GRAFRELY S.R.L.
CIOROGÂRLA, ap. 100, București Sectorul 6, București
În 2024: cifra de afaceri 7 mil lei, profit net 68 mii lei, 5 angajați.
Despre GRAFRELY S.R.L.
GRAFRELY S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2018 cu numărul J2018003758402 și codul unic de înregistrare (CUI) 39041391, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 8 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7 mil lei (+86% față de 2023), un profit net de 68 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 195 mii lei la 7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 39041391
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018003758402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 martie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018003758402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.04.2022
reactivat 28.12.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 7 mil lei
- Profit net
- 68 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 966 mii lei
- Datorii
- 12 mii lei
- Active totale
- 977 mii lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
+86% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 195 mii | 3,8 mil | 4,9 mil | 3,8 mil | 7 mil |
| Venituri totale | 0 | 0 | 195 mii | 3,8 mil | 4,9 mil | 3,8 mil | 7 mil |
| Cheltuieli totale | 3.449 | 1.730 | 10 mii | 3 mil | 4,8 mil | 3,8 mil | 6,9 mil |
| Profit / pierdere brută | -3.449 | -1.730 | 184 mii | 733 mii | 110 mii | -33 mii | 69 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.449 | -1.730 | 182 mii | 704 mii | 71 mii | -59 mii | 68 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 3 | 5 | 7 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 600 | — | — | — | — | — | 104 mii |
| Active circulante | 201 | 201 | 195 mii | 929 mii | 969 mii | 1,3 mil | 873 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 260 mii | 437 mii | 622 mii | 841 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 22 mii | — | — |
| casa și conturi la bănci | 201 | 201 | 195 mii | 669 mii | 510 mii | 697 mii | 31 mii |
| Datorii | 4.050 | 5.180 | 12 mii | 42 mii | 12 mii | 421 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | -3.249 | -4.979 | 182 mii | 886 mii | 957 mii | 898 mii | 966 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 123 din 2.401 în județul București și locul 1.174 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul București
- MON COM SRL · București Sector 67,2 mil lei · 13 ang.
- COMGEMIN 96 STAR MARKET SRL · București Sector 47,1 mil lei · 13 ang.
- GIL FLASH IMPEX SRL · București Sector 17 mil lei · 22 ang.
- JADBRO BUSINESS GROUP SRL · București Sector 57 mil lei · 4 ang.
- POP EVENTS SRL · București Sector 47 mil lei · 8 ang.
- MONY TONY COMPANY SRL · București Sector 57 mil lei · 7 ang.
- NIC-IMPEX-95 SRL · București Sector 16,9 mil lei · 15 ang.
- URBAN MONKEY S.R.L. · București Sector 16,8 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre GRAFRELY S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GRAFRELY S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GRAFRELY S.R.L. este 39041391, iar codul de TVA este RO39041391. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018003758402, iar codul EUID este ROONRC.J2018003758402.
Unde are sediul GRAFRELY S.R.L.?
Sediul social al firmei GRAFRELY S.R.L. este în CIOROGÂRLA, ap. 100, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GRAFRELY S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GRAFRELY S.R.L. este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GRAFRELY S.R.L.?
GRAFRELY S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GRAFRELY S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GRAFRELY S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GRAFRELY S.R.L.?
În 2024, GRAFRELY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 7 mil lei și un profit net de 68 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GRAFRELY S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. GRAFRELY S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.