GIGELU DEV S.R.L.
ALEXANDRU OBREGIA, bl. R11, sc. A, et. 7, ap. 32, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 282 mii lei, profit net 218 mii lei, 1 angajați.
Despre GIGELU DEV S.R.L.
GIGELU DEV S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2021 cu numărul J2021011314403 și codul unic de înregistrare (CUI) 44518641, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 282 mii lei (+105% față de 2024), un profit net de 218 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 49 mii lei la 282 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 44518641
- Nr. Registrul Comerțului
- J2021011314403
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iunie 2021
- EUID
- ROONRC.J2021011314403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 16.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 282 mii lei
- Profit net
- 218 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 219 mii lei
- Datorii
- 143 mii lei
- Active totale
- 361 mii lei
- Marjă netă
- 77,5%
- Cifră / angajat
- 282 mii lei
+105% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 49 mii | 36 mii | 106 mii | 138 mii | 282 mii |
| Venituri totale | 49 mii | 36 mii | 106 mii | 138 mii | 282 mii |
| Cheltuieli totale | 9.720 | 3.240 | 44 mii | 46 mii | 55 mii |
| Profit / pierdere brută | 39 mii | 33 mii | 62 mii | 91 mii | 227 mii |
| Profit / pierdere netă | 38 mii | 32 mii | 61 mii | 87 mii | 218 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 292 | 0 | — | — | — |
| Active circulante | 39 mii | 58 mii | 79 mii | 121 mii | 361 mii |
| din care stocuri | 633 | — | — | — | — |
| creanțe | 25 mii | 33 mii | 60 mii | 87 mii | 192 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 25 mii | 19 mii | — | 170 mii |
| Datorii | 1.311 | 25 mii | 18 mii | 34 mii | 143 mii |
| Capitaluri proprii | 38 mii | 32 mii | 61 mii | 87 mii | 219 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2.651 din 4.333 în județul București și locul 8.274 din 14.292 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul București
- RAWSCOPE SOFTWARE S.R.L. · București Sector 6282 mii lei · 2 ang.
- SPICO S.R.L. · București Sector 3282 mii lei · 1 ang.
- TGL SOFTWARE S.R.L. · București Sector 6282 mii lei · 1 ang.
- SMART FINANCIAL IT CONSULTING S.R.L. · București Sector 6282 mii lei · 2 ang.
- AZENTRA S.R.L. · București Sector 2281 mii lei · 1 ang.
- SEREMET SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 3281 mii lei · 1 ang.
- TEST MASTERS LABS S.R.L. · București Sector 1281 mii lei · 1 ang.
- DTX SYSTEMS S.R.L. · București Sector 3281 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre GIGELU DEV S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GIGELU DEV S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GIGELU DEV S.R.L. este 44518641. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021011314403, iar codul EUID este ROONRC.J2021011314403.
Unde are sediul GIGELU DEV S.R.L.?
Sediul social al firmei GIGELU DEV S.R.L. este în ALEXANDRU OBREGIA, bl. R11, sc. A, et. 7, ap. 32, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GIGELU DEV S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GIGELU DEV S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GIGELU DEV S.R.L.?
GIGELU DEV S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GIGELU DEV S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GIGELU DEV S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GIGELU DEV S.R.L.?
În 2025, GIGELU DEV S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 282 mii lei și un profit net de 218 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GIGELU DEV S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GIGELU DEV S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 16 octombrie 2026.