Sari la conținut
mandat administratori expirat; funcțiunePlătitor TVA20 ani pe piață

GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL

CUI 18836638J33/902/2006

P-ta. UNIRII, Municipiul Rădăuți, Suceava

În 2024: cifra de afaceri 4,6 mil lei, pierdere netă 61 mii lei, 29 angajați.

Despre GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL

GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iulie 2006 cu numărul J33/902/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18836638, cu sediul în Rădăuți, județul Suceava. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 20 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,6 mil lei, o pierdere netă de 61 mii lei și 29 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 4,3 mil lei la 4,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iulie 2006.

Date de identificare

CUI
18836638
Nr. Registrul Comerțului
J33/902/2006
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 iulie 2006
EUID
ROONRC.J33/902/2006
Cod poștal
725400

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 11.07.2006

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
4,6 mil lei
Pierdere netă
61 mii lei
Angajați (medie)
29
Capitaluri proprii
1,9 mil lei
Datorii
7,1 mil lei
Active totale
9,1 mil lei
Marjă netă
-1,3%
Cifră / angajat
160 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 4.074.613 lei; profit net 9.204 lei20162017: cifra de afaceri 3.767.531 lei; pierdere netă 497.054 lei20172018: cifra de afaceri 3.884.315 lei; pierdere netă 901.781 lei20182019: cifra de afaceri 4.303.042 lei; pierdere netă 595.582 lei20192020: cifra de afaceri 429.000 lei; pierdere netă 1.779.480 lei20202021: cifra de afaceri 332.109 lei; pierdere netă 931.069 lei20212022: cifra de afaceri 5.516.034 lei; profit net 919.545 lei20222024: cifra de afaceri 4.626.486 lei; pierdere netă 61.263 lei2024
Indicator (lei)20162017201820192020202120222024
Cifra de afaceri netă4,1 mil3,8 mil3,9 mil4,3 mil429 mii332 mii5,5 mil4,6 mil
Venituri totale4,1 mil3,8 mil3,9 mil4,3 mil439 mii359 mii5,7 mil4,7 mil
Cheltuieli totale4,1 mil4,2 mil4,7 mil4,9 mil2,2 mil1,3 mil4,8 mil4,7 mil
Profit / pierdere brută9.204-425 mii-830 mii-530 mii-1,8 mil-907 mii950 mii-61 mii
Profit / pierdere netă9.204-497 mii-902 mii-596 mii-1,8 mil-931 mii920 mii-61 mii
Număr mediu de angajați494645434132829
Active imobilizate84 mii12 mil11,4 mil10,9 mil10,3 mil10 mil9,6 mil8,5 mil
Active circulante537 mii394 mii915 mii838 mii213 mii698 mii2,2 mil511 mii
din care stocuri85 mii78 mii85 mii107 mii28 mii455 mii176 mii157 mii
creanțe84 mii100 mii93 mii87 mii84 mii136 mii290 mii100 mii
casa și conturi la bănci368 mii216 mii737 mii643 mii101 mii107 mii1,8 mil63 mii
Cheltuieli în avans31 mii149 mii46 mii45 mii8.6566.392—16 mii
Datorii590 mii10,7 mil487 mii421 mii983 mii2,1 mil9,7 mil7,1 mil
Capitaluri proprii62 mii1,8 mil11,9 mil11,3 mil9,5 mil8,6 mil2,1 mil1,9 mil
din care capital subscris vărsat1,7 mil2,3 mil15 mil15 mil15 mil15 mil2,1 mil2,1 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 13 din 63 în județul Suceava și locul 421 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 4439/86/202618.09.2026

    constatare nulitate act

    Tribunalul Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare

  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL

Care este CUI-ul firmei GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL este 18836638, iar codul de TVA este RO18836638. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/902/2006, iar codul EUID este ROONRC.J33/902/2006.

Unde are sediul GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL?

Sediul social al firmei GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL este în P-ta. UNIRII, Municipiul Rădăuți, Suceava, județul Suceava, cod poștal 725400, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL?

Activitatea principală a firmei GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL?

GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iulie 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 800). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL?

În 2024, GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,6 mil lei și o pierdere netă de 61 mii lei, cu 29 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?

Da. GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iulie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează