 4407 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL TECH SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 6407 mii lei · 1 ang.
- VDP DIGITAL DESIGN S.R.L. · București Sector 4407 mii lei · 1 ang.
- JX DEVWORKS SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 3406 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HARPCODE INNOVATIONS S.R.L. este 49355294, iar codul de TVA este RO49355294. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2024000052403, iar codul EUID este ROONRC.J2024000052403.
Unde are sediul HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.?
Sediul social al firmei HARPCODE INNOVATIONS S.R.L. este în GURA ARIEȘULUI, et. 3, ap. 27, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei HARPCODE INNOVATIONS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.?
HARPCODE INNOVATIONS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 ianuarie 2024, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0732 *** 000). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HARPCODE INNOVATIONS S.R.L.?
În 2025, HARPCODE INNOVATIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 408 mii lei și un profit net de 286 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HARPCODE INNOVATIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. HARPCODE INNOVATIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.