HARDWOOD SRL
Str. Depozitelor, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 37 mil lei, pierdere netă 1,1 mil lei, 91 angajați.
Despre HARDWOOD SRL
HARDWOOD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1994 cu numărul J1994001728386 și codul unic de înregistrare (CUI) 6670492, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1611). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 37 mil lei (+5% față de 2024), o pierdere netă de 1,1 mil lei și 91 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 41,8 mil lei la 37 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 decembrie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 6670492
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001728386
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001728386
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 29.12.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 37 mil lei
- Pierdere netă
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 91
- Capitaluri proprii
- 20,6 mil lei
- Datorii
- 5,2 mil lei
- Active totale
- 26 mil lei
- Marjă netă
- -3,1%
- Cifră / angajat
- 406 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 46,9 mil | 49,5 mil | 48,1 mil | 41,2 mil | 36,4 mil | 41,8 mil | 50,1 mil | 43,2 mil | 35,3 mil | 37 mil |
| Venituri totale | 47,2 mil | 58,4 mil | 53,7 mil | 37,8 mil | 35,3 mil | 44 mil | 52,7 mil | 40,5 mil | 36,2 mil | 36,4 mil |
| Cheltuieli totale | 45,7 mil | 53,9 mil | 52,8 mil | 40,8 mil | 36,9 mil | 42,4 mil | 52,6 mil | 43,7 mil | 37 mil | 37,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,5 mil | 4,5 mil | 954 mii | -3 mil | -1,6 mil | 1,5 mil | 147 mii | -3,2 mil | -836 mii | -1,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,2 mil | 3,5 mil | 729 mii | -3 mil | -1,6 mil | 1,5 mil | 147 mii | -3,2 mil | -836 mii | -1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 149 | 145 | 140 | 135 | 120 | 121 | 118 | 114 | 92 | 91 |
| Active imobilizate | 26,8 mil | 22,8 mil | 22,3 mil | 21 mil | 19,7 mil | 18,7 mil | 18,1 mil | 16,7 mil | 15,3 mil | 15,9 mil |
| Active circulante | 12,7 mil | 12,5 mil | 16 mil | 12,7 mil | 9,7 mil | 11,4 mil | 13,7 mil | 11,2 mil | 11,9 mil | 10,1 mil |
| din care stocuri | 7,1 mil | 6,6 mil | 11,4 mil | 7,4 mil | 5,2 mil | 7,1 mil | 9,3 mil | 6,2 mil | 6,9 mil | 5,7 mil |
| creanțe | 4,7 mil | 5,4 mil | 3,8 mil | 4,8 mil | 4,1 mil | 3,3 mil | 3,9 mil | 4,7 mil | 4,6 mil | 3,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 947 mii | 473 mii | 795 mii | 491 mii | 341 mii | 970 mii | 533 mii | 284 mii | 333 mii | 528 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.102 | 6.600 | 733 mii | 488 mii | 251 mii | 23 mii | 73 mii | 40 mii | 28 mii | 20 mii |
| Datorii | 11,6 mil | 7,4 mil | 10,4 mil | 8,5 mil | 5,5 mil | 4,4 mil | 6,1 mil | 5,1 mil | 5,2 mil | 5,2 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | 296 mii | 217 mii | 219 mii |
| Capitaluri proprii | 27,9 mil | 28 mil | 28,7 mil | 25,7 mil | 24,1 mil | 25,6 mil | 25,7 mil | 22,5 mil | 21,7 mil | 20,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 12 mil | 12 mil | 12 mil | 12 mil | 12 mil | 12 mil | 12 mil | 12 mil | 12 mil | 12 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 35 în județul Vâlcea și locul 18 din 1.325 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Vâlcea
- HATY SRL · Băbeni21,1 mil lei · 72 ang.
- BEST LUMBER S.R.L. · Milostea (com. Slătioara)12,8 mil lei · 20 ang.
- PADOPROD SRL · Malaia12,4 mil lei · 26 ang.
- COSTA WOOD TRADING S.R.L. · Horezu11,7 mil lei · 10 ang.
- CITY FOREST S.R.L. · Râmnicu Vâlcea6,8 mil lei · 11 ang.
- COSM SRL · Brezoi6,6 mil lei · 17 ang.
- RALU COMPANY SRL · Măgura (com. Mihăești)5,8 mil lei · 23 ang.
- LENORY SRL · Voineasa5,8 mil lei · 15 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 26 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 337/1259/2014/a6722.04.2026
contestaţie contestaţie împotriva tabelului definitiv de creanţe nr. 337/943/04.07.2025
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 939/288/202629.01.2026
validare poprire
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 337/1259/2014/a6726.11.2025
contestaţie creanţe contestaţie împotriva tabelului definitiv de creanţe nr. 337/943/04.07.2025
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 4855/288/202508.05.2025
validare poprire
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 635/84/2019/a1318.12.2024
contestaţie
Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 337/1259/2014/a5626.06.2024
contestaţie raport de activitate perioada01.10-31.10.2023
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 337/1259/2014/a6613.06.2024
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotriva Raportului administratorului judiciar nr. 337/901/29.05.2024
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 337/1259/2014/a6506.06.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor împotriva Raportului de activitate AFERENT LUNII MAI 2024
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 337/1259/2014/a6421.05.2024
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotriva Raportului de activitate nr. 337/874/10.05.2024
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 337/1259/2014/a6319.04.2024
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotriva Raportului de activitate nr. 337/8454/09.04.2024
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- 2051 Fabricarea biocombustibililor lichizi
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
- 2842 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 3530 Furnizarea de abur și aer condiționat
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4920 Transporturi de marfă pe calea ferată
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5819 Alte activități de editare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9112 Activități ale arhivelor
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre HARDWOOD SRL
Care este CUI-ul firmei HARDWOOD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HARDWOOD SRL este 6670492, iar codul de TVA este RO6670492. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001728386, iar codul EUID este ROONRC.J1994001728386.
Unde are sediul HARDWOOD SRL?
Sediul social al firmei HARDWOOD SRL este în Str. Depozitelor, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HARDWOOD SRL?
Activitatea principală a firmei HARDWOOD SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 140 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HARDWOOD SRL?
HARDWOOD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HARDWOOD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0250 *** 369). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HARDWOOD SRL?
În 2025, HARDWOOD SRL a raportat o cifră de afaceri de 37 mil lei și o pierdere netă de 1,1 mil lei, cu 91 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HARDWOOD SRL plătitoare de TVA?
Da. HARDWOOD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 decembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.