HARMONY WORLD S.R.L.
LIBERTĂȚII, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 52 mii lei, 1 angajați.
Despre HARMONY WORLD S.R.L.
HARMONY WORLD S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2018 cu numărul J6/124/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 38829660, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet” (cod CAEN 4791). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (-24% față de 2024), un profit net de 52 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,2 mil lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 martie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 38829660
- Nr. Registrul Comerțului
- J6/124/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 februarie 2018
- EUID
- ROONRC.J6/124/2018
- Cod poștal
- 420155
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 16.03.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 52 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 111 mii lei
- Datorii
- 426 mii lei
- Active totale
- 537 mii lei
- Marjă netă
- 3,2%
- Cifră / angajat
- 1,7 mil lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 116 mii | 419 mii | 1,2 mil | 2,2 mil | 3 mil | 2,9 mil | 2,2 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 117 mii | 419 mii | 1,2 mil | 2,2 mil | 3 mil | 2,9 mil | 2,2 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 115 mii | 363 mii | 1 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 1,9 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.861 | 57 mii | 218 mii | 326 mii | 270 mii | 243 mii | 258 mii | 62 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.628 | 44 mii | 184 mii | 307 mii | 245 mii | 219 mii | 218 mii | 52 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 20 | — | 1.593 | 20 mii | 72 mii | 68 mii | 63 mii | 65 mii |
| Active circulante | 149 mii | 152 mii | 349 mii | 575 mii | 524 mii | 742 mii | 556 mii | 472 mii |
| din care stocuri | 116 mii | 105 mii | 201 mii | 357 mii | 470 mii | 472 mii | 428 mii | 367 mii |
| creanțe | 9.375 | 217 | 2.153 | 24 mii | 20 mii | 25 mii | 17 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 24 mii | 47 mii | 146 mii | 194 mii | 34 mii | 245 mii | 112 mii | 89 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 8.833 | — | — | — | — |
| Datorii | 151 mii | 110 mii | 124 mii | 71 mii | 29 mii | 23 mii | 61 mii | 426 mii |
| Capitaluri proprii | -1.428 | 43 mii | 227 mii | 533 mii | 568 mii | 787 mii | 558 mii | 111 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 113 în județul Bistrița-Năsăud și locul 872 din 10.873 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4791 – Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- MAGIC FRAME STUDIO S.R.L. · Sângeorz-Băi2,1 mil lei · 3 ang.
- WOODLY LIVING S.R.L. · Lunca Ilvei2 mil lei · 1 ang.
- ETREND INTERNATIONAL S.R.L. · Bistrița1,9 mil lei · 2 ang.
- COSMA CFA CONSTRUCT S.R.L. · Corvinești (com. Matei)1,8 mil lei · 3 ang.
- DEI TIM CONTACT S.R.L. · Bistrița1,8 mil lei · 1 ang.
- DESCRIS PENSHOP S.R.L. · Bistrița1,4 mil lei · 3 ang.
- BRAVO TACTICAL DEFENCE S.R.L. · Viișoara (mun. Bistrița)1,3 mil lei · 5 ang.
- CHT MASTER TECH S.R.L. · Beclean1,2 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4791 – Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre HARMONY WORLD S.R.L.
Care este CUI-ul firmei HARMONY WORLD S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HARMONY WORLD S.R.L. este 38829660, iar codul de TVA este RO38829660. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J6/124/2018, iar codul EUID este ROONRC.J6/124/2018.
Unde are sediul HARMONY WORLD S.R.L.?
Sediul social al firmei HARMONY WORLD S.R.L. este în LIBERTĂȚII, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 420155, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HARMONY WORLD S.R.L.?
Activitatea principală a firmei HARMONY WORLD S.R.L. este „Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet”, cod CAEN 4791. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HARMONY WORLD S.R.L.?
HARMONY WORLD S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HARMONY WORLD S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru HARMONY WORLD S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bistrița sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are HARMONY WORLD S.R.L.?
În 2025, HARMONY WORLD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 52 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HARMONY WORLD S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. HARMONY WORLD S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 16 martie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.