GESEDI SRL
Plopi, Sat Bogdănești, Comuna Bogdănești, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 92 mii lei, 5 angajați.
Despre GESEDI SRL
GESEDI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2011 cu numărul J2011000130338 și codul unic de înregistrare (CUI) 28010900, cu sediul în Bogdănești, județul Suceava. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+49% față de 2024), un profit net de 92 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 februarie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28010900
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000130338
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000130338
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 11.02.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 92 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 149 mii lei
- Datorii
- 354 mii lei
- Active totale
- 503 mii lei
- Marjă netă
- 4,1%
- Cifră / angajat
- 445 mii lei
+49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 958 mii | 987 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 141 mii | 66 mii | 18 mii | 93 mii | 128 mii | 18 mii | 125 mii | 232 mii | 138 mii | 109 mii |
| Profit / pierdere netă | 119 mii | 56 mii | 4.056 | 73 mii | 114 mii | 2.435 | 112 mii | 219 mii | 97 mii | 92 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 5 | 8 | 5 | 5 | 4 | 3 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 456 mii | 288 mii | 514 mii | 362 mii | 309 mii | 251 mii | 269 mii | 322 mii | 212 mii | 185 mii |
| Active circulante | 134 mii | 110 mii | 195 mii | 392 mii | 434 mii | 497 mii | 220 mii | 165 mii | 301 mii | 318 mii |
| din care stocuri | 294 | 294 | 294 | 295 | 294 | 326 | 514 | 294 | 8.105 | 2.756 |
| creanțe | 127 mii | 77 mii | 127 mii | 104 mii | 120 mii | 80 mii | 90 mii | 79 mii | 134 mii | 237 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.843 | 33 mii | 68 mii | 287 mii | 311 mii | 411 mii | 121 mii | 76 mii | 147 mii | 64 mii |
| Datorii | 472 mii | 224 mii | 531 mii | 503 mii | 378 mii | 381 mii | 377 mii | 271 mii | 346 mii | 354 mii |
| Capitaluri proprii | 118 mii | 174 mii | 178 mii | 251 mii | 365 mii | 368 mii | 113 mii | 216 mii | 168 mii | 149 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 397 din 1.582 în județul Suceava și locul 5.568 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Suceava
- IDEAL NORD SPEED S.R.L. · Frasin2,3 mil lei · 5 ang.
- MITEO IMPEX SRL · Suceava2,2 mil lei · 5 ang.
- BEST LINE EXPRESS S.R.L. · Suceava2,2 mil lei · 7 ang.
- CIADOR BEAUTY CENTER SRL · Neagra Șarului (com. Șaru Dornei)2,2 mil lei · 4 ang.
- NECTARIN SRL · Molid (com. Vama)2,2 mil lei · 2 ang.
- IULIVAL PRODSERV SRL · Păltinoasa2,2 mil lei · 5 ang.
- KRITI SPEDITION S.R.L. · Suceava2,2 mil lei · 2 ang.
- DANSPEED DBF S.R.L. · Plăvălari (com. Udești)2,2 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre GESEDI SRL
Care este CUI-ul firmei GESEDI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GESEDI SRL este 28010900, iar codul de TVA este RO28010900. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000130338, iar codul EUID este ROONRC.J2011000130338.
Unde are sediul GESEDI SRL?
Sediul social al firmei GESEDI SRL este în Plopi, Sat Bogdănești, Comuna Bogdănești, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GESEDI SRL?
Activitatea principală a firmei GESEDI SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată GESEDI SRL?
GESEDI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GESEDI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 174). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GESEDI SRL?
În 2025, GESEDI SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 92 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GESEDI SRL plătitoare de TVA?
Da. GESEDI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 februarie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.