GRUPET SRL
Fermierilor, Sat Viișoara, Comuna Viișoara, Teleorman
A primit finanțare publică (7 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 2,3 mil lei, profit net 175 mii lei, 6 angajați.
Despre GRUPET SRL
GRUPET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2001 cu numărul J2001000086348 și codul unic de înregistrare (CUI) 13846843, cu sediul în Viișoara, județul Teleorman. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,3 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 175 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,9 mil lei la 2,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 13846843
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000086348
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 aprilie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000086348
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.04.2011
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Zimnicea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,3 mil lei
- Profit net
- 175 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 4,1 mil lei
- Marjă netă
- 7,8%
- Cifră / angajat
- 376 mii lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 899 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2,3 mil |
| Venituri totale | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 3,6 mil | 2,5 mil | 2 mil | 2,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,4 mil | 2 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 66 mii | -131 mii | 49 mii | 68 mii | 601 mii | 419 mii | 919 mii | 27 mii | -507 mii | 207 mii |
| Profit / pierdere netă | 50 mii | -145 mii | 33 mii | 51 mii | 586 mii | 402 mii | 892 mii | 8.337 | -552 mii | 175 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 12 | 13 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 813 mii | 2,4 mil |
| Active circulante | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 487 mii | 997 mii | 883 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,7 mil |
| din care stocuri | 606 mii | 1 mil | 535 mii | 308 mii | 665 mii | 593 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,5 mil |
| creanțe | 229 mii | 262 mii | 403 mii | 1.720 | 66 mii | 47 mii | 150 mii | 39 mii | 4.719 | 138 mii |
| casa și conturi la bănci | 447 mii | 565 mii | 756 mii | 178 mii | 265 mii | 244 mii | 165 mii | 53 mii | 138 mii | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 220 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 2,2 mil | 3,9 mil | 3,6 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1 mil | 755 mii | 698 mii | 847 mii | 1,6 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | 254 mii | 109 mii | 143 mii | 162 mii | 638 mii | 1 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 1.105 | 1.105 | 2.105 | 2.105 | 2.105 | 2.105 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 185 din 591 în județul Teleorman și locul 2.517 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Teleorman
- SAVA SA · Măgura2,4 mil lei · 1 ang.
- LISTO SRL · Lisa2,4 mil lei · 4 ang.
- AGRO CERES SRL · Țigănești2,4 mil lei · 2 ang.
- COMAGRIND SRL · Udupu (com. Tătărăștii De Sus)2,3 mil lei · 3 ang.
- AGRO TIB - NIC COMPANY S.R.L. · Talpa-Bâscoveni (com. Talpa)2,3 mil lei · 1 ang.
- AGROMEC BRINCENI SA · Brânceni2,3 mil lei · 8 ang.
- AGRO CRISVALI SRL · Drăgănești-Vlașca2,2 mil lei · 5 ang.
- ADI SERVICE TRANS SRL · Sericu (com. Blejești)2,2 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2210/339/202309.10.2023
validare poprire
Judecătoria Zimnicea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 395/339/202228.02.2022
actiune in raspundere delictuala
Judecătoria Zimnicea · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
- 1061 Fabricarea produselor de morărit
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre GRUPET SRL
Care este CUI-ul firmei GRUPET SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GRUPET SRL este 13846843, iar codul de TVA este RO13846843. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000086348, iar codul EUID este ROONRC.J2001000086348.
Unde are sediul GRUPET SRL?
Sediul social al firmei GRUPET SRL este în Fermierilor, Sat Viișoara, Comuna Viișoara, Teleorman, județul Teleorman, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GRUPET SRL?
Activitatea principală a firmei GRUPET SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GRUPET SRL?
GRUPET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GRUPET SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 061). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GRUPET SRL?
În 2025, GRUPET SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil lei și un profit net de 175 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GRUPET SRL plătitoare de TVA?
Da. GRUPET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Viișoara
- Firme cu CAEN 0111 din județul Teleorman
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Teleorman
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Teleorman
- Beneficiari de fonduri din județul Teleorman
- Compară GRUPET SRL cu alte firme