GRAPHAIS SRL
MOȘILOR, bl. 18, sc. A, et. 3, ap. 10, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 384 mii lei, profit net 193 mii lei, 1 angajați.
Despre GRAPHAIS SRL
GRAPHAIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2004 cu numărul J2004001952401 și codul unic de înregistrare (CUI) 16132725, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de creație în domeniul artelor vizuale” (cod CAEN 9012). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 384 mii lei (+95% față de 2024), un profit net de 193 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 262 mii lei la 384 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16132725
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001952401
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 februarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001952401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.12.2022
din 01.12.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 384 mii lei
- Profit net
- 193 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 272 mii lei
- Datorii
- 101 mii lei
- Active totale
- 379 mii lei
- Marjă netă
- 50,3%
- Cifră / angajat
- 384 mii lei
+95% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 56 mii | 59 mii | 175 mii | 269 mii | 262 mii | 272 mii | 214 mii | 197 mii | 384 mii |
| Venituri totale | 56 mii | 59 mii | 175 mii | 269 mii | 278 mii | 280 mii | 220 mii | 209 mii | 386 mii |
| Cheltuieli totale | 51 mii | 51 mii | 85 mii | 136 mii | 155 mii | 152 mii | 227 mii | 242 mii | 187 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.285 | 8.390 | 90 mii | 133 mii | 123 mii | 128 mii | -6.868 | -33 mii | 199 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.614 | 6.622 | 85 mii | 125 mii | 120 mii | 122 mii | -8.480 | -35 mii | 193 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | — | — | 1 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 131 mii | 124 mii | 199 mii | 173 mii | 156 mii | 151 mii | 150 mii | 135 mii | 137 mii |
| Active circulante | 48 mii | 45 mii | 84 mii | 197 mii | 246 mii | 326 mii | 126 mii | 93 mii | 241 mii |
| din care stocuri | 15 mii | 12 mii | 10 mii | — | 1.583 | — | — | — | — |
| creanțe | 8.318 | 9.443 | 14 mii | 16 mii | 78 mii | 159 mii | 115 mii | 89 mii | 127 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 13 mii | 49 mii | 170 mii | 166 mii | 167 mii | 12 mii | 4.097 | 114 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 400 | 0 | 393 | — | — | — | 99 |
| Datorii | 93 mii | 81 mii | 105 mii | 66 mii | 57 mii | 68 mii | 107 mii | 93 mii | 101 mii |
| Venituri în avans | 18 mii | 14 mii | 19 mii | 19 mii | 15 mii | 15 mii | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
| Capitaluri proprii | 68 mii | 74 mii | 159 mii | 285 mii | 331 mii | 395 mii | 165 mii | 130 mii | 272 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 104 în județul București și locul 34 din 350 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9012 – Activități de creație în domeniul artelor vizuale.
Firme similare din județul București
- GABRIEL MG OFFICIAL S.R.L. · București Sector 6397 mii lei · 1 ang.
- ICONIS FRESCO S.R.L. · București Sector 2395 mii lei · 3 ang.
- MOLDSCULPTART S.R.L. · București Sector 2384 mii lei · 1 ang.
- ICY EXQUISIT S.R.L. · București Sector 3381 mii lei · 1 ang.
- MELINDA ART S.R.L. · București Sector 3380 mii lei · 1 ang.
- PREFTEAM PARTNERS S.R.L. · București Sector 1364 mii lei · 1 ang.
- TOMART IKON S.R.L. · București Sector 2363 mii lei · 1 ang.
- FREIA MUSIC ENTERTAINMENT SRL · București Sector 1349 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9012 – Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre GRAPHAIS SRL
Care este CUI-ul firmei GRAPHAIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GRAPHAIS SRL este 16132725, iar codul de TVA este RO16132725. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001952401, iar codul EUID este ROONRC.J2004001952401.
Unde are sediul GRAPHAIS SRL?
Sediul social al firmei GRAPHAIS SRL este în MOȘILOR, bl. 18, sc. A, et. 3, ap. 10, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GRAPHAIS SRL?
Activitatea principală a firmei GRAPHAIS SRL este „Activități de creație în domeniul artelor vizuale”, cod CAEN 9012. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GRAPHAIS SRL?
GRAPHAIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GRAPHAIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 844). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GRAPHAIS SRL?
În 2025, GRAPHAIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 384 mii lei și un profit net de 193 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GRAPHAIS SRL plătitoare de TVA?
Da. GRAPHAIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.