GERMEDI SRL
PROF. ȘTEFAN MANCIULEA, Municipiul Mediaș, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 5.030 lei, profit net 1.341 lei.
Despre GERMEDI SRL
GERMEDI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iunie 1993 cu numărul J1993001178328 și codul unic de înregistrare (CUI) 4187972, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5.030 lei (-3% față de 2024), un profit net de 1.341 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 9.135 lei la 5.030 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 4187972
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001178328
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 iunie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001178328
- Cod poștal
- 551138
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5.030 lei
- Profit net
- 1.341 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 8.786 lei
- Datorii
- 1.032 lei
- Active totale
- 9.818 lei
- Marjă netă
- 26,7%
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.410 | 9.755 | 5.525 | 8.260 | 3.240 | 9.135 | 8.185 | 7.295 | 5.160 | 5.030 |
| Venituri totale | 8.410 | 9.755 | 5.525 | 8.260 | 3.240 | 9.135 | 8.185 | 7.295 | 5.160 | 5.030 |
| Cheltuieli totale | 3.470 | 5.964 | 4.054 | 6.423 | 5.278 | 6.308 | 6.132 | 4.568 | 6.394 | 3.440 |
| Profit / pierdere brută | 4.940 | 3.791 | 1.471 | 1.837 | -2.038 | 2.827 | 2.053 | 2.727 | -1.234 | 1.590 |
| Profit / pierdere netă | 4.688 | 3.498 | 1.340 | 1.589 | -2.114 | 2.827 | 2.053 | 2.347 | -1.234 | 1.341 |
| Active imobilizate | 0 | 2.016 | 3.128 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 9.212 | 11 mii | 9.741 | 13 mii | 10 mii | 13 mii | 14 mii | 17 mii | 15 mii | 9.818 |
| creanțe | 0 | 0 | — | — | 11 | 262 | 861 | 969 | 2.200 | 850 |
| casa și conturi la bănci | 9.212 | 11 mii | 9.741 | 13 mii | 10 mii | 13 mii | 13 mii | 16 mii | 13 mii | 8.968 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 1.150 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 139 | 179 | 108 | 133 | 111 | 0 | 0 | 223 | 646 | 1.032 |
| Capitaluri proprii | 9.073 | 13 mii | 14 mii | 12 mii | 10 mii | 13 mii | 14 mii | 16 mii | 14 mii | 8.786 |
| din care capital subscris vărsat | 3.840 | 3.840 | 3.840 | 3.840 | 3.840 | 3.840 | 3.840 | 3.840 | 3.840 | 3.840 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 783 din 803 în județul Sibiu și locul 34.822 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Sibiu
- ROMPLUMB SHIELDING SRL · Sibiu5.862 lei · 0 ang.
- F&I IDEAL TRANS S.R.L. · Poplaca4.655 lei · 0 ang.
- HANDROX TRANS S.R.L. · Racovița4.550 lei · 1 ang.
- P&P FAST TRANSPORT S.R.L. · Sibiu4.400 lei · 0 ang.
- SORINMOLDO TRANS S.R.L. · Mediaș4.255 lei · 0 ang.
- DENIRA TRANS SRL · Cisnădie4.200 lei · 0 ang.
- EUSPEED SRL · Sibiu4.200 lei · 0 ang.
- MARCO KRAFT MEDIAS S.R.L. · Mediaș3.981 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană
Întrebări frecvente despre GERMEDI SRL
Care este CUI-ul firmei GERMEDI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GERMEDI SRL este 4187972. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001178328, iar codul EUID este ROONRC.J1993001178328.
Unde are sediul GERMEDI SRL?
Sediul social al firmei GERMEDI SRL este în PROF. ȘTEFAN MANCIULEA, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 551138, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GERMEDI SRL?
Activitatea principală a firmei GERMEDI SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GERMEDI SRL?
GERMEDI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iunie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GERMEDI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (2698 *** 889). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GERMEDI SRL?
În 2025, GERMEDI SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.030 lei și un profit net de 1.341 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GERMEDI SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GERMEDI SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.