GP POST SOFTYMAG SRL
SPIRU HARET, Sat Gura Padinii, Comuna Gura Padinii, Olt
În 2025: cifra de afaceri 638 mii lei, profit net 446 mii lei, 1 angajați.
Despre GP POST SOFTYMAG SRL
GP POST SOFTYMAG SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2016 cu numărul J28/824/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36830269, cu sediul în Gura Padinii, județul Olt. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 638 mii lei (+34% față de 2024), un profit net de 446 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 255 mii lei la 638 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 ianuarie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 36830269
- Nr. Registrul Comerțului
- J28/824/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 decembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J28/824/2016
- Cod poștal
- 237306
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 10.01.2024
reactivat 08.04.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Corabia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 638 mii lei
- Profit net
- 446 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 446 mii lei
- Datorii
- 400 mii lei
- Active totale
- 846 mii lei
- Marjă netă
- 69,9%
- Cifră / angajat
- 638 mii lei
+34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 47% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 181 mii | 205 mii | 185 mii | 255 mii | 69 mii | 340 mii | — | 477 mii | 638 mii |
| Venituri totale | 184 mii | 206 mii | 188 mii | 255 mii | 70 mii | 341 mii | 780 | 477 mii | 718 mii |
| Cheltuieli totale | 22 mii | 39 mii | 36 mii | 33 mii | 29 mii | 34 mii | 65 mii | 116 mii | 246 mii |
| Profit / pierdere brută | 161 mii | 167 mii | 152 mii | 222 mii | 41 mii | 307 mii | -65 mii | 361 mii | 473 mii |
| Profit / pierdere netă | 158 mii | 165 mii | 150 mii | 219 mii | 40 mii | 301 mii | -65 mii | 347 mii | 446 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 7.650 | 2.992 | — | 143 mii | 97 mii | — |
| Active circulante | 159 mii | 167 mii | 319 mii | 216 mii | 256 mii | 331 mii | 45 mii | 346 mii | 846 mii |
| creanțe | — | 19 mii | 19 mii | 29 mii | 83 | 243 mii | 3.046 | 255 mii | 433 mii |
| casa și conturi la bănci | 159 mii | 147 mii | 300 mii | 187 mii | 256 mii | 88 mii | 42 mii | 91 mii | 413 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 1.094 | — |
| Datorii | 1.307 | 1.556 | 3.512 | 4.351 | 355 | 30 mii | 193 mii | 162 mii | 400 mii |
| Capitaluri proprii | 158 mii | 165 mii | 315 mii | 219 mii | 259 mii | 302 mii | -5.717 | 283 mii | 446 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 51 în județul Olt și locul 1.273 din 8.296 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Olt
- AGRISO MOBILE SOFT SRL · Vișina845 mii lei · 1 ang.
- GLOBAL ITPRO EXPERT S.R.L. · Slatina597 mii lei · 1 ang.
- BLACKROCK SOFTWARE S.R.L. · Slatina477 mii lei · 1 ang.
- NYX SOLUTIONS S.R.L. · Slatina449 mii lei · 1 ang.
- M.B. FOCUSED SOLUTIONS S.R.L. · Slatina446 mii lei · 1 ang.
- TOP IT SERVICES S.R.L. · Bucinișu442 mii lei · 1 ang.
- VIZEN SOLUTIONS S.R.L. · Slatina364 mii lei · 1 ang.
- IANUS LAB SOFTWARE S.R.L. · Caracal359 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre GP POST SOFTYMAG SRL
Care este CUI-ul firmei GP POST SOFTYMAG SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GP POST SOFTYMAG SRL este 36830269, iar codul de TVA este RO36830269. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/824/2016, iar codul EUID este ROONRC.J28/824/2016.
Unde are sediul GP POST SOFTYMAG SRL?
Sediul social al firmei GP POST SOFTYMAG SRL este în SPIRU HARET, Sat Gura Padinii, Comuna Gura Padinii, Olt, județul Olt, cod poștal 237306, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GP POST SOFTYMAG SRL?
Activitatea principală a firmei GP POST SOFTYMAG SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GP POST SOFTYMAG SRL?
GP POST SOFTYMAG SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GP POST SOFTYMAG SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GP POST SOFTYMAG SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Gura Padinii sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GP POST SOFTYMAG SRL?
În 2025, GP POST SOFTYMAG SRL a raportat o cifră de afaceri de 638 mii lei și un profit net de 446 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GP POST SOFTYMAG SRL plătitoare de TVA?
Da. GP POST SOFTYMAG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 ianuarie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.