GESORI DANCE SRL
1 MAI, Loc. Mizil, Oraș Mizil, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 114 mii lei, 3 angajați.
Despre GESORI DANCE SRL
GESORI DANCE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2015 cu numărul J2015001455298 și codul unic de înregistrare (CUI) 35107728, cu sediul în Mizil, județul Prahova. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+67% față de 2024), un profit net de 114 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 487 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 noiembrie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 35107728
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015001455298
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 octombrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015001455298
- Cod poștal
- 105800
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 02.11.2015
din 02.11.2015
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 114 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 424 mii lei
- Datorii
- 429 mii lei
- Active totale
- 852 mii lei
- Marjă netă
- 7,1%
- Cifră / angajat
- 535 mii lei
+67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 229 mii | 243 mii | 438 mii | 501 mii | 483 mii | 487 mii | 573 mii | 647 mii | 962 mii | 1,6 mil |
| Venituri totale | 284 mii | 245 mii | 439 mii | 502 mii | 484 mii | 506 mii | 575 mii | 651 mii | 965 mii | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 253 mii | 203 mii | 397 mii | 412 mii | 403 mii | 473 mii | 508 mii | 636 mii | 858 mii | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 31 mii | 42 mii | 42 mii | 90 mii | 80 mii | 33 mii | 67 mii | 15 mii | 107 mii | 136 mii |
| Profit / pierdere netă | 27 mii | 40 mii | 37 mii | 85 mii | 75 mii | 29 mii | 62 mii | 9.510 | 83 mii | 114 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 86 mii | 334 mii | 259 mii | 185 mii | 313 mii | 235 mii | 156 mii | 78 mii | 452 mii | 345 mii |
| Active circulante | 41 mii | 59 mii | 114 mii | 227 mii | 283 mii | 208 mii | 244 mii | 264 mii | 304 mii | 507 mii |
| din care stocuri | — | — | 2 | 2 | -242 | — | — | 133 | — | — |
| creanțe | 5.750 | 33 mii | 29 mii | 27 mii | 43 mii | 98 mii | 133 mii | 135 mii | 256 mii | 443 mii |
| casa și conturi la bănci | 35 mii | 26 mii | 85 mii | 200 mii | 240 mii | 110 mii | 110 mii | 129 mii | 48 mii | 64 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 14 mii | — | — |
| Datorii | 121 mii | 348 mii | 291 mii | 246 mii | 354 mii | 202 mii | 123 mii | 76 mii | 394 mii | 429 mii |
| Capitaluri proprii | 5.085 | 45 mii | 82 mii | 166 mii | 242 mii | 241 mii | 276 mii | 280 mii | 362 mii | 424 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 20 mii | 20 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 202 din 1.273 în județul Prahova și locul 7.175 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Prahova
- RETAIL & HORECA LOGISTICS SRL · Ploiești1,6 mil lei · 7 ang.
- APIMAR CARGO S.R.L. · Mălăiești (com. Râfov)1,6 mil lei · 3 ang.
- AUGUSTIN TRANS SRL · Comarnic1,6 mil lei · 13 ang.
- ODISSEA COMSERV SRL · Câmpina1,6 mil lei · 4 ang.
- EDASIC TRANSCOM SRL · Păuleștii Noi (com. Păulești)1,6 mil lei · 5 ang.
- TIBMEG SRL · Secăria1,6 mil lei · 7 ang.
- OBIMIN COMP SRL · Izvoarele1,6 mil lei · 6 ang.
- DON SEBASTIAN SPEDICIONS SRL · Florești1,6 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre GESORI DANCE SRL
Care este CUI-ul firmei GESORI DANCE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GESORI DANCE SRL este 35107728, iar codul de TVA este RO35107728. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015001455298, iar codul EUID este ROONRC.J2015001455298.
Unde are sediul GESORI DANCE SRL?
Sediul social al firmei GESORI DANCE SRL este în 1 MAI, Loc. Mizil, Oraș Mizil, Prahova, județul Prahova, cod poștal 105800, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GESORI DANCE SRL?
Activitatea principală a firmei GESORI DANCE SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată GESORI DANCE SRL?
GESORI DANCE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GESORI DANCE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0732 *** 710). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GESORI DANCE SRL?
În 2025, GESORI DANCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 114 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GESORI DANCE SRL plătitoare de TVA?
Da. GESORI DANCE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 noiembrie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.