GRANT VISION WBA SRL
BURDUJENI, bl. 147, sc. B, ap. 7, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 409 mii lei, profit net 235 mii lei, 1 angajați.
Despre GRANT VISION WBA SRL
GRANT VISION WBA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017 cu numărul J33/984/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37707648, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 409 mii lei (+42% față de 2024), un profit net de 235 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 213 mii lei la 409 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 37707648
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/984/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J33/984/2017
- Cod poștal
- 720115
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.03.2021
din 01.03.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 409 mii lei
- Profit net
- 235 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 237 mii lei
- Datorii
- 150 mii lei
- Active totale
- 389 mii lei
- Marjă netă
- 57,4%
- Cifră / angajat
- 409 mii lei
+42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 11 mii | 104 mii | 199 mii | 315 mii | 213 mii | 256 mii | 246 mii | 289 mii | 409 mii |
| Venituri totale | 11 mii | 104 mii | 199 mii | 315 mii | 214 mii | 258 mii | 247 mii | 290 mii | 411 mii |
| Cheltuieli totale | 6.684 | 47 mii | 57 mii | 143 mii | 209 mii | 169 mii | 166 mii | 171 mii | 172 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.991 | 57 mii | 142 mii | 172 mii | 5.667 | 88 mii | 82 mii | 120 mii | 239 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.671 | 54 mii | 136 mii | 165 mii | 3.990 | 86 mii | 69 mii | 100 mii | 235 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3.740 | 13 mii | 20 mii | 206 mii | 168 mii | 133 mii | 112 mii | 81 mii | 42 mii |
| Active circulante | 3.215 | 43 mii | 118 mii | 65 mii | 84 mii | 38 mii | 40 mii | 77 mii | 347 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 0 | 4.117 | 179 | 179 | 179 | 179 |
| creanțe | 1.000 | 29 mii | 61 mii | 28 mii | 22 mii | 22 mii | 28 mii | 54 mii | 167 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.215 | 14 mii | 57 mii | 37 mii | 58 mii | 16 mii | 12 mii | 22 mii | 180 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 22 | 333 | 1.562 | 1.005 | 1.345 | 869 | 246 | 529 |
| Datorii | 3.084 | 1.930 | 2.446 | 98 mii | 97 mii | 77 mii | 51 mii | 30 mii | 150 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 9.861 | 8.197 | 6.533 | 4.868 | 3.204 | 1.540 |
| Capitaluri proprii | 3.871 | 54 mii | 137 mii | 165 mii | 148 mii | 89 mii | 97 mii | 124 mii | 237 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 98 din 353 în județul Suceava și locul 5.357 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Suceava
- DAVCOM PROIECT SRL · Suceava426 mii lei · 5 ang.
- PAMA TEHNIK S.R.L. · Suceava425 mii lei · 1 ang.
- SURSA COM SRL · Suceava417 mii lei · 3 ang.
- ALPHA TERRA CAD S.R.L. · Suceava416 mii lei · 2 ang.
- CXC ENGINEERING CONSULTING S.R.L. · Suceava413 mii lei · 1 ang.
- SOWILO S.R.L. · Uncești (com. Bunești)412 mii lei · 1 ang.
- BUCOVINA DESIGN S.R.L. · Ipotești410 mii lei · 4 ang.
- ML DESIGN & BUILD S.R.L. · Boroaia396 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre GRANT VISION WBA SRL
Care este CUI-ul firmei GRANT VISION WBA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GRANT VISION WBA SRL este 37707648, iar codul de TVA este RO37707648. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/984/2017, iar codul EUID este ROONRC.J33/984/2017.
Unde are sediul GRANT VISION WBA SRL?
Sediul social al firmei GRANT VISION WBA SRL este în BURDUJENI, bl. 147, sc. B, ap. 7, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, cod poștal 720115, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GRANT VISION WBA SRL?
Activitatea principală a firmei GRANT VISION WBA SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GRANT VISION WBA SRL?
GRANT VISION WBA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GRANT VISION WBA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GRANT VISION WBA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Suceava sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GRANT VISION WBA SRL?
În 2025, GRANT VISION WBA SRL a raportat o cifră de afaceri de 409 mii lei și un profit net de 235 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GRANT VISION WBA SRL plătitoare de TVA?
Da. GRANT VISION WBA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.