GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.
PETUNIEI, bl. 4, sc. B, et. 1, ap. 6, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 499 mii lei, pierdere netă 141 mii lei, 2 angajați.
Despre GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.
GIA BVI CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2017 cu numărul J22/1674/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37714963, cu sediul în Tomești, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 499 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 141 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 552 mii lei la 499 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 37714963
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/1674/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J22/1674/2017
- Cod poștal
- 707515
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.2021
din 01.01.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 499 mii lei
- Pierdere netă
- 141 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 237 mii lei
- Datorii
- 48 mii lei
- Active totale
- 285 mii lei
- Marjă netă
- -28,3%
- Cifră / angajat
- 250 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31 mii | 88 mii | 77 mii | 47 mii | 552 mii | 812 mii | 610 mii | 523 mii | 499 mii |
| Venituri totale | 31 mii | 88 mii | 77 mii | 77 mii | 598 mii | 858 mii | 631 mii | 572 mii | 499 mii |
| Cheltuieli totale | 3.253 | 6.499 | 12 mii | 122 mii | 279 mii | 685 mii | 536 mii | 491 mii | 630 mii |
| Profit / pierdere brută | 27 mii | 81 mii | 65 mii | -45 mii | 319 mii | 173 mii | 95 mii | 81 mii | -130 mii |
| Profit / pierdere netă | 26 mii | 78 mii | 62 mii | -46 mii | 314 mii | 165 mii | 90 mii | 71 mii | -141 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | — | — | 4 | 4 | 5 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | 174 mii | 148 mii | 117 mii | 170 mii | 228 mii | 148 mii |
| Active circulante | 27 mii | 86 mii | 64 mii | 50 mii | 347 mii | 279 mii | 182 mii | 234 mii | 133 mii |
| creanțe | — | — | — | 23 mii | 85 mii | 18 mii | 41 mii | 108 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 27 mii | 86 mii | 64 mii | 27 mii | 262 mii | 261 mii | 141 mii | 126 mii | 117 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 760 | 929 | 4.931 |
| Datorii | 150 | 885 | 870 | 28 mii | 40 mii | 136 mii | 42 mii | 84 mii | 48 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 179 mii | 124 mii | 78 mii | 39 mii | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 27 mii | 85 mii | 63 mii | 18 mii | 332 mii | 181 mii | 271 mii | 379 mii | 237 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 258 din 791 în județul Iași și locul 4.422 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Iași
- BLUEPRINT PROJECTS SRL · Iași501 mii lei · 1 ang.
- D & D AUTOMATION S.R.L. · Valea Lupului500 mii lei · 1 ang.
- PRIM PROIECT SRL · Iași498 mii lei · 2 ang.
- CRÂNGU 80 S.R.L. · Cercu (com. Bârnova)498 mii lei · 1 ang.
- MCMSACO CONSULT SRL · Iași497 mii lei · 2 ang.
- DEV IN ALL SRL · Iași494 mii lei · 22 ang.
- LDM HIDRO PROJECT SRL · Iași494 mii lei · 1 ang.
- MAT PROJECT S.R.L. · Iași494 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GIA BVI CONSTRUCT S.R.L. este 37714963, iar codul de TVA este RO37714963. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1674/2017, iar codul EUID este ROONRC.J22/1674/2017.
Unde are sediul GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei GIA BVI CONSTRUCT S.R.L. este în PETUNIEI, bl. 4, sc. B, et. 1, ap. 6, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași, județul Iași, cod poștal 707515, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GIA BVI CONSTRUCT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.?
GIA BVI CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tomești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GIA BVI CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, GIA BVI CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 499 mii lei și o pierdere netă de 141 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GIA BVI CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. GIA BVI CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.