GUDA & GUDA SRL
JOHANNES K. KEPLER, sc. A, ap. 9, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 867 mii lei, 1 angajați.
Despre GUDA & GUDA SRL
GUDA & GUDA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 februarie 2014 cu numărul J40/1351/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 32755300, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Alte forme de învățământ n.c.a.” (cod CAEN 8559). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-28% față de 2024), un profit net de 867 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 martie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32755300
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/1351/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 februarie 2014
- EUID
- ROONRC.J40/1351/2014
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 07.03.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 867 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 867 mii lei
- Datorii
- 668 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 58,7%
- Cifră / angajat
- 1,5 mil lei
-28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 169 mii | 219 mii | 340 mii | 273 mii | 402 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,1 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 169 mii | 219 mii | 340 mii | 273 mii | 402 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,2 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 38 mii | 44 mii | 115 mii | 103 mii | 53 mii | 131 mii | 120 mii | 333 mii | 483 mii | 436 mii |
| Profit / pierdere brută | 132 mii | 175 mii | 225 mii | 170 mii | 349 mii | 962 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere netă | 127 mii | 168 mii | 215 mii | 162 mii | 337 mii | 930 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 867 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 37 mii | 296 mii | 92 mii | 64 mii |
| Active circulante | 144 mii | 179 mii | 400 mii | 175 mii | 394 mii | 991 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| din care stocuri | — | — | 16 mii | 5.600 | 4.200 | 12 mii | 51 mii | 16 mii | 7.207 | 9.005 |
| creanțe | 12 mii | 24 mii | 21 mii | — | 230 mii | 330 mii | 975 mii | 1.000 mii | 553 mii | 664 mii |
| casa și conturi la bănci | 132 mii | 155 mii | 363 mii | 169 mii | 160 mii | 649 mii | 330 mii | 381 mii | 1 mil | 797 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 1.472 | 779 | 1.062 |
| Datorii | 17 mii | 10 mii | 16 mii | 13 mii | 57 mii | 61 mii | 45 mii | 31 mii | 28 mii | 668 mii |
| Capitaluri proprii | 127 mii | 169 mii | 383 mii | 162 mii | 337 mii | 930 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 867 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 123 din 2.628 în județul București și locul 241 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a..
Firme similare din județul București
- PROJECT MANAGEMENT ACCESS SRL · București Sector 31,5 mil lei · 2 ang.
- FOLLOWME EDUCATION SRL · București Sector 31,5 mil lei · 7 ang.
- MODERN BUSINESS OWNERS S.R.L. · București Sector 11,5 mil lei · 0 ang.
- CG INVESTORHOOD ENTERPRISE S.R.L. · București Sector 31,5 mil lei · 17 ang.
- CRESCENT CONSULT SRL · București Sector 31,5 mil lei · 2 ang.
- AGENȚIA SPERANȚELOR SRL · București Sector 31,5 mil lei · 2 ang.
- CONVERTIS MANAGEMENT SRL · București Sector 61,5 mil lei · 2 ang.
- CENTRUL PRO ERUDIO SRL · București Sector 51,5 mil lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a.
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
- 5813 Activități de editare a ziarelor
- 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 8520 Învățământ primar
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ
Întrebări frecvente despre GUDA & GUDA SRL
Care este CUI-ul firmei GUDA & GUDA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GUDA & GUDA SRL este 32755300, iar codul de TVA este RO32755300. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/1351/2014, iar codul EUID este ROONRC.J40/1351/2014.
Unde are sediul GUDA & GUDA SRL?
Sediul social al firmei GUDA & GUDA SRL este în JOHANNES K. KEPLER, sc. A, ap. 9, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GUDA & GUDA SRL?
Activitatea principală a firmei GUDA & GUDA SRL este „Alte forme de învățământ n.c.a.”, cod CAEN 8559. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GUDA & GUDA SRL?
GUDA & GUDA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 februarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GUDA & GUDA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 194). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GUDA & GUDA SRL?
În 2025, GUDA & GUDA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 867 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GUDA & GUDA SRL plătitoare de TVA?
Da. GUDA & GUDA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 martie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.