Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA17 ani pe piață

HANYCONS SRL

CUI 24638520J2008004224129

BUNĂ ZIUA, sc. 1, et. 5, ap. 22, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 122 mii lei, profit net 15 mii lei.

Despre HANYCONS SRL

HANYCONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2008 cu numărul J2008004224129 și codul unic de înregistrare (CUI) 24638520, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al autovehiculelor” (cod CAEN 4781). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 122 mii lei (-81% față de 2024), un profit net de 15 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,7 mil lei la 122 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2015.

Date de identificare

CUI
24638520
Nr. Registrul Comerțului
J2008004224129
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 octombrie 2008
EUID
ROONRC.J2008004224129
Cod poștal
400495

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.08.2015

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
18.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
122 mii lei

-81% față de 2024

Profit net
15 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
16 mii lei
Datorii
461 mii lei
Active totale
477 mii lei
Marjă netă
12,7%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 97% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 81% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 34.095 lei20162017: cifra de afaceri 1.376.038 lei; profit net 575.809 lei20172018: cifra de afaceri 63.052 lei; pierdere netă 23.982 lei20182019: cifra de afaceri 351.778 lei; pierdere netă 38.145 lei20192020: cifra de afaceri 159.555 lei; pierdere netă 84.176 lei20202021: cifra de afaceri 1.729.477 lei; profit net 275.172 lei20212022: cifra de afaceri 451.085 lei; profit net 479 lei20222023: cifra de afaceri 364.979 lei; pierdere netă 38.337 lei20232024: cifra de afaceri 656.639 lei; profit net 43.219 lei20242025: cifra de afaceri 121.512 lei; profit net 15.442 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă—1,4 mil63 mii352 mii160 mii1,7 mil451 mii365 mii657 mii122 mii
Venituri totale4.1671,4 mil66 mii352 mii161 mii1,7 mil458 mii421 mii687 mii125 mii
Cheltuieli totale38 mii787 mii89 mii387 mii243 mii1,4 mil453 mii455 mii632 mii106 mii
Profit / pierdere brută-34 mii590 mii-23 mii-35 mii-83 mii292 mii4.539-34 mii54 mii19 mii
Profit / pierdere netă-34 mii576 mii-24 mii-38 mii-84 mii275 mii479-38 mii43 mii15 mii
Număr mediu de angajați111111110—
Active imobilizate239 mii—4.027289 mii287 mii530530530530246 mii
Active circulante633 mii548 mii466 mii649 mii1,2 mil1,6 mil1,4 mil890 mii548 mii231 mii
din care stocuri492 mii—69 mii615 mii1 mil260 mii323 mii292 mii156 mii199 mii
creanțe65 mii5.5906.85319 mii49 mii1.7381.7058.3817.50018 mii
casa și conturi la bănci76 mii543 mii390 mii14 mii102 mii1,3 mil1 mil589 mii384 mii14 mii
Cheltuieli în avans——7811.930578221.1861.1171.931—
Datorii1 mil104 mii51 mii558 mii1,2 mil1 mil1 mil558 mii424 mii461 mii
Capitaluri proprii-132 mii444 mii420 mii382 mii298 mii573 mii372 mii334 mii127 mii16 mii
din care capital subscris vărsat250500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 149 din 197 în județul Cluj și locul 2.496 din 3.473 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4781 – Comerț cu amănuntul al autovehiculelor.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4781 – Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Întrebări frecvente despre HANYCONS SRL

Care este CUI-ul firmei HANYCONS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HANYCONS SRL este 24638520, iar codul de TVA este RO24638520. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008004224129, iar codul EUID este ROONRC.J2008004224129.

Unde are sediul HANYCONS SRL?

Sediul social al firmei HANYCONS SRL este în BUNĂ ZIUA, sc. 1, et. 5, ap. 22, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400495, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HANYCONS SRL?

Activitatea principală a firmei HANYCONS SRL este „Comerț cu amănuntul al autovehiculelor”, cod CAEN 4781. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HANYCONS SRL?

HANYCONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2008, deci are 17 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HANYCONS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 635). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are HANYCONS SRL?

În 2025, HANYCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 122 mii lei și un profit net de 15 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HANYCONS SRL plătitoare de TVA?

Da. HANYCONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 18 octombrie 2026.

Explorează