GRUP & CO TOTAL SRL
Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 481 mii lei, pierdere netă 124 mii lei, 8 angajați.
Despre GRUP & CO TOTAL SRL
GRUP & CO TOTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2004 cu numărul J27/1206/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16741159, cu sediul în Dobreni, județul Neamț. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 481 mii lei (-31% față de 2024), o pierdere netă de 124 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 481 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 septembrie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16741159
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/1206/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J27/1206/2004
- Cod poștal
- 617155
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 13.09.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 481 mii lei
- Pierdere netă
- 124 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 404 mii lei
- Datorii
- 288 mii lei
- Active totale
- 903 mii lei
- Marjă netă
- -25,8%
- Cifră / angajat
- 60 mii lei
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 998 mii | 1,3 mil | 2,3 mil | 1,2 mil | 795 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 727 mii | 701 mii | 481 mii |
| Venituri totale | 998 mii | 1,4 mil | 2,3 mil | 1,6 mil | 799 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 733 mii | 845 mii | 494 mii |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,1 mil | 702 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 696 mii | 819 mii | 610 mii |
| Profit / pierdere brută | -144 mii | 273 mii | 624 mii | 440 mii | 97 mii | 103 mii | 27 mii | 37 mii | 25 mii | -116 mii |
| Profit / pierdere netă | -144 mii | 259 mii | 601 mii | 424 mii | 89 mii | 91 mii | 14 mii | 31 mii | 4.130 | -124 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 9 | 10 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 8 |
| Active imobilizate | 38 mii | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Active circulante | 480 mii | 772 mii | 876 mii | 945 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 735 mii | 592 mii | 716 mii | 825 mii |
| din care stocuri | 114 mii | 236 mii | 290 mii | 495 mii | 746 mii | 1 mil | 433 mii | 541 mii | 616 mii | 756 mii |
| creanțe | 212 mii | 435 mii | 555 mii | 431 mii | 295 mii | 203 mii | 150 mii | 27 mii | 95 mii | 48 mii |
| casa și conturi la bănci | 154 mii | 100 mii | 30 mii | 18 mii | 45 mii | 96 mii | 153 mii | 24 mii | 5.465 | 21 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 0 | 0 | 0 | 12 mii | — | 80 mii | 78 mii | 78 mii |
| Datorii | 1 mil | 1 mil | 507 mii | 151 mii | 203 mii | 362 mii | 224 mii | 124 mii | 222 mii | 288 mii |
| Venituri în avans | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 24 mii | 44 mii | 211 mii |
| Capitaluri proprii | -491 mii | -231 mii | 369 mii | 794 mii | 883 mii | 974 mii | 512 mii | 524 mii | 528 mii | 404 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 49 din 222 în județul Neamț și locul 4.712 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Neamț
- TAXUS FOREST S.R.L. · Magazia (com. Crăcăoani)492 mii lei · 3 ang.
- STEGA PROJECT S.R.L. · Piatra Neamț491 mii lei · 1 ang.
- ROLASOL S.R.L. · Săvinești487 mii lei · 0 ang.
- CONSULTING MTM 2005 SRL · Piatra Neamț481 mii lei · 1 ang.
- CRYBON SRL · Roman480 mii lei · 1 ang.
- VEKTOR WEST BAUPLANUNG S.R.L. · Piatra Neamț474 mii lei · 1 ang.
- EUDES PROJECT SRL · Piatra Neamț471 mii lei · 3 ang.
- FINDESIGN SRL · Piatra Neamț469 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 14527/279/202519.12.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Piatraneamt · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 7120/279/202524.06.2025
întoarcere executare DS EX 576/2023
Judecătoria Piatraneamt · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Contestator
- 3528/279/202418.03.2024
contestaţie la executare + suspendare executare silită ds ex. 576/2023
Judecătoria Piatraneamt · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Contestator
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre GRUP & CO TOTAL SRL
Care este CUI-ul firmei GRUP & CO TOTAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GRUP & CO TOTAL SRL este 16741159, iar codul de TVA este RO16741159. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/1206/2004, iar codul EUID este ROONRC.J27/1206/2004.
Unde are sediul GRUP & CO TOTAL SRL?
Sediul social al firmei GRUP & CO TOTAL SRL este în Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamț, județul Neamț, cod poștal 617155, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GRUP & CO TOTAL SRL?
Activitatea principală a firmei GRUP & CO TOTAL SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GRUP & CO TOTAL SRL?
GRUP & CO TOTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GRUP & CO TOTAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 368). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GRUP & CO TOTAL SRL?
În 2025, GRUP & CO TOTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 481 mii lei și o pierdere netă de 124 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GRUP & CO TOTAL SRL plătitoare de TVA?
Da. GRUP & CO TOTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 septembrie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.