GIMAR FASTENERS IMPEX SRL
Sat Țânțăreni, Comuna Blejoi, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 71 mii lei, pierdere netă 9.025 lei, 1 angajați.
Despre GIMAR FASTENERS IMPEX SRL
GIMAR FASTENERS IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2011 cu numărul J2011001846298 și codul unic de înregistrare (CUI) 29460201, cu sediul în Țânțăreni (com. Blejoi), județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 71 mii lei (+1052% față de 2024), o pierdere netă de 9.025 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9.342 lei la 71 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 29460201
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001846298
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 decembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001846298
- Cod poștal
- 107072
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 71 mii lei
- Pierdere netă
- 9.025 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -8.824 lei
- Datorii
- 327 mii lei
- Active totale
- 319 mii lei
- Marjă netă
- -12,7%
- Cifră / angajat
- 71 mii lei
+1052% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (103%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 23 mii | 23 mii | 12 mii | 27 mii | 16 mii | 9.342 | 291 mii | 123 mii | 6.160 | 71 mii |
| Venituri totale | 23 mii | 23 mii | 12 mii | 27 mii | 16 mii | 9.342 | 291 mii | 123 mii | 6.160 | 71 mii |
| Cheltuieli totale | 8.350 | 14 mii | 11 mii | 13 mii | 10 mii | 15 mii | 166 mii | 72 mii | 56 mii | 79 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 9.127 | 1.392 | 14 mii | 5.970 | -6.058 | 125 mii | 51 mii | -50 mii | -8.315 |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 8.437 | 1.025 | 13 mii | 5.488 | -6.338 | 122 mii | 50 mii | -50 mii | -9.025 |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 37 mii | 37 mii | 39 mii | 57 mii | 62 mii | 55 mii | 404 mii | 429 mii | 331 mii | 319 mii |
| din care stocuri | 26 mii | 26 mii | 26 mii | 46 mii | 47 mii | 47 mii | 124 mii | 120 mii | 121 mii | 118 mii |
| creanțe | 11 mii | 6.330 | 8.260 | 1.010 | 840 | 1.522 | 278 mii | 307 mii | 206 mii | 151 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.234 | 4.793 | 4.995 | 10 mii | 15 mii | 6.076 | 2.049 | 2.138 | 4.499 | 50 mii |
| Datorii | 38 mii | 30 mii | 30 mii | 35 mii | 35 mii | 34 mii | 261 mii | 236 mii | 188 mii | 327 mii |
| Capitaluri proprii | -798 | 7.638 | 8.668 | 22 mii | 27 mii | 21 mii | 143 mii | 193 mii | 143 mii | -8.824 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 215 din 275 în județul Prahova și locul 5.298 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Prahova
- RIMDENTAL DISTRIBUTION SRL · Ploiești81 mii lei · 1 ang.
- SICCOM GRUP SRL · Blejoi72 mii lei · 0 ang.
- ELAPIS TDK SRL · Ploiești70 mii lei · 0 ang.
- ALPA SRL · Breaza69 mii lei · 0 ang.
- PGA SYSTEMS S.R.L. · Bucov67 mii lei · 0 ang.
- ROMAN PACK AND FOOD S.R.L. · Pietroșani (com. Puchenii Mari)65 mii lei · 1 ang.
- ROZLIN IMPORT EXPORT SRL · Strejnicu (com. Târgșoru Vechi)65 mii lei · 0 ang.
- DANIELLE SRL · Ploiești62 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Întrebări frecvente despre GIMAR FASTENERS IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei GIMAR FASTENERS IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GIMAR FASTENERS IMPEX SRL este 29460201. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001846298, iar codul EUID este ROONRC.J2011001846298.
Unde are sediul GIMAR FASTENERS IMPEX SRL?
Sediul social al firmei GIMAR FASTENERS IMPEX SRL este în Sat Țânțăreni, Comuna Blejoi, Prahova, Țânțăreni (com. Blejoi), județul Prahova, cod poștal 107072, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GIMAR FASTENERS IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei GIMAR FASTENERS IMPEX SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690.
Când a fost înființată GIMAR FASTENERS IMPEX SRL?
GIMAR FASTENERS IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GIMAR FASTENERS IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 061). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GIMAR FASTENERS IMPEX SRL?
În 2025, GIMAR FASTENERS IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 71 mii lei și o pierdere netă de 9.025 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GIMAR FASTENERS IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GIMAR FASTENERS IMPEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.