GIACOM PREST SRL
VIILOR, Municipiul Huși, Vaslui
În 2025: cifra de afaceri 9,9 mil lei, profit net 2.419 lei, 24 angajați.
Despre GIACOM PREST SRL
GIACOM PREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2003 cu numărul J2003000160376 și codul unic de înregistrare (CUI) 15353329, cu sediul în Huși, județul Vaslui. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,9 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 2.419 lei și 24 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 9,1 mil lei la 9,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 aprilie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15353329
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000160376
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 aprilie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000160376
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 09.04.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Huşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,9 mil lei
- Profit net
- 2.419 lei
- Angajați (medie)
- 24
- Capitaluri proprii
- 984 mii lei
- Datorii
- 2,3 mil lei
- Active totale
- 3,3 mil lei
- Marjă netă
- 0%
- Cifră / angajat
- 411 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,1 mil | 5,9 mil | 6,5 mil | 7,8 mil | 8,8 mil | 9,1 mil | 9,4 mil | 10,3 mil | 10,2 mil | 9,9 mil |
| Venituri totale | 6,1 mil | 5,9 mil | 6,5 mil | 7,8 mil | 8,8 mil | 9,1 mil | 9,4 mil | 10,3 mil | 10,2 mil | 10 mil |
| Cheltuieli totale | 5,8 mil | 5,7 mil | 6,3 mil | 7,8 mil | 8,7 mil | 8,9 mil | 9,3 mil | 10,1 mil | 10,2 mil | 10 mil |
| Profit / pierdere brută | 358 mii | 230 mii | 182 mii | 28 mii | 140 mii | 216 mii | 132 mii | 196 mii | 44 mii | 7.046 |
| Profit / pierdere netă | 301 mii | 199 mii | 153 mii | 23 mii | 127 mii | 186 mii | 111 mii | 171 mii | 36 mii | 2.419 |
| Număr mediu de angajați | 21 | 22 | 22 | 26 | 25 | 25 | 25 | 25 | 24 | 24 |
| Active imobilizate | 3.090 | 9.770 | 7.646 | 8.590 | 25 mii | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Active circulante | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 709 mii | 985 mii | 812 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil |
| creanțe | 59 mii | 82 mii | 85 mii | 16 mii | 9.361 | 15 mii | 12 mii | 18 mii | 20 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 348 mii | 134 mii | 868 mii | 24 mii | 19 mii | 25 mii | 41 mii | 152 mii | 26 mii | 12 mii |
| Datorii | 457 mii | 356 mii | 764 mii | 969 mii | 884 mii | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,3 mil |
| Capitaluri proprii | 662 mii | 856 mii | 1 mil | 351 mii | 479 mii | 664 mii | 775 mii | 946 mii | 981 mii | 984 mii |
| din care capital subscris vărsat | 237 mii | 237 mii | 237 mii | 237 mii | 237 mii | 237 mii | 237 mii | 237 mii | 237 mii | 237 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 847 în județul Vaslui și locul 745 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Vaslui
- DANLIDCO-AVANTAJ S.R.L. · Armășeni (com. Băcești)11,9 mil lei · 13 ang.
- SUPERANI SRL · Vaslui10,5 mil lei · 25 ang.
- GELAPROD SRL · Bârlad10,1 mil lei · 20 ang.
- LIVUTA SRL · Bârlad10 mil lei · 11 ang.
- CLEOPATRA IMPEX SRL · Bârlad7,6 mil lei · 23 ang.
- DEF-MARC SRL · Vaslui7,5 mil lei · 12 ang.
- BOCANCEA SRL · Vaslui7,4 mil lei · 7 ang.
- GOMICOM SRL · Bârlad7,4 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Întrebări frecvente despre GIACOM PREST SRL
Care este CUI-ul firmei GIACOM PREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GIACOM PREST SRL este 15353329, iar codul de TVA este RO15353329. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000160376, iar codul EUID este ROONRC.J2003000160376.
Unde are sediul GIACOM PREST SRL?
Sediul social al firmei GIACOM PREST SRL este în VIILOR, Municipiul Huși, Vaslui, județul Vaslui, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GIACOM PREST SRL?
Activitatea principală a firmei GIACOM PREST SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GIACOM PREST SRL?
GIACOM PREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GIACOM PREST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0731 *** 900). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GIACOM PREST SRL?
În 2025, GIACOM PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,9 mil lei și un profit net de 2.419 lei, cu 24 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GIACOM PREST SRL plătitoare de TVA?
Da. GIACOM PREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 aprilie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.