Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare33 ani pe piață

GILMARS SRL

CUI 2619004J1992001522386

Str. I.C. Brătianu, Municipiul Drăgășani, Vâlcea

În 2025: cifra de afaceri 636 mii lei, profit net 56 mii lei.

Despre GILMARS SRL

GILMARS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 1992 cu numărul J1992001522386 și codul unic de înregistrare (CUI) 2619004, cu sediul în Drăgășani, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 636 mii lei (+14% față de 2024), un profit net de 56 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 301 mii lei la 636 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1999 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
2619004
Nr. Registrul Comerțului
J1992001522386
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 noiembrie 1992
EUID
ROONRC.J1992001522386
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.1999

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
636 mii lei

+14% față de 2024

Profit net
56 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
179 mii lei
Datorii
151 mii lei
Active totale
330 mii lei
Marjă netă
8,9%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 185.075 lei; profit net 29.640 lei20162017: cifra de afaceri 222.741 lei; profit net 31.004 lei20172018: cifra de afaceri 379.137 lei; profit net 42.986 lei20182019: cifra de afaceri 392.000 lei; pierdere netă 73.506 lei20192020: cifra de afaceri 247.002 lei; pierdere netă 38.193 lei20202021: cifra de afaceri 301.405 lei; profit net 26.012 lei20212022: cifra de afaceri 488.051 lei; profit net 46.391 lei20222023: cifra de afaceri 463.473 lei; profit net 11.787 lei20232024: cifra de afaceri 556.557 lei; profit net 42.276 lei20242025: cifra de afaceri 635.670 lei; profit net 56.401 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă185 mii223 mii379 mii392 mii247 mii301 mii488 mii463 mii557 mii636 mii
Venituri totale185 mii223 mii379 mii525 mii380 mii343 mii493 mii684 mii557 mii636 mii
Cheltuieli totale150 mii185 mii327 mii593 mii416 mii312 mii441 mii665 mii506 mii569 mii
Profit / pierdere brută35 mii38 mii52 mii-68 mii-36 mii31 mii51 mii18 mii50 mii67 mii
Profit / pierdere netă30 mii31 mii43 mii-74 mii-38 mii26 mii46 mii12 mii42 mii56 mii
Număr mediu de angajați——112—1———
Active imobilizate1.1511.1511.1511.1511.1511.1511.1511.1511.1511.151
Active circulante111 mii162 mii257 mii220 mii151 mii145 mii257 mii346 mii299 mii329 mii
din care stocuri104 mii158 mii232 mii196 mii131 mii143 mii243 mii256 mii275 mii297 mii
creanțe8648279.86121 mii1.4362.0129.35576 mii2.62518 mii
casa și conturi la bănci5.9253.14615 mii3.86018 mii1625.48315 mii22 mii14 mii
Datorii78 mii98 mii151 mii187 mii155 mii124 mii190 mii267 mii178 mii151 mii
Capitaluri proprii34 mii65 mii108 mii34 mii-3.76222 mii69 mii80 mii123 mii179 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 146 din 536 în județul Vâlcea și locul 11.046 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Vâlcea

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Întrebări frecvente despre GILMARS SRL

Care este CUI-ul firmei GILMARS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GILMARS SRL este 2619004, iar codul de TVA este RO2619004. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001522386, iar codul EUID este ROONRC.J1992001522386.

Unde are sediul GILMARS SRL?

Sediul social al firmei GILMARS SRL este în Str. I.C. Brătianu, Municipiul Drăgășani, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GILMARS SRL?

Activitatea principală a firmei GILMARS SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.

Când a fost înființată GILMARS SRL?

GILMARS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 1992, deci are 33 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GILMARS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0250 *** 862). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are GILMARS SRL?

În 2025, GILMARS SRL a raportat o cifră de afaceri de 636 mii lei și un profit net de 56 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GILMARS SRL plătitoare de TVA?

Da. GILMARS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1999 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează